10.000 TL'ye kadar sistem toplama

İşlemci iyi olduğundan ekran kartı yükseltmeye gerek yok. Anladın mı :)

Dizdiğin sistem sıkıntılı. Tabii ben Valorant, CS:GO oynayacağım maksimum FPS isterim diyene o toplanır neden toplanmasın ama konu sahibi özellikle belirtmediyse dengeli bir sistem kurmak daha önemli.

R5 5600 PCIe 4.0 desteğine sahip bir işlemci, RX 6400 ise PCIe 4.0 x4 veri yoluna sahip. Bunların arasında PCIe 3.0 destekli B450 anakart koymak yapılacak en kötü tercih olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dizdiğin sistem sıkıntılı. Tabii ben Valorant, CS:GO oynayacağım maksimum FPS isterim diyene o toplanır neden toplanmasın ama konu sahibi özellikle belirtmediyse dengeli bir sistem kurmak daha önemli.

R5 5600 PCI-e 4.0 desteğine sahip bir işlemci, RX 6400 ise PCI-e 4.0 X4 veri yoluna sahip. Bunların arasında PCI-e 3.0 destekli B450 anakart koymak yapılacak en kötü tercih olur.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Öneriniz nedir hocam konuyu takipteyim.

Öneriniz nedir hocam konuyu takipteyim.

Ben o bütçeye RX 6600 ile 10100F sığdırmaya çalışırdım eğer RDR2 gibi büyük oyunların keyfini sürmek istiyorsam. Rekabetçi gidilecekse 12100F ve H610 gibi PCIe 4.0 destekli tabana 6500 XT eklenebilir.

Maksimum FPS için onu dizdim yanlış anlamayın.

Veri yolu darboğazına uğruyor 6400 ile 6500 XT eğer anakart PCIe 4.0 destekli seçilmezse.

Geri
Yukarı