10.000 TL Sistem Toplama

Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda PC toplayacağım. 10 bin TL'ye PC toplamama yardım eder misiniz? Hangi parçaları almalıyım ve İtopya'dan toplasam güvenilir bir yer mi, sıkıntı çıkarır mı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Ekran kartının iyi soğutucu modelleri 1 hafta sonra çıkacak. Güç kaynağına güvenmiyorsan değiştirebilirsin ama o fiyata asla 850W 80+ Gold PSU bulamazsın. Depolamayı da değiştirebilirsin. Ana hatları ile böyle sistem kur.

(*) Işaretli olanları kaçırma al.

AMD Ryzen 7 3700X 2467TL *
MSI MPG X570 Gaming Edge 1689TL *
ADATA XPG 8GB Spectrix D80 RGB 3200MHz CL16 2X8 718TL *
Asus AMD Radeon RX5700XT 2718TL
CORSAIR 480GB Force MP510 527TL
Toshiba TR200 480GB 555/540MB/s 333TL
COOLER MASTER MasterBox MB500 TUF Edition RGB 623TL
Sharkoon Cool Zero 850W 80 Plus Gold Full Modüler 647TL *

Cooler Master Masterliquid 240ML RGB anakart yanında hediye!

Ekran kartının iyi soğutucu modelleri 1 hafta sonra çıkacak. Güç kaynağına güvenmiyorsan değiştirebilirsin ama o fiyata asla 850W 80+ Gold PSU bulamazsın. Depolamayı da değiştirebilirsin. Ana hatları ile böyle sistem kur.

(*) Işaretli olanları kaçırma al.
Tamam sağ ol. Bu ekran kartı iyi mi? Bir de başka arkadaşlar yardım ederse iyi olur.

@Feath o kasaya verilecek para ile MB511 almak daha mantıklı bence. Birde özel soğutmalı ekran kartı alınırsa harikulade olur. 80+ sertifikalı PSU ile gelen modeli var ITopya'da. 650W idi sanırım. Gayet yeterli. Ayrıca önünde 3 arkasında 1 fan ile geliyor. Üst tarafa 240mm radyatör takılıyor. MSI'n verdiği radyatör 240mm. Bütün fan delikleri dolu olacak yani.

O ekran kartı RTX 2070'den daha performanslı bir ekran kartı. yakında daha iyi soğutucu modelleri çıkacak. Beklemeni tavsiye ederim fakat sıvı soğutma kampanyası yarın bitiyor.
Dediğim gibi olursa 500 TL ucuz oluyor. Bu sayede 600-700 TL bandında 240mm bandında soğutucu alabilir arkadaş. Sorun olacağını sanmam. 70-80 yerine 60-70 derece sıcaklık için değer.

@Feath o kasaya verilecek para ile MB511 almak daha mantıklı bence. Birde özel soğutmalı ekran kartı alınırsa harikulade olur. 80+ sertifikalı PSU ile gelen modeli var ITopya'da. 650W idi sanırım. Gayet yeterli. Ayrıca önünde 3 arkasında 1 fan ile geliyor. Üst tarafa 240mm radyatör takılıyor. MSI'n verdiği radyatör 240mm. Bütün fan delikleri dolu olacak yani.

Evet öyle daha mantıklı, ben acele ile topladım.

Hocam sistem de yayın, render vs. yapacak mısınız?

Yoksa sadece oyun mu oynayacaksınız?
YouTube Twitch giriş yapacağım yayın render da olacak 10000TL zorunlu değil 12000TL'de olur.
O ekran kartı RTX 2070'den daha performanslı bir ekran kartı. Yakında daha iyi soğutucu modelleri çıkacak. Beklemeni tavsiye ederim fakat sıvı soğutma kampanyası yarın bitiyor.
Peki sağ ol. Bir de ben Ryzen 3900X almak istiyorum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı