10.000 TL Monitör Dahil sistem tavsiyesi

YagamiL

Decapat
Arkadaşlar önümüzde ki 2 ay içerisinde bir oyun odaklı bilgisayar almak istiyorum. Gerçekten bana oyun için güzel performans veren monitör dahil bir sistem lazım. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20190802-012535_Chrome.jpg
    Screenshot_20190802-012535_Chrome.jpg
    87 KB · Görüntüleme: 73
Şuan yardımcı olamıyorum. Newegg üzerinden alabilir misiniz? Yarın ilk fırsatta yardımcı olacağım soğutma ve kasa için @Viktor R3znov çok daha iyi yardımcı olacaktır. Umarım kendisini rahatsız etmiyorumdur. :D

Şuan yardımcı olamıyorum. Newegg üzerinden alabilir misiniz? Yarın ilk fırsatta yardımcı olacağım soğutma ve kasa için @Viktor R3znov çok daha iyi yardımcı olacaktır. Umarım kendisini rahatsız etmiyorumdur. :D
Estağfurullah. Şu an PC'de olmadığım için tüm sistem bileşenleri konusunda tavsiye veremiyorum, şarjım az fakat kasa ve işlemci soğutucusu olarak; Cooler Master MB511 ve Arctic Freezer 34 eSports Duo alabilir.

Bu arada işlemci olarak Ryzen 5 3600 alınmalı. Eğer render ya da yoğun işlemci gücü isteyen işlerle uğraşacaksa bütçe yeterse, Ryzen 7 3700X'e kadar yolu var.

Ryzen yerine İntel almak ne derece mantıklı ? Hep intel kullandım bu zamana kadar. Ryzen almaya korkuyorum birde 6 gb ekran kartı yerine 8 gb bir ekran kartı almak daha iyi olmaz mı ?

3. nesil Ryzen işlemcilerle birlikte, şu an devir AMD devri. Korkmana gerek yok. 2 sene öncesine kadar ben de hiç AMD kullanmamıştım fakat şu an iyi ki kullanıyorum diyorum. Açıkçası, AMD ağır bir hata yapmadıkça ya da Intel çok çok başarılı bir atılım yapmadıkça, Intel kullanmayı da düşünmüyorum.

Sistemini toplarken, önce ekran kartından başla. Yani bütçeni ekran kartı için olabildiğince zorla. Çünkü en kritik parçalardan ilki diyebilirim. Sonra da o ekran kartını besleyebilecek bir işlemci gelmeli. Bütçeye sığdırabiliyorsan RX 5700XT'nin custom modellerini bekle. Bekleyemem diyorsan ki beklemeni öneririm, RTX 2070'i tercih edebilirsin (İndirim vb. yakalarsan).

Bu arada ekran kartının mimarisi, bit değeri, çekirdek ve bellek hızı daha önemli. Örneğin RX 580 de 8GB, GYX 1070 de 8GB ama GTX 1070 daha önde.

Son düzenleme:
Bir kere işlemci ve ekran kartı gayet iyi fakat RTX 2070 yerine, dengi, hatta daha iyisi olan RX 5700XT konulabilir. 16GB RAM 2x8 ise o da yeterli ama kaç MHz? En az 3000MHz olmalı. Ayrıca SSD ve HDD'nin marka ve modellerini de bilmek lazım.

Ek olarak, o fiyata monitör dahil değil.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı