10.000 TL iPhone telefon önerisi

Bütçe
10.000 TL
Arkadaşlar en kısa sürede telefon alacağım ve bütçem 10.000 TL. Bizim cadde de 7-8 telefoncu vari birinde iPhone X var 10.000 TL ve diğerlerine yarın bakmayı düşünüyorum.
iPhone telefon önerileriniz varsa alabilirim.
Aktif olamayabilirim kusura bakmayın ama bakacağım bu akşam mesajlarınıza ve önerilerinize, iyi akşamlar.

iPhone XS veya SE2.

Şu an güncelleme almayan bir iPhone modeli kullanıyorum ve evet verilmez, ölü yatırım. Bir süre sonra yeni çıkan uygulamaları indiremezsiniz, yeni çıkan uygulamalarda yavaşlık görürsünüz.
X en az 5 yıl daha güvenlik güncellemesi almaya devam edecek yani hayır indirebilirsin o “bir süre” gayet uzun.

iPhone XS veya SE2.
SE2 10k civarına bulunabilirse en mantıklı seçim olur konuşulan telefonlar arasından.

Hocam Samsung A54 bile Android 15'e yürüyor çöplerden A04s bile Android 14 alacak bu durumda iPhone almak mantıksız.
5 yıllık A10 çipi bu iki telefonu sağlı sollu tokatlıyor karşılaştırdığın şeye bak.

Yavaşlayacağı gayet açık ki X başarılı bir model değil, 10 verilmez o telefona sahibi kim bilir kaç yıl kullanmıştır 5-6 yaşında bir telefon.
Bence de 10k verilmez buna ters bir şey söylemiyorum zaten.

Yani arkadaşlar şimdi ben XS mi alayım yoksa SE mi birazdan caddeye inerim, karar verip fiyat değerlendirmesi yapıp almayı düşünoyorum.

Yani arkadaşlar şimdi ben XS mi alayım yoksa SE mi birazdan caddeye inerim karar verip fiyat değerlendirmesi yapıp alacağım.

Tasarım, ekran, kamerada Zoom önemli ise XS; güncelleme desteği, ana kamerada daha iyi kalite, daha iyi stereo hoparlör deneyimi önemli ise SE 2 almanı tavsiye ederim.

Tasarım, ekran, kamerada Zoom önemli ise XS; güncelleme desteği, ana kamerada daha iyi kalite, daha iyi stereo hoparlör deneyimi önemli ise SE 2 almanı tavsiye ederim.

@Erenk1905 Teşekkür ederim hocam.

Hepinizin önerileri için teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam cadde de sordum iPhone X vardı 9K 2 tane Face ID çalışmıyor dedi kolay gelsin dedim çıktım ileride Turkcell vardı dedim abi iPhone SE var mı?, dedi var 7.5k sizce alayım mı?

Son düzenleme:
@Erenk1905 Teşekkür ederim hocam.

Hepinizin önerileri için teşekkür ederim arkadaşlar.

Hocam cadde de sordum iPhone X vardı 9K 2 tane Face ID çalışmıyor dedi kolay gelsin dedim çıktım ileride Turkcell vardı dedim abi iPhone SE var mı?, dedi var 7.5k sizce alayım mı?
SE 2020 ise alınır. X’den de XS/R’dan da daha güçlü.

SE 2020 ise alınır. X'den de XS/R’dan da daha güçlü.

XS ve SE var elimde dedi ikisi de 7.5'dan veriyor. 2020'mi ama onu bilmiyorum, bir daha giderim hocam öğrenip haberdar ederim sizi yine ben.

Geri
Yukarı