10.000 TL IPS ve 240Hz monitör önerisi

mrcn0151

Decapat
Daha fazla  
Tekrarden iyi günler. Alacağım monitörde forumda gezdikçe onda sorun var şunu al diyorlar, onu araştırıyorum onda şu sorun var bunu al diyorlar. Hepsinde anlamadığım bir şekilde karalama mı diyelim bilmiyorum. Monitörü bir kere alacağım uzun vade gitmesini istediğim bir monitör olacak. Benim için kafa rahatlılığı çok önemli. Yok ölü pikseli ghostingi falan bunların olmasını istemiyorum. Forumda dolaşırken 4-5 tane monitörlere denk geldim. Bütçe maksimum 10 k bunlar arasından hangisini önerirsiniz?

Not IPS ve 240Hz alacağım.

Son düzenleme:
Overshoot sorunlu bir model.

Overshoot sorunlu bir model.
Overdrive ile alakalı değil mi bu durum? Alacak arkadaş OC yapmadan kullanırsa sıkıntı yapacağını sanmıyorum. Zaten OC destekli çoğu monitörde meydana gelebilen bir olay.

Bütçenize göre alınabilecek en iyi seçenek.

Son düzenleme:
Biz buna karalama demeyelim de bu fiyat bandında alacağınız her ürünün mutlaka zayıf bir tarafı olacaktır. Panel kalitesi ve kalite kontrol problemleri açısından ASUS ve LG modellerini tercih etmenizi öneririm. Viewsonic ve AOC panel konusunda en çok servis gördüğüm ürünlerdi.

Biz buna karalama demeyelim de bu fiyat bandında alacağınız her ürünün mutlaka zayıf bir tarafı olacaktır. Panel kalitesi ve kalite kontrol problemleri açısından ASUS ve LG modellerini tercih etmenizi öneririm. ViewSonic ve AOC panel konusunda en çok servis gördüğüm ürünlerdi.

Hangi ürünü önerirsiniz.

Tekrarden iyi günler. Alacağım monitörde forumda gezdikçe onda sorun var şunu al diyorlar, onu araştırıyorum onda şu sorun var bunu al diyorlar. Hepsinde anlamadığım bir şekilde karalama mı diyelim bilmiyorum. Monitörü bir kere alacağım uzun vade gitmesini istediğim bir monitör olacak. Benim için kafa rahatlılığı çok önemli. Yok ölü pikseli ghostingi falan bunların olmasını istemiyorum. Forumda dolaşırken 4-5 tane monitörlere denk geldim. Bütçe maksimum 10 k bunlar arasından hangisini önerirsiniz?

Not IPS ve 240Hz alacağım.
3 Gündür monitör arayışındayım galiba en sonunda dell modelini alıp devam edicem yoluma

AOC 24G4X 23.8" 0.5 ms Full HD Pivot IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 180 Hz olması mutlu etmeyebilir ama marka ve model tavsiyesi olarak şu monitörü kullanıyorum (27 inç olanı) nefis. Forum tavsiyesi ile almıştım. Bir bak.

AOC 24G2ZU 23.8" 0.5 ms Full HD FreeSync Pivot Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bir de bu var güzel. Ama 24 inç monitör için çok paraymış gibi geliyor. Bende FPS oyuncusuyum eğer donanımın kaldırıyorsa 27 inç tadı çok başka(monitörün içine girmiyorsan.) Bugüne kadar sen FPS cisin 24 inç al diyenleri de kınıyorum. Boşuna çile çekmişim :)

Ayrıca muhakkak IPS olması lazım bence. FPS için IPS birebir ve gerçekten fark yaratıyor.

AOC 24G4X 23.8" 0.5 ms Full HD Pivot IPS Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe 180 Hz olması mutlu etmeyebilir ama marka ve model tavsiyesi olarak şu monitörü kullanıyorum (27 inç olanı) nefis. Forum tavsiyesi ile almıştım. Bir bak.

AOC 24G2ZU 23.8" 0.5 ms Full HD FreeSync Pivot Oyuncu Monitörü Fiyatları, Özellikleri ve Yorumları | En Ucuzu Akakçe bir de bu var güzel. Ama 24 inç monitör için çok paraymış gibi geliyor. Bende FPS oyuncusuyum eğer donanımın kaldırıyorsa 27 inç tadı çok başka(monitörün içine girmiyorsan.) Bugüne kadar sen FPS cisin 24 inç al diyenleri de kınıyorum. Boşuna çile çekmişim :)

Ayrıca muhakkak IPS olması lazım bence. FPS için IPS birebir ve gerçekten fark yaratıyor.
Fps oyunları için tn panel en iyisi .

FPS oyunları için TN panel en iyisi.

TN panele bakarken kör olmamak için IPS tercih ederim.

3 gündür monitör arayışındayım galiba en sonunda Dell modelini alıp devam edeceğim yoluma.

Bende 3 gündür arıyorum hala bir şey bulamadım 240 Hz üstü monitör önerisi diye konu oluşturdum bilen eden yok.

Geri
Yukarı