10.000 TL sistem yükseltme tavsiyesi

Merhaba, şu an kullandığım bilgisayarımı 2020 yılında topladım ancak gerek oyunlar olsun gerek video editleme işleri olsun bu konularda performans sorunları yaşadığımı fark ettim. Bilgisayarımın bazı parçalarını güncellemek istiyorum ancak piyasadan çok uzak kaldım, bu yüzden hangi parçayı değiştirmem oyun ve video editleme işlerine yardımcı olur bilmiyorum ve bu konuda tavsiye bekliyorum.

Kullandığım bilgisayarımın özellikleri:

İşlemci: Intel Core i3-9100F
Anakart: Gigabyte H310M h 2.0
RAM: DDR4 16 GB (2x8) Kingston (2666MHz ama anakart 2666MHz için minimum i5 istediğinden dolayı 1333MHz kullanmak zorundayım.)
Ekran kartı: Gigabyte Radeon RX570 4 GB.

Parça parça değiştireceğim için bütçe konusunda kararsızım. Çok yüksek bir bütçeye sahip değilim ancak alacağım yeni parçaların hem edit işlerimde hem de oyunlarda mümkün olduğunca beni uzun süre götürmelerini istiyorum. Yeni alacağım bir parçaya maksimum 10 bin TL verebilirim.

i5 11400F.
MSI H510M Pro.
Sapphire Pulse RX 6600
Alarak yükseltebilirsin RAM masrafına gerek yok sadece 5FPS oynar yenilersen değmez anakart CPU ekran kartı dğeiştiriceksn kasan havadar değilse kapağı açık ya da değiştirmende fayda var.

Öncellikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ve yanlış bilmiyorsam 650W bir PSU'ya sahibim, önerdiğiniz ekran kartı video render işlerinde yeterli olur mu? Ve eğer bir tık üstü bir ekran kartı önermenizi istesem tavsiyeniz ne olurdu? Şimdiden teşekkürler!

Öncellikle tavsiyeleriniz için teşekkür ederim ve yanlış bilmiyorsam 650W bir PSU'ya sahibim, önerdiğiniz ekran kartı video render işlerinde yeterli olur mu? Ve eğer bir tık üstü bir ekran kartı önermenizi istesem tavsiyeniz ne olurdu? Şimdiden teşekkürler!
RX 6600 RTX 3060 ile deng desem?

Rx 6700

Geri
Yukarı