10.000 TL'ye kadar işlemci önerisi

asil56

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, 10 bin TL'ye kadar işlemci önerilerinizi alabilir miyim? Daha çok render ve oyun bazlı düşünüyorum.
Bu arada halihazırda 5 3600x işlemci kullanıyorum, kule tipi soğutucuyla (Dark Frezeer123) birlikte.

Yeni işlemci için de R9 5900x düşünüyorum. Yeni işlemci için muhakkak sıvı soğutma gerekli mi yoksa kule tipi soğutucu yeterli olur mu?

B450 Tomahawk max.
XFX 6700 XT 12 GB 192 bit.
Dell 32 G3223D monitör.

Merhaba arkadaşlar, 10 bin TL'ye kadar işlemci önerilerinizi alabilir miyim? Daha çok render ve oyun bazlı düşünüyorum.
Bu arada halihazırda 5 3600X işlemci kullanıyorum, kule tipi soğutucuyla (Dark frezeer123) birlikte.

Yeni işlemci için de R9 5900X düşünüyorum. Yeni işlemci için muhakkak sıvı soğutma gerekli mi yoksa kule tipi soğutucu yeterli olur mu?

B450 Tomahawk Max.
Dell 32 G3223D monitör.

Merhaba 5900X işlemciyi ben de kullanıyorum buradaki bir kullanıcının tavsiyesiyle kule soğutucu aldım bugün. Henüz bir sipariş vermediyseniz bu hafta elime ulaşınca kule sağutucuyu takıp size bilgi vereyim.

Harika olur, teşekkürler.

Ürün dün elime ulaştı. AM4 AM5 ve diğer Intel soketler için ayrı ayrı aparatları var hangisinin hangi soket olduğunu üstüne yazarak paketlemişler. 2 adet RGB fan çıktı içinden montajını yaptım kullandım. Modlanmış Skyrim oynuyorum 300 - 350 GB arası ve gerçekten ağır bir oyun önceki fan ile 90 dereceye kadar çıkıyoprdu. Bu kule tipini taktım bir baktım 60 dereceyi geçmiyor, bu kadar verim almayı düşünmüyordum cidden. 1 hafta önce sıvı soğutma almayı düşünüyordum iyi ki ona para harcamamışım.

Ürün dün elime ulaştı. AM4 AM5 ve diğer Intel soketler için ayrı ayrı aparatları var hangisinin hangi soket olduğunu üstüne yazarak paketlemişler. 2 adet RGB fan çıktı içinden montajını yaptım kullandım. Modlanmış Skyrim oynuyorum 300 - 350 GB arası ve gerçekten ağır bir oyun önceki fan ile 90 dereceye kadar çıkıyoprdu. Bu kule tipini taktım bir baktım 60 dereceyi geçmiyor, bu kadar verim almayı düşünmüyordum cidden. 1 hafta önce sıvı soğutma almayı düşünüyordum iyi ki ona para harcamamışım.
THERMALRIGHT Peerless Assassin 120 SE ARGB 66.17 CFM, TL-C12C-S 120mm PWM Fan, LGA 1700, AM4-AM5 Ä°Ålemci soÄutucusu - inventus aldığım ürün bu

Bu arada halihazırda 5 3600x işlemci kullanıyorum, kule tipi soğutucuyla (Dark Frezeer123) birlikte.

Yeni işlemci için de R9 5900x düşünüyorum. Yeni işlemci için muhakkak sıvı soğutma gerekli mi yoksa kule tipi soğutucu yeterli olur mu?

B450 Tomahawk max.
Dell 32 G3223D monitör.
şimdi fark ettim bende önceden msı b450m plus anakart kullanıyordum 5900x i desteklemedi ama forumda çalıştırabilen olmuş alırken dikkat et bence.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı