10.000 TL Monitör Dahil Sistem

Bence gelmedi. 8 GB RAM, o kasa ve PSU, sıvı soğutma... Sadece işlemci ve ekran kartı derken diğer bileşenleri unutmuşsunuz. Üstte verdiğim sistemi tavsiye ederim.

İkiyi görmemişim, pardon. PSU'nun tek dezavantajı modüler olmaması değil. Onun yerine daha kaliteli Bronze sertifikalı PSU'lar var. Siz de biliyorsunuz ki 80+ sertifikası direk kalite ölçmüyor. Yoksa Everest'in de Gold sertifikalı PSU'ları var.

Palit markası tamamsa olur sıkıntısı yok diyorsanız elimde sıvı soğutma için 800 TL gibi yüksek bir bütçe kalıyor. Acaba diyorum bu kadar parayı sıvı soğutmaya vermek yerine tekrardan i7 8700k alsam yanına da idareten çok ısınmasını engelleyecek bir hava soğutma alsam bi süre OC suz kullansam elime tekrardan para geçince sıvı soğutma alıp OC yapsam nasıl olur?

Güzel olur. Kasayı beğenmeyen arkadaşlar olmuş. Olabilir ben benim bildiğim mutlak doğrudur gibi düşünen bir insan değilim. Arkadaşların önerdiği kasalar daha iyi ise onları alın. Tek istediğim maxsimum performansı almanızdır. Seçtiğim PSU'da biraz abartılı olmuş olabilir. 650W güzel bir PSU'da işinizi görebilir. Ordan da biraz para kalır size.

Son düzenleme:
Screenshot_20180106-181252.png

Ekran Kartı: Gigabyte GeForce GTX 1080 Ti OC Siyah PCIe DX12 352bit Ekran Kartı - Nanokatalog
Kasa: Phanteks Eclipse P400 Pencereli Siyah Bilgisayar Kasası Fiyatı
PSU: 210-GQ-0650-V2 EVGA 650 GQ - Güç Kaynağı 650 W Dahili - ATX - Nanokatalog
Monitör: Viewsonic VX2475SMHL-4K 23.6" 2ms (2xHDMI+MHL+Display) 4K Fiyatı
Toplam 10.008 TL

Sinerji, NanoKatalog ve HepsiBurada'dan toplandı.

Tek bir siteden bana göre en mantıklı böyle oluyor. Yoksa başka yerlerden daha iyi parçalar seçilebilir.

Hocam eğer farklı yerlerden daha iyisini dizebilecekseniz buyrunuz. Ben sadece Sinerji'den olursa toplu alırım diye düşünmüştüm. Olmadı parçaları burda kendim birleştiririm yada veririm bilgisayarcının birine o halleder.

Hocam eğer farklı yerlerden daha iyisini dizebilecekseniz buyrunuz. Ben sadece Sinerji'den olursa toplu alırım diye düşünmüştüm. Olmadı parçaları burda kendim birleştiririm yada veririm bilgisayarcının birine o halleder.

@KralGS'nin 8600K, 1080 Ti ve 4K monitörlü sisteme göre mi yoksa benim 8700K, 1080 ve 2K 144 Hz monitörlü sisteme göre mi toplanacak? Önce bir karar vermen senin için daha iyi olur. O zaman nokta atışı yaparız.

@KralGS'nin 8600K, 1080 Ti ve 4K monitörlü sisteme göre mi yoksa benim 8700K, 1080 ve 2K 144 Hz monitörlü sisteme göre mi toplanacak? Önce bir karar vermen senin için daha iyi olur. O zaman nokta atışı yaparız.

Hocam şimdi 4k 60hz olduğu için pek ilgimi çekmiyor. Ben 2k 144hz bir monitörü tercih ederim. Bunun dışında bildiğim kadarıyla 1080 bile 2k da tam olarak 144FPS veremiyor. Bu yüzden aslında bu bütçeye ağır gelmezse 1080Ti isterim tabiki. Ama yok bunun için diğer parçalardan çok kısmak gerekiyorsa 1080 de olur mükemellik takıntım yok. İslemci olarak ise zaten 1080Ti li sistem dizecek olursak i7 8700k sığmasına ihtimal yok o yüzden i5 8600k olacak. 1080 li sistem dizersek de sığabilirse i7 8700k güzel olabilir. Elime tekrar para geçene kadar OC suz normal bir hava soğutmayla kullabilirim sıvı soğutmanın çok acelesi yok aslında.

Hocam şimdi 4k 60hz olduğu için pek ilgimi çekmiyor. Ben 2k 144hz bir monitörü tercih ederim. Bunun dışında bildiğim kadarıyla 1080 bile 2k da tam olarak 144FPS veremiyor. Bu yüzden aslında bu bütçeye ağır gelmezse 1080Ti isterim tabiki. Ama yok bunun için diğer parçalardan çok kısmak gerekiyorsa 1080 de olur mükemellik takıntım yok. İslemci olarak ise zaten 1080Ti li sistem dizecek olursak i7 8700k sığmasına ihtimal yok o yüzden i5 8600k olacak. 1080 li sistem dizersek de sığabilirse i7 8700k güzel olabilir. Elime tekrar para geçene kadar OC suz normal bir hava soğutmayla kullabilirim sıvı soğutmanın çok acelesi yok aslında.

O halde bazı parçaları sabitleştirip kalan bütçeye göre diğerlerini belirleriz. Monitör olarak bunu ekran kartı olarak bunu işlemci olarak bunu kesinleştirsek toplam 7200 TL tutar. Kalan 2800 TL bütçeye zevkine göre diğer parçalar alınabilir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı