10.000 TL Gaming PC Toplama

hsekerci

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Donanımla pek içli dışlı olmadığımdan sistem önerilerinden biraz ortaya karışık aşağıdaki gibi bir liste yaptım. Fiyat performans olarak daha makul veya içinde uyumsuz olacak parçalar var ise her türlü destek ve önerilerinize açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Anakart : MSI x370 Gaming Pro Carbon
  • İşlemci : AMD Ryzen 7 1700 3.0 Ghz
  • Ekran Kartı : MSI Gaming GTX 1070 8 GB
  • Bellek : Corsair Vengeance 32 GB 3000 Mhz CL15
  • HD : Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
  • SSD : Samsung 850 EVO 250 GB
  • Kasa : Coolermaster Mastercase Pro 5 MidX Siyah Pencereli
  • Güç Kaynağı : Corsair RMx Gold 750W
  • Soğutma : Corsair Hydra H45 + Corsair Air AF120 fan
  • Monitor : Philips 28 288P6LJEB 4k Ultra HD 1ms

Yaklaşık 10 bin TL gibi bir rakama geliyor. Almam halinde 4-5 yıl sorunsuz biçimde oyunla ilgili sorun çıkarmasın istiyorum. Kasaya yazdığım gibi ilave fan almam gerekir mi pek bir fikrim yok.

Dedigim gibi parcaların uyumlu olup olmadığından dahi emin değilim.
Genel olarak 9.000 - 10.000 TL aralığında bütçe dahilinde Gaming sistemi toplama ile ilgili yön gösterebilirseniz çok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar,

Donanımla pek içli dışlı olmadığımdan sistem önerilerinden biraz ortaya karışık aşağıdaki gibi bir liste yaptım. Fiyat performans olarak daha makul veya içinde uyumsuz olacak parçalar var ise her türlü destek ve önerilerinize açığım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Anakart : MSI x370 Gaming Pro Carbon
  • İşlemci : AMD Ryzen 7 1700 3.0 Ghz
  • Ekran Kartı : MSI Gaming GTX 1070 8 GB
  • Bellek : Corsair Vengeance 32 GB 3000 Mhz CL15
  • HD : Seagate Barracuda 2 TB 7200 RPM
  • SSD : Samsung 850 EVO 250 GB
  • Kasa : Coolermaster Mastercase Pro 5 MidX Siyah Pencereli
  • Güç Kaynağı : Corsair RMx Gold 750W
  • Soğutma : Corsair Hydra H45 + Corsair Air AF120 fan
  • Monitor : Philips 28 288P6LJEB 4k Ultra HD 1ms

Yaklaşık 10 bin TL gibi bir rakama geliyor. Almam halinde 4-5 yıl sorunsuz biçimde oyunla ilgili sorun çıkarmasın istiyorum. Kasaya yazdığım gibi ilave fan almam gerekir mi pek bir fikrim yok.

Dedigim gibi parcaların uyumlu olup olmadığından dahi emin değilim.
Genel olarak 9.000 - 10.000 TL aralığında bütçe dahilinde Gaming sistemi toplama ile ilgili yön gösterebilirseniz çok sevinirim.
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi Ekran kartını bunla değiştir.
Dell S2417DG 23.8" 1ms (HDMI+Display) G-Sync WQHD Oyuncu Fiyatı
Monitör olarak bunu al.
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi
HDD olarak bunu al.
Ürünler - Nanokatalog Teknoloji Alışveriş Sitesi
Şu an stokta değil ama gelmesini bekleyebilirsin SSD olarak bunu al.
@Neko başka değişecek bir şey varsa bakar mısın?

@hsekerci Bir de 16gb ram al bence.

@hsekerci Dostum sana sistem dizeceğim şimdi, OC yapmayı düşünüyor musun yoksa stok şekilde mi kullanacaksın?

@ShadYaqz Dostum öncelikle geç dönüş için kusura bakma.
OC ve ilk başta dediğim gibi donanımla ilgili minimum düzeyde bilgi sahibiyim. Tek başıma OC yapabilirmiyim bilmiyorum. İsteğim olabildiğince sorunsuz ve uzun süre oyun oynamak, ısınma problemi yaşamamak.

Ayrıca @brkdnmz99 arkadaşın yazdıklarına istinaden, olabildiğince büyük ekran olsun istiyorum. Listemdeki monitörün önerdiği monitörden fiyat harici bir olumsuz yönü var mıdır?

Dediğin gibi baştan sona bu rakam içerisinde kalacak şekilde - ve nereden alabileceğimle ilgili önerin olursa çok sevinirim - sistem yapabilirsen çok makbule geçecek.

Şimdiden teşekkürler.

Dostum benim önerdiğim monitör bir oyuncu için çok iyi.

Ha büyük ekran istiyorsan, 28 inç'i de var. Linki atayım mı?

@Mert Fatih Dostum, Nvidia ekran kartı öneriyorsun, Freesync monitör öneriyorsun bir de Full hd. Lütfen ama :)

Dostum benim önerdiğim monitör bir oyuncu için çok iyi.

Ha büyük ekran istiyorsan, 28 inç'i de var. Linki atayım mı?

@Mert Fatih Dostum, Nvidia ekran kartı öneriyorsun, Freesync monitör öneriyorsun bir de Full hd. Lütfen ama :)

Zahmet etme sağol, kendim bulurum :) Bu denli tavsiye ediyorsan yazdım listeme. Eline sağlık

@ShadYaqz üstad, senin listeni de merak ettim. Zahmet olmazsa paylaşabilir misin?

Kusura bakma, topluyordum.

ef.jpg

Monitör: ASUS PB287Q 28 UHD 4K, 1ms,DP/HDMI Gaming Monitör, Fiyat: 1.912 TL

TOPLAM: 9941 TL.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı