10.000 TL monitör önerisi

DarkLegendREA

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar,
Ben 1440p monitör almak istiyorum bu 3'ü arasında kaldım. Sizce hangisini seçeyim?

Dell renkleri 1 milyar ASUS 16 milyon aradaki fark fiyat farkına göre hiçbir şey çok fazla fark var.
Dell g serisi monitörümüzün PPI değeri diğerine göre düşük.
Dell s serisi monitörün ise nano IPS olması beni endişelendiriyor sizce en mantıklısı hangisi.
Ağırlık hikaye oyunu.
Yanıt verenlere şimdiden teşekkürler.
@Saint Lucia

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS TUF Gaming VG27AQ 7, 5K ya satılıyor şu an, Dell güzel ama aradaki 2.5K fiyat farkına değer mi bilmem sana kalmış; spesifik olarak iş yapmayacaksan bence değmez. Renk olarak da zaten oyuna odaklanacağın için farkları da hissedeceğini düşünmüyorum.

Merhaba arkadaşlar,
Ben 1440p monitör almak istiyorum bu 3'ü arasında kaldım. Sizce hangisini seçeyim?

Dell renkleri 1 milyar ASUS 16 milyon aradaki fark fiyat farkına göre hiçbir şey çok fazla fark var.
Dell g serisi monitörümüzün PPI değeri diğerine göre düşük.
Dell s serisi monitörün ise nano IPS olması beni endişelendiriyor sizce en mantıklısı hangisi.
Ağırlık hikaye oyunu.
Yanıt verenlere şimdiden teşekkürler.
@Saint Lucia

Sizin için 3'ü arasından en iyisi G3223D olur, G3223D'yi tercih edin.

ASUS TUF Gaming VG27AQ 7, 5K ya satılıyor şu an, Dell güzel ama aradaki 2.5K fiyat farkına değer mi bilmem sana kalmış; spesifik olarak iş yapmayacaksan bence değmez. Renk olarak da zaten oyuna odaklanacağın için farkları da hissedeceğini düşünmüyorum.

hocam 5k fiyat nerede ben bulamadım.

düzeltme 7,5K yazılmış 7yi görmemişim afedersiniz :D

Hocam ben şeyi anlamadım
PPI 31 İnçte düşmüş
Keskinlik azalmış çok fark eder mi g serisi monitöre
31" olduğundan dolayı PPI düşüyor. Ekran alanına orantılı olarak çözünürlük artmadığı için. "Piksel sayarsın" muhabbeti buradan geliyor. Fakat burada ki durumda çok sorun olacağını düşünmüyorum. Evet Dell G3223D 27" inç olsaydı çok daha güzel olurdu. Fakat bu haliyle de diğer belirttiğin seçeneklerden daha iyi.

Peki pikseller gözükür mü?

Hayır gözükmez. PPI değerine takılmana gerek yok. PPI değeri ekranın boy oranına ve çözünürlüğe göre değişir. İdeal değerlere sahip bir üründür 31 inç Dell.

27 inç Dell almak yerine ya ASUS alın ya da 31 inç'e yükselerek Dell'i alın.

Aşırı FPS oyunlarıyla işiniz yoksa AOC 27″ AG275QXN/EU 165HZ 1MS HDMI DP QHD VA GAMING MONITÖR – PcKolik.com | Gaming PC ve Bilgisayar Bileşenleri bunu öneririm. Kaliteli bir monitördür. F/P sayılır.
VA yapısı gereği FPS oyunlarında pek önermiyorum.

Hocam renkler çok önemli benim için hikayeli oyunlarda
Asusta renk sayısı 16 milyon iken Dell de 1 milyar aradaki fark inanılmaz bişey matematiksel olarak
VA Panel olmasın Sadece ips hocam

Asus alınır mı

Hocam renkler çok önemli benim için hikayeli oyunlarda
ASUS'ta renk sayısı 16 milyon iken Dell de 1 milyar aradaki fark inanılmaz bir şey matematiksel olarak
VA Panel olmasın Sadece IPS hocam

Dell'in renk uzantısı ASUS'a göre daha başarılı. ASUS'un renk konusunda zayıf kaldığı yerler var. Bunu biliyoruz.
27 inç Dell cezbedici özelliğini kaybetti. Gray ve Black üzerindeki homojen yapısı iyi değil. Bazılarına iyi modeller gelmiş. Böyle bir söylenti var. Ne kadar doğru bilemiyorum.
Alınacaksa 31 inç Dell'ya da ASUS arasında seçim yap.
ASUS için sözüm; Gülü seven dikenine katlanır.

Geri
Yukarı