10.000 TL'ye 3D yazıcı önerisi

Stranger35

Femtopat
Daha fazla  
Bana birkaç seçenek sunabilen var mı? Max 10.000 TL bakıyorum veya benim şu ana kadar bulduklarında en iyi 3D yazıcı modelini söyliyebilir misiniz?

1. Ender 3 V2 Neo.
2. Elegoo Neptune 4.
3. Anker Maker M5C. Ben bunun aralarından en iyisi olduğunu düşünüyorum, bu model 10.000TL'yi geçiyor ama seçeneklerinden biri bu.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bana birkaç seçenek sunabilen var mı? Max 10.000 TL bakıyorum veya benim şu ana kadar bulduklarında en iyi 3D yazıcı modelini söyliyebilir misiniz?

1. Ender 3 V2 Neo.
2. Elegoo Neptune 4.
3. Anker Maker M5C. Ben bunun aralarından en iyisi olduğunu düşünüyorum, bu model 10.000TL'yi geçiyor ama seçeneklerinden biri bu.
XYZ Da Vinci 1.1 Plus 3D Yazıcı indirimde bi bakın derim

Hem de paranız cepte kalır

2 ve 3 paralel bazı özelliklere sahip, V2 Neo ise bunların çok gerisinde.

Ben Ender 3 V2 kullandım, ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Fiyatına göre (o zaman sıfırı 2100 civarıydı) gayet güzel basıyordu ama yavaştı, en büyük hayal kırıklığım o oldu. Bazı upgradelerle hız hariç oldukça stabil bir kullanım seviyesine gelmişti.

Listendeki N4 ise bu hafta elime ulaştı.V2, bunun yanında çocuk oyuncağı kalır. Hız farkı inanılmaz.

Benim ilk yazıcım değil, ben baskı alıyorum, taktığım USB WiFi ve çok eski web kamera da çalıştı. Reddit'de forumu var, ufak ama var. Makinenin Type-C ve Sd card slotu şimdilik ölü, firmware bekliyor. Ben dosyaları WiFi üzerinden Klipper ile atıyorum.

Senin ilk makinen olacağı için ne alırsan al uğraşacaksın, basayım çalışsın gibi bir beklentin varsa üzer hepsi.

Maviler Elegoo N4 ile, diğerleri Ender 3 V2.

Benchy işlemsiz, 25dk sürdü sanırım. Benim incelemelerde gördüklerimden çok daha iyi çıktı.

Eki Görüntüle 1904080Eki Görüntüle 1904079

Şunu da ekleyeyim, yerli bir Youtube 3D printer inceleme sitesinde farklı hızlarda Deadpool baskı kalite karşılaştırması vardı. 250mm/sn'de karakterin yüzünde dalgalanmalar gözleniyordu. Marvel karakterlerini sevmediğim için sadece kafasını bastım, incelemedeki gibi bir problem olmadı. Makine yeni old. için gene de bunu al diyemiyorum, incelemeye devam edersin.

IMG_20230820_105042.jpg

Anker 5C'yi bilmiyorum ama TR'de yaşıyorsan fiyatı daha da yüksek olabilir, o da getiren olursa; Sovolları getiren olmamıştı.

Son düzenleme:

Ben ender 3 V2 kullandım, ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Fiyatına göre (o zaman sıfırı 2100 civarıydı) gayet güzel basıyordu ama yavaştı, en büyük hayal kırıklığım o oldu. Bazı upgradelerle hız hariç oldukça stabil bir kullanım seviyesine gelmişti.

Peki elegoo yorumlarında çoğu kişinin sorun yaşadığını gördüm. Anker maker ile de kişiler sorun yaşamış ama baktığıma göre kimse ender 3 V2 Neo modelinde sorun yaşamamış (sanırım) peki ne yapmalıyım?

XYZ Da Vinci 1.1 Plus 3D Yazıcı indirimde bir bakın derim.

Hem de paranız cepte kalır.

Ben büyük bir yazıcı ve hızlı yazıcı bakıyorum.

Üstteki yorumuma eklemeler yaptım, onlara da bir bak şayet atladıysan.

Ender 3 serisinde sorun yaşamayan yoktur, sadece aratınca sorunların çözümüne ulaşmak ve çözmesi kolay. Makine basit ve birkaç nesildir ufak makyajla farklı isimle satılmakta.

Ne yapman gerektiğine sen karar vereceksin, ben kendi tecrübemi yazdım. 2023 2. yarısından itibaren Ender 3 Neo benzeri hızlar sunan makinelere o para bana göre verilmez. Yakın zamanda Ender 3 V3 SE de çıkacak, onu da belirteyim.

Son düzenleme:

Ben ender 3 V2 kullandım, ilk çıktığı zamanlarda almıştım. Fiyatına göre (o zaman sıfırı 2100 civarıydı) gayet güzel basıyordu ama yavaştı, en büyük hayal kırıklığım o oldu. Bazı upgradelerle hız hariç oldukça stabil bir kullanım seviyesine gelmişti.

Listendeki N4 ise bu hafta elime ulaştı. V2, bunun yanında çocuk oyuncağı kalır. Hız farkı inanılmaz.

Şunu da ekleyeyim, yerli bir YouTube 3D printer inceleme sitesinde farklı hızlarda deadpool baskı kalite karşılaştırması vardı. 250mm/sn'de karakterin yüzünde dalgalanmalar gözleniyordu. Marvel karakterlerini sevmediğim için sadece kafasını bastım, incelemedeki gibi bir problem olmadı. Makine yeni old. İçin gene de bunu al diyemiyorum, incelemeye devam edersin.

Eki Görüntüle 1909743

Anker 5C'yi bilmiyorum ama TR'de yaşıyorsan fiyatı daha da yüksek olabilir, o da getiren olursa; sovolları getiren olmamıştı.

Ben Anker maker modelini Anker maker m5C düşünüyorum daha erganomik bir fiyatı var ve yünanıstandan almayı düşünüyorum bavul ile sıkıntı yok sanırım bavul alırım TR de olmadığı için yünanistandan almayı düşünüyordum. Fotoğraf güzelmiş güzel kalitede güzel gözüküyor.

Geri
Yukarı