10.000 TL toplama PC vs hazır sistem

Bu devirde hangisi mantıklı?

• Hazır sistem (oem)

• Toplama pc

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Dostlar birçok konu var fakat benim derdime derman yok.
Şimdi ben bir masaüstü PC sahibi olmak istiyorum ve bunu kendim toplamak ile hazır sistem almak arasında kaldım.
Gönül ister ki kendim PC toplayayım fakat daha önce hiç deneyimim olmadı ve şu an stoklar bitik durumda, internetten farklı farklı sitelerden mi alayım, Windows nasıl kurayım? Vs... Sizce yaza doğru stoklar gelir mi? Yani yazın stoklar gelecek ise yazın güzel bir PC toplayayım, eğer ki bu böyle devam edecekse de ben hazır sistem alayım.
Önerilerinizi bekliyorum, önerilerinize göre derdimi daha ayrıntılı anlatabilirim.
Teşekkürler.
Bütçe: 10.000 TL.

Merhaba sadece oyun oynamak istersen Xbox Series X alabilirsin seni 15 sene götürür yok ben film izliceğim ödev yapacağım dersen PC al.

Ben bilgisayar alacağım zaman sürekli İtopya'da F5 yapıyordum daha videosu çıkmadan DA2 sistemi almıştım 5600 liraya sonra sadece ekran kartını 7200'e sattım. Bu fotoğraftaki günlerde teknoloji mağaza sayfalarını sürekli F5 yaparsanız iyi olur zaten videoya gerek kalmıyor ucuza sistem geldiği belli oluyor. Param olsaydı 3 ay önce çıkan DART1 sistemi de 10 000 liraya alacaktım.
Teşekkürler hocam

Yeni konular

Geri
Yukarı