10.000 TL laptop tavsiyesi

etNemo

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar,

Yaklaşık 6 yıldır ASUS N550jv laptop kullanmaktayım. Son zamanlarda zaten değiştirmeyi düşünüyordum ancak kedim çalışma masasının üstündeki raftan bilgisayarın üstüne ray mysterio tarzı bir hareketle atlama kararı aldıktan sonra daha ciddi bir şekilde yenilemeyi düşünüyorum.

Uzman klinik piskoloğum, akademik olarak makale okur makale yazarım, iş takibinde bilgisayar kullanırım bazen 2 Word, 2 Excel dosyası açık olur internet tarayıcı ile birlikte. Oyun ise biraz daha minimal ancak Witcher 3 oynamayı çok istediğim oyunlardan. Oyun konusunda Ultra ayarlarda oynayayım 60 FPS alayım gibi bir derdim yok orta-yüksek ayarlarda akıcı bir şekilde oyun oynamak benim yeterli.

Bütçe olarak 10.000₺ diyebilirim belki biraz daha üzerine çıkabilirim. Bana tavsiyeleriniz ne olur?

Bütçenizi biraz aştığını biliyorum fakat eğer bu kadar aşabilirseniz kesinlikle bütün isteklerinizi karşılayacak bir model.
Ekran ve hafiflik konusunda çok başarılı, ayrıca performanstan da ödün vermiyor. Eğer aşamaz iseniz;

Bütçenizi biraz aştığını biliyorum fakat eğer bu kadar aşabilirseniz kesinlikle bütün isteklerinizi karşılayacak bir model.
Ekran ve hafiflik konusunda çok başarılı, ayrıca performanstan da ödün vermiyor. Eğer aşamaz iseniz;

Cevabınız için teşekkür ederim. İlk baştaki bilgisayarı gerçekten beğendim özelliklerinden dolayı ama bütçemi epey aşıyor, gene de zorlamaya çalışacağım HP olan da hiç fena değilmiş :)

Hocam 8 GB sorun çıkartmaz mı sizce? Ben 12 ya da 16 gb olarak hep aklımdan geçirmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı