10.000 TL'lik Intel ve NVIDIA tabanlı sistem önerisi

Bütçe
10000

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhabalar,
Öncelikle belirteyim işlemci gücü benim için önemli, sürekli build alınması vs. gerekebilir. Anakartında stabil dayanıklı olması lazım bana sorun çıkarmasını istemiyorum.
Tercihen Intel ve NVIDIA. Ama 6000-7000'e eşteğer performansı verebilecek sadece işlemcisi AMD olan sistem öneredebilirsiniz. Ekran kartı olarak kesinlikle AMD almayı düşünmüyorum.
Ekran kartı olarak minimum 2060 düşünüyorum. SSD'yi de değişmeyi düşünmüyorum.
Kendim şöyle bir sistem topladım, görünüşü de güzel olsun diye tercihimi beyazdan yana kullandım.

sistem9700.png

Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA önerilerinizi bekliyorum. Sistem bir hafta sonra alınacak gibi duruyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sinerji'den böyle bir sistem topladım. İşlemci gücü yeterli. Dilerseniz 3900X ve 2060 kombini zorlanabilir ancak İtopya şart ise aynı fiyata gelmez;
1584357559029.png

Yanına daha sonra bir sıvı soğutma veya kule soğutma eklerseniz tadından yenmez. Freezer 34 DUO F/P önerimdir. Overclock bile yaparsınız 3800X'e.

Eklemek istedim, setup bu şekilde de olabilir; işlemci gücü epik olur.
1584357778851.png

NOT: Single core gücü olarak 9700K ufacık önde ancak multicore gücü olarak 3900X neredeyse 2 kata kadar daha güçlü (12Core 24Thread). Ayrıca buna zaten bir soğutma eklenmeli. Sistemin dışında tuttum.

Son düzenleme:
Sinerji'den böyle bir sistem topladım. İşlemci gücü yeterli. Dilerseniz 3900X ve 2060 kombini zorlanabilir ancak İtopya şart ise aynı fiyata gelmez;
Eki Görüntüle 514993
Yanına daha sonra bir sıvı soğutma veya kule soğutma eklerseniz tadından yenmez. Freezer 34 Duo F/P önerimdir. Overclock bile yaparsınız 3800X'e.

Eklemek istedim, setup bu şekilde de olabilir; işlemci gücü epik olur.
Eki Görüntüle 514995
Not: Single Core gücü olarak 9700K ufacık önde ancak multicore gücü olarak 3900X neredeyse 2 kata kadar daha güçlü (12Core 24thread). Ayrıca buna zaten bir soğutma eklenmeli. Sistemin dışında tuttum.

Teşekkürler öneriniiz için. Tercihen vatanbilgisayar ya da İtopya'yı düşünüyorum. Sinerjide olabilir tabii ki ama bu saydıklarımdan daha önce defalarca alışveriş yaptığım için istediğim firmalar. Sinerji ile aralarında fiyat olarak pek fark yoksa tercihim bu firmalardan yana olacak.
10.000 TL gibi bir rakama AMD almak istemiyorum şahsen i7 9700K alabiliyorken. 6-7 Bin'e AMD işlemcili sistem düşünebilirim.

Teşekkürler öneriniiz için. Tercihen vatanbilgisayar ya da İtopya'yı düşünüyorum. Sinerjide olabilir tabii ki ama bu saydıklarımdan daha önce defalarca alışveriş yaptığım için istediğim firmalar. Sinerji ile aralarında fiyat olarak pek fark yoksa tercihim bu firmalardan yana olacak.
10.000 TL gibi bir rakama AMD almak istemiyorum şahsen i7 9700K alabiliyorken. 6-7 Bin'e AMD işlemcili sistem düşünebilirim.

Sinerji, İtopya ve Vatan'dan daha ucuz. İşlemci olarak Intel almak şu an çok saçma. Çünkü fiyatları pahalı ve AMD aynı performansı daha ucuz bir fiyata veriyor. Ayrıca neden 10000 TL'ye AMD sistem istemiyorsunuz?
Merhabalar,
Öncelikle belirteyim işlemci gücü benim için önemli, sürekli build alınması vs. gerekebilir.

Ayrıca işlemci gücü önemli demişsiniz ve Intel tercih etmişsiniz. Intel singlecore performansında 1 tık daha iyi AMD'ye göre ama multicore performansında AMD kat kat Intel'den daha iyi.Bu yüzden biraz daha düşündükten sonra kararınızı verin.
Merhabalar,
Öncelikle belirteyim işlemci gücü benim için önemli, sürekli build alınması vs. gerekebilir. Anakartında stabil dayanıklı olması lazım bana sorun çıkarmasını istemiyorum.
Tercihen Intel ve NVIDIA. Ama 6000-7000'e eşteğer performansı verebilecek sadece işlemcisi AMD olan sistem öneredebilirsiniz. Ekran kartı olarak kesinlikle AMD almayı düşünmüyorum.
Ekran kartı olarak minimum 2060 düşünüyorum. SSD'yi de değişmeyi düşünmüyorum.
Kendim şöyle bir sistem topladım, görünüşü de güzel olsun diye tercihimi beyazdan yana kullandım.

Eki Görüntüle 514962

Gaming Ürünler ve Bilgisayar Bileşenlerinin Yeni Dünyası | ITOPYA önerilerinizi bekliyorum. Sistem bir hafta sonra alınacak gibi duruyor.

Dostum ayrıca 6000-7000 Tl AMD sistem demişsin ama işlemci ve anakart dışındaki parcalar 6000 Tl ve 1000 Tl'ye anca anakart alınabilir.Lütfen düşündükten sonra böyle mesajlar yazın.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı