10.000 TL Yayın ve oyun için sistem tavsiyesi

Bütçe
10.000 TL

MustafaAslan

Decapat
O monitörü değiştirmeni öneririm bulursanız asus alın o markayı almayın. Yayın için upload hızının enaz 4mbt olması gerekir.

O işlemci ile o anakartı kullanamazsınız. İşlemci Intel anakart AMD olamaz,

Sağ olun hocam fark etmemiştim işlemci Ryzen 5 3600X olarak düşünüyorum bir yandan.
Yayın için AMD tabanlı bir sistem almanız çok daha iyi olur.
ryzen 5 3600x düşünüyorum fakat stoklarda yok gibi gözüküyor
O monitörü değiştirmeni öneririm bulursanız ASUS alın o markayı almayın. Yayın için upload hızının enaz 4mbt olması gerekir.

Nedeni nedir hocam yorumları gayet güzeldi.

İşlemci olarak ryzen 7 3700x düşünülebilir 8 çekirdek yayın için daha iyi performans sağlar 2500 tl civarı fiyat.
Ram olarakta 3600 mhz ram seçilse rayzen işlmeciler daha performanslı çalışır, 750-850 bandında bulunabiliyor.
Ssd büyük ihtimal yetmeyecek yanına 1 tb yada 2 tb harddisk almak gerekir.

Işlemci yayina musait değil 3600X o sisteme iyi gider ve yayin yaptirir ayrica 5700 fiyatina guzel bir 2060SUPER alinabilir.
1080P 27' monitör tavsiye etmem 1080P bulanık gözüküyor o boyutta. 1080P için üst sınır 24' diye düşünüyorum(kendi fikrim). Viewsonic 24" XG2405 144Hz 1ms 2xHDMI DP FHD Profesyonel Gaming Monitör | ITOPYA bu monitör işinizi görecektir ve memnun kalacağınızı düşünüyorum.

1080P 27Inc monitor kullaniyorum fakat şu an bulaniklik vb. hissetmedim yayin acicaksa buyuk ekran daha mantikli bence.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı