10.000 TL sistem yükseltme önerisi

Hocam RAM kısmında daha iyi bir marka ve belleğe geçilebilir diye düşünüyorum. Hatta eğer yaparım derseniz 32 GB geçip çok uzun süreler kullanılabilir. DDR4 minimum bir 5 6 sene daha devam eder gibi geliyor.
Hocam ikilemde kaldım, iyi bir DDR4'e mi yükseltsem, yoksa başlangıç seviye DDR5 mi diye.

Böyle bir yükseltme yapılabilir bütçe yeterse sıvı soğutma alınabilir.
Aynı bu kombinasyon kıskacımda hocam, teşekkürler. Yalnız anakarta fasa fiso demişler yabancı forumlarda onu detaylı araştırıyorum şimdilik.

Hocam ikilemde kaldım, iyi bir DDR4'e mi yükseltsem, yoksa başlangıç seviye DDR5 mi diye.

Aynı bu kombinasyon kıskacımda hocam, teşekkürler. Yalnız anakarta fasa fiso demişler yabancı forumlarda onu detaylı araştırıyorum şimdilik.

Siz bunu söyleyince bende ikilemde kaldım. İşlemciniz vs destekliyor mu? DDR5 derken 30klık olmayın.

Siz bunu söyleyince bende ikilemde kaldım. İşlemciniz vs destekliyor mu? DDR5 derken 30klık olmayın.
Anakartla ilgili burada girdi yapmışlar.

Benim işlemci ddr4, DDR5 işine girersem 15 bin rahat...

Öyle bir şey yok hocam f/p anakart kendisi.

Anakart değişmeden 11900K+ RTX 4070 Ti olabilir. Anakart değişecekse AM5 yeni nesil Ryzen iyi olur. Intel 14. nesilde anakartı yenileyecek. AM5 anakart uzun yıllar desteğe devam edecektir.

En temizi.

Yeni konular

Geri
Yukarı