10.000 TL'ye AMD ve NVIDIA sistem önerisi

Bütçe
10000

Emre5959

Kilopat
Makaleler
1
Yer
istanbul
Daha fazla  
Merhabalar,
10.000 TL'ye sadece işlemcisi AMD olan, ekran kartı minimum RTX 2060 ve kesinlikle almayı düşünüdüğüm parça olan Samsung SSD NVMe 500GB 970 Pro.
İle bir sistem toplayabilir misiniz?
i7 9700KF düşünüyordum ama testlere bakınca AMD işlemcinin çoklu çekirdekte fark attığını gördüm. Kendim derleme yapacağım için işlemci performansı önemli.
Power Supply'i mümkünse Corsair, Cooler Master gibi markalardan seçerseniz sevinirim çünkü önemli bir parça sıkıntı yaratmaması gerek.
Anakartı ise sağlam stabil uzun süre çalışabilecek olmasını istiyorum ve ilk tercihim ASUS olacak anakartta.
Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
IMG_20200316_204509.jpg

Ryzen 7 3700x'i almayı düşünüyorum. Eğer AMD'ye özel anlık fps düşüş gibi milisayenilik işlemci yüzünden takılma gibi sorunlar ve buna benzer sorunlar yoksa 10 numara olacak.

Ryzen 7 3700X'i almayı düşünüyorum. Eğer AMD'ye özel anlık FPS düşüş gibi milisayenilik işlemci yüzünden takılma gibi sorunlar ve buna benzer sorunlar yoksa 10 numara olacak.

Böyle sorunlar AMD'ye özel değil. Ayrıca Ryzen 3000 serisi 9. nesil Intel işlemcilerden daha iyi ve Ryzen 3000 serisi işlemcilerde AMD'nin eski işlemcilerinde olan sorunlardan neredeyse hiçbiri kalmadı. Bu yüzden gönül rahatlığıyla R7 3700X tercih edebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı