10.000 TL monitör dahil sistem önerisi

En ucuza göre baktığımızda aradaki fark 229 TL geliyor o yüzden 3800x daha mantıklı gibi :)

Kasa tercihimi

Şundan yana kullanmak istiyorum nasıl sizce? :)
E-ticaret yapacağınız için bir yorum yapmak istemem ama güvenilir, bilinir yerlerden alışveriş yapmak daha iyidir. Tercih sizin.

Aerocool Aero One kasaya bakabilirsiniz. Ya da imzamda olan kasadan alabilirsiniz. MSI kasaların büyük çoğunluğunda tek arka egzoz fan var. Öne 2 veya 3 adet fan almak sistemi rahatlatır.

E-ticaret yapacağınız için bir yorum yapmak istemem ama güvenilir, bilinir yerlerden alışveriş yapmak daha iyidir. Tercih sizin.

Aerocool Aero One kasaya bakabilirsiniz. Ya da imzamda olan kasadan alabilirsiniz. MSI kasaların büyük çoğunluğunda tek arka egzoz fan var. Öne 2 veya 3 adet fan almak sistemi rahatlatır.

Bu kasaların hepsi bana tek tip ve sanki tek elden çıkıyormuş gibi geliyor önde 3 tane fan ve rgb led sanki birileri bunun standartını koymuş gibi :) fan konusuna dikkat edeceğim farklı kasalar bakacağım söylediğiniz Aerocool Aero One biraz bana hitap etmiyor rgb ve kasanın ön paneli konusunda biraz daha sade olmayı tercih ediyorum gerçekten fiyat olarak çok katıyor hem de görüntü kirliliği gibi geliyor bana :)

MSI Mag Vampiric gibi ön panelde sadelik odaklı farklı bir kasa öneriniz var mı?

Master Case Pro 3
Corsair T100R
Gungnir 100P (Kendi kasam memnunum)

Bu arada ışıklandırması var diye kullanmak zorunda değilsiniz. Kapatabilirsiniz. Bende sizin gibi ışık mışık olaylarını sevmiyorum ve ekran kartı, RAM, anakartın bütün ışıkları programdan kapalı. Simsiyah 😁

Master Case Pro 3
Corsair T100R
Gungnir 100P (Kendi kasam memnunum)

Bu arada ışıklandırması var diye kullanmak zorunda değilsiniz. Kapatabilirsiniz. Bende sizin gibi ışık mışık olaylarını sevmiyorum ve ekran kartı, RAM, anakartın bütün ışıkları programdan kapalı. Simsiyah 😁

Bir de size son olarak bir şey sormak istiyorum Ryzen 3800x için 3600 Mhz CL 16 ram tavsiye edilmekte en iyi performans için ancak bununla alakalı düzgün bir karşılaştırma yapan bulamadım yani performansa ne kadar etkisi var kafamda bu durumu kurgulayamadım sizce etkisi o kadar büyük mü performansa? 3200 ile arasındaki fiyat farkı gerçekten tercih değiştirme nedeni çünkü :)

Bir de size son olarak bir şey sormak istiyorum Ryzen 3800x için 3600 Mhz CL 16 ram tavsiye edilmekte en iyi performans için ancak bununla alakalı düzgün bir karşılaştırma yapan bulamadım yani performansa ne kadar etkisi var kafamda bu durumu kurgulayamadım sizce etkisi o kadar büyük mü performansa? 3200 ile arasındaki fiyat farkı gerçekten tercih değiştirme nedeni çünkü :)
Fiyat farkı küçükse 3600 CL16 alınabilir. Ama kişisel fikrim 3200 RAM'lerin daha kararlı çalıştığı. Sosyal ailesi Ryzen 3000 serisi ile 3600 Mhz tavsiye etse de ben 3200 Mhz kendi kullanımlarımda daha kararlı gördüm.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı