10.000 TL telefon önerisi

Bütçe
10.000₺

Thersha

Hectopat
Daha fazla  
Selam, birkaç aya telefonumu yenileyeceğim ve 10.000TL bütçem var. Şimdilik aklımda ikinci el temiz bir iPhone X almak var. Başka hangi telefonları önerebilirsiniz? Ve rica ediyorum Xiaomi, Redmi gibi telefonlar önermeyin şu anlık Redmi Note 8 kullanıyorum ve MIUI kadar berbat bir Android arayüzü yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Selam, birkaç aya telefonumu yenileyeceğim ve 10.000TL bütçem var. Şimdilik aklımda ikinci el temiz bir iPhone X almak var. Başka hangi telefonları önerebilirsiniz? Ve rica ediyorum Xiaomi, Redmi gibi telefonlar önermeyin şu anlık Redmi Note 8 kullanıyorum ve MIUI kadar berbat bir Android arayüzü yok.
10.000₺ bütçe iPhone X'e çok aşırı fazla. X'in ederi maksimum 6-7K₺.
10.000₺'ye
•iPhone 11
•iPhone XS Max
•iPhone XS
bulabilirsin.

Hani nerde ya bi ben mi göremedim anlamadım ki.
Arkadaş hangi ekonomide yaşıyor bilmiyorum ama iPhone 11'in 10k fiyatlı versiyonları Google Play Store'a falan giriyor öyle anlatayım.

Xs falan bulabilirsen X'ten ziyade çok daha iyi olur, 10k civarına TR cihazı bir ihtimal çıkar temiz. X'in son güncellemesi iOS 17 olacak, bugün alsan 2 sene daha kullanırsın yani çünkü iOS 16 daha yeni çıktı, seneye 17 çıkacak, sonraki seneye 18 çıktığında onu alamamış olacaksın. X kullanıcısıyım bu arada ve telefonumu satıyorum ilgilenirsen hahah :D

Bunlar dışında Android kanadında Xiaomi'ye bulaşmıyorum. Telefonumun şarjı 7 sene gitmese de olur :D Samsung her zaman Android favorimdir. Önceden Huawei de kullanırdım ama işte olanlardan sonra kullanılmıyor üzümlü kekim...

Samsung için S21 falan bulabilirsin 2. el. Sıfırı zaten 12k, 10-11lere falan temiz 2. el vardır. İyi de güncelleme alıyorlar. Android 11 ile çıktı 12'yi aldı. Android 13, 14 ve 15'i de alacak.

Bunun dışında eğer ekranı büyük olsun, işlemcisi çok iyi olsun, OLED veya üzeri şart, 120 hz kesinlikle olmalı vs. telefon fetişlerin varsa onları da yazarsan yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Edit: X'i 2 sene kullanırsın demişim ama 2 sene sonra ölecek değil telefon, ana güncelleme almayacak sadece. Seni yine çok uzun yıllar götürebilir iyi bir kullanımda. Aynısı güncelleme almayı kesen Android cihazlar için de geçerli.

Arkadaş hangi ekonomide yaşıyor bilmiyorum ama iPhone 11'in 10k fiyatlı versiyonları Google Play Store'a falan giriyor öyle anlatayım.

XS falan bulabilirsen X'ten ziyade çok daha iyi olur, 10k civarına TR cihazı bir ihtimal çıkar temiz. X'in son güncellemesi iOS 17 olacak, bugün alsan 2 sene daha kullanırsın yani çünkü iOS 16 daha yeni çıktı, seneye 17 çıkacak, sonraki seneye 18 çıktığında onu alamamış olacaksın. X kullanıcısıyım bu arada ve telefonumu satıyorum ilgilenirsen hahah :D

Bunlar dışında Android kanadında Xiaomi'ye bulaşmıyorum. Telefonumun şarjı 7 sene gitmese de olur :D Samsung her zaman Android favorimdir. Önceden Huawei de kullanırdım ama işte olanlardan sonra kullanılmıyor üzümlü kekim...

Samsung için S21 falan bulabilirsin 2. el. Sıfırı zaten 12K, 10-11'lere falan temiz 2. el vardır. İyi de güncelleme alıyorlar. Android 11 ile çıktı 12'yi aldı. Android 13, 14 ve 15'i de alacak.

Bunun dışında eğer ekranı büyük olsun, işlemcisi çok iyi olsun, OLED veya üzeri şart, 120 Hz kesinlikle olmalı vs. telefon fetişlerin varsa onları da yazarsan yardımcı olabilirim elimden geldiğince.

Edit: X'i 2 sene kullanırsın demişim ama 2 sene sonra ölecek değil telefon, ana güncelleme almayacak sadece. Seni yine çok uzun yıllar götürebilir iyi bir kullanımda. Aynısı güncelleme almayı kesen Android cihazlar için de geçerli.

Huawei'da ne gibi bir sorun var?

Yeni konular

Geri
Yukarı