10.000 TL gamer PC toplama

Bütçe
10000
Arkadaş benim için 1-2 FPS bile önemli diye belirtmiş. Hal böyleyken AMD önermek doğru olmaz. Kaldı ki Ryzen 3600 RTX 2070 Super'i tam anlamıyla besleyebilen bir işlemci değil.

Tam anlamıyla besleyen bir işlemci. 3600+3200MHz RAM zaten 10400F+2933MHz RAM ile aldiğiniz FPS'e yakın bir FPS alirsiniz.

Tam anlamıyla besleyen bir işlemci. 3600+3200MHz RAM zaten 10400F+2933MHz RAM ile aldiğiniz FPS'e yakın bir FPS alirsiniz.
Öncelikle AMD oyun tarafında INTEL işlemcilerin gerisinde buradan bir 4-5 FPS kayıbı olacaktır.
Ryzen 3600'ün RTX 2070 Super ile performansına buradan bakarsan 1-2 FPS kaybının da buradan olduğunu göreceksin.

Ryzen 3600'ün Intel i5 10400F'e yakın olduğunu söylemişsin. Bu videoda arkadaş işlemci isimlerini yanlış yere yazdı sanırım.

Az önce bir arkadaşa RTX 2070 Super için 600W güç kaynağı öneriyorsun. Kartın üreticisi NVIDIA sitesinde kart için önerilen PSU 650W yazarken. Demek ki onların bilmediği bir şeyi biliyorsun.
Şimdi burada 10.000 TL ye topladığın Ryzen 3600 AMD işlemcili sistemle INTEL i5 10600 işlemcili bir sistemin aynı FPS'i vereceğini söylüyorsun.
SATA SSD ile M.2 NVMe işlemcilerin bir farkının olmayacağını belirtip 10.000 TL'lik bir sisteme SATA SSD öneriyorsun.

Lütfen bilmediğimiz ya da eksik bildiğimiz ve ya kullanıp tecrübe etmediğiniz konular hakkında yorumlarda bulunup insaları yanlışa yönlendirmeyelim.

Son düzenleme:

Aynı demedim RAM frekansından dolayı yakın olacaktır dedim yoksa Intel zaten daha fazla veriyor FPS.

Az önce bir arkadaşa RTX 2070 Super için 600W güç kaynağı öneriyorsun. Kartın üreticisi NVIDIA sitesinde önerilen PSU 650W yazarken. Demek ki onların bilmediği bir şeyi biliyorsun.

Sistemime 750W koydum 600W minimum dedim. Kartların sitesinde fazla yazdiğiniz bilmiyorsunuz galiba. Kaliteli 600W ile 2070S kullansın sorun yaşasin parasini yollayayim guç kaynaginin.

SATA SSD ile M.2 NVMe işlemcilerin bir farkının olmayacağını belirtip 10.000 TL'lik bir sisteme SATA SSD öneriyorsun.

Oyun için farkı yok. Testlere bakabilirsiniz oyun açılma süreleri arasında 1 2 saniye fark oluyor.

Aynı demedim RAM frekansından dolayı yakın olacaktır dedim yoksa Intel zaten daha fazla veriyor FPS.

Sistemime 750W koydum 600W minimum dedim. Kartların sitesinde fazla yazdiğiniz bilmiyorsunuz galiba. Kaliteli 600W ile 2070S kullansın sorun yaşasin parasini yollayayim guç kaynaginin.

Oyun için farkı yok. Testlere bakabilirsiniz oyun açılma süreleri arasında 1 2 saniye fark oluyor.

860 Evo'dan PM981'a ya geçtim GTA 5 en az 30-40 sn fark ediyor

Lütfen bilmediğimiz ya da eksik bildiğimiz veya kullanıp tecrübe etmediğiniz konular hakkında yorumlarda bulunup insaları yanlışa yönlendirmeyelim.

Komikmiş. 4 FPS için 10600 alın o zaman sistemden kısın Intel alacağım diye. Zaten bütçe varsa 10600K öneriyorum forumu takip ederseniz sistem önerilerimi görürsunüz bütçe 3600-2070S ikilisine tam yetiyor zorlamanın anlamı yok.
860 Evo'dan PM981'a ya geçtim GTA 5 en az 30-40 sn fark ediyor.

Sizin ne tecrübe ettiğiniz beni ilgilendirmiyor. Buyurun teste bakın 1 saniye fark ediyor oyun açilma süreleri.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı