10.000 TL'ye kadar F/P laptop önerisi

Ips panel isterseniz @Lee Yubin attıkları uygun.
Bildiğime göre R5 7. Nesilin dahili grafik birimi i3 den iyi oyun için belki daha iyi olabilir Acer.
Hocam 1215U'nun hem iGPU ve CPU performansı 7520u dan iyi diye biliyorum.

İlk 2 cihaz IPS
Üçüncü cihaz TN.
Bu bilgilere nereden ulaştınız? IPS olsa özelliklerinde belirtilir. Bazı modelleri IPS ama bunlar değil diye biliyorum.

220 nit parlaklıktakiler IPS değil:
1713103721533.png

Hocam 1215U'nun hem iGPU ve CPU performansı 7520u dan iyi diye biliyorum.

Hocam az önce düzelttim önerimi.
Şahsen R5 5. Nesilin performansının üstüne koymuşlardır diye düşündüm. Oyun testlerine bakmadım işlemcinin genel inceleme videosunu izlemiştim. Adamlar şaşırtıcı seviye geriye gitmiş.
Yine de bilgilendirme için teşekkürler hocam!

Hocam az önce düzelttim önerimi.
Şahsen R5 5. Nesilin performansının üstüne koymuşlardır diye düşündüm. Oyun testlerine bakmadım işlemcinin genel inceleme videosunu izlemiştim. Adamlar şaşırtıcı seviye geriye gitmiş.
Yine de bilgilendirme için teşekkürler hocam!
Aynı hataya bende düşmüştüm ki gayet normal. Saçmalamışlar.
5. nesil 7. nesilden az değil tam iki kat daha iyi.
i5 1135g7 ise 5500 muadili.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu bilgilere nereden ulaştınız? IPS olsa özelliklerinde belirtilir. Bazı modelleri IPS ama bunlar değil diye biliyorum.

220 nit parlaklıktakiler IPS değil:
Eki Görüntüle 2168433

Sizin attığınız cihazı model numarasından bu siteden baktım.

İlk cihazı sitesinde bir bilgi yazılmamış.

Hepsiburada IPS diye belirtmiş onu referans aldım.

Son düzenleme:
Sizin attığınız cihazı model numarasından bu siteden baktım.

F1502ZA-EJ1531
İlk cihazı sitesinde bir bilgi yazılmamış.
Hepsiburada IPS diye belirtmiş onu referans aldım.
Belirtilmeyenler TN oluyor işte. IPS-level yazıyor IPS olunca. Hepsiburada IPS diye belirtmemiş. Satıcı onu öyle yazmış. Doğruluğu kesin değil oraya yazılan her şeye inanmamak lazım. Model numarasından araştırmak en doğrusu.

Başka ülkelerdeki model adlarına da göz attım, 220 nit olanlar IPS değil.

Bir şey daha söyleyeyim. HP G9 modelinde %45 NTSC IPS bir ekran gördüm, 2. ekran olarak kullandığım TN Benq monitörden daha rezil bir kalitesi vardı. Sözde IPS ama 10 derece açılı bakınca görüntü bozuluyor. Bu bütçede ekran kalitesi namına bir şey beklememek lazım zaten.

Belirtilmeyenler TN oluyor işte. IPS-level yazıyor IPS olunca. Hepsiburada IPS diye belirtmemiş. Satıcı onu öyle yazmış. Doğruluğu kesin değil oraya yazılan her şeye inanmamak lazım. Model numarasından araştırmak en doğrusu.

Başka ülkelerdeki model adlarına da göz attım, 220 nit olanlar IPS değil.

Bir şey daha söyleyeyim. HP G9 modelinde %45 NTSC IPS bir ekran gördüm, 2. ekran olarak kullandığım TN Benq monitörden daha rezil bir kalitesi vardı. Sözde IPS ama 10 derece açılı bakınca görüntü bozuluyor. Bu bütçede ekran kalitesi namına bir şey beklememek lazım zaten.
Tabii İlk cihaz TN olması daha yüksek ihtimal orada bir hata yapmışım. Hepsiburada ürün özellikleri bölümünde daha önce hata ile karşılaşmadım o yüzden orayı referans aldım ilk.
Son dediğinizde de haklısınız. Bu bütçede panelden çok bir şey beklememek gerek ama IPS olması + olur diye düşünüyorum.
Yaşadığınız sorunu daha detaylı araştırabileceğim bir link var mı? Hiçbir IPS panelin her ne olursa olsun TN panelden berbat olabildiğini ilk defa duyuyorum. Tabii çok ileri seviye panel değil cihazdaki ama bu bütçeye idare eder diye düşünüyorum.

Hepsiburada ürün özellikleri bölümünde daha önce hata ile karşılaşmadım o yüzden orayı referans aldım ilk.
Satıcılar her konuda bilgili değil. Üreticiler de görüldüğü üzere tam bilgi vermiyor. Hiç yazmayan veya rastgele yazan çok. Hatta o kısıma üreticinin sitesinden alıp yazıyorlar bazen o daha da kötü çünkü üretici aynı kasaya bir sürü kombinasyon yaptığı için sitesinde en yüksek donanımı belirterek yazıyor.

Bu bütçede panelden çok bir şey beklememek gerek ama IPS olması + olur diye düşünüyorum.
Ben de öyle düşünüyordum. IPS varsa IPS tercih edilmeli tabi ama yok.
Yaşadığınız sorunu daha detaylı araştırabileceğim bir link var mı? Hiçbir IPS panelin her ne olursa olsun TN panelden berbat olabildiğini ilk defa duyuyorum.
Link yok, gözlerimle görüyorum. HP laptoptaki o ekran gerçekten rezaletti. Şu an 2. el 300 liraya aldığım TN panel monitöre tam karşıdan bakınca renkler gayet kabul edilebilir seviyede. HP laptoptaki renkler ise acayip alakasızdı özellikle kırmızı ve yeşilin tonları. Ayrıca açılı bakınca da direkt bozuluyordu görüntü.

Link yok, gözlerimle görüyorum. HP laptoptaki o ekran gerçekten rezaletti. Şu an 2. el 300 liraya aldığım TN panel monitöre tam karşıdan bakınca renkler gayet kabul edilebilir seviyede. HP laptoptaki renkler ise acayip alakasızdı özellikle kırmızı ve yeşilin tonları. Ayrıca açılı bakınca da direkt bozuluyordu görüntü.
Bilgilendirme için teşekkürler.
Daha önce hiç duymadığım için öğrenmek için soruyorum. Acaba satıcı ile veya HP görüştünüz mü? Panelde hata olma ihtimaline karşı.

Bilgilendirme için teşekkürler.
Daha önce hiç duymadığım için öğrenmek için soruyorum. Acaba satıcı ile veya HP görüştünüz mü? Panelde hata olma ihtimaline karşı.
Hayır. %45 NTSC böyle işte. Kırmızılar turuncu gibi, diğer renkler de soluk.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Geri
Yukarı