10.000 TL'ye kadar telefon önerisi

Benim kızdığım nokta "Kullandınız mı?" sorusu. S20 FE gibi çok daha iyi bir seçenek varken gidip iPhone 8 önermeniz ve daha iyi olduğunu söyleyince de "iPhone kullanınca anlarsın, kullandın mı?" demeniz. iPhone sadece bir telefon. iPhone alınca peygamber olmuyorsunuz.
Hocam ben akıcılık konusunda dedim. Bende Android kullandım. Telefon bir zaman sonra eskiyor, kasıyor, yavaşlıyor. Ama Apple’ın kullanım süresi daha uzun. Ayriyeten ben kişi daha önce iPhone kullandı sandım. Ondan iPhone önerdim.

Dostum S20FE 5G almanı öneririm güzel makine.
Screenshot_20231123_193442_3DMark.jpg

iPhone 8 Plus öneririm. O yaşta kullanan çoğu kişiyi tanıyorum.
  • Güncelleme ömrü bitti.
  • iOS'un uygulama desteği, Android'e göre epey hızlı tükeniyor. iOS 12-14 isteyen uygulamalar Android kanadında hala 5, 6 veya 8 istiyor minimum. Çok kritik bir mesele.
  • Sıfır olarak bulunamıyor. Ya ikinci el ya yenilenmiş. Yenilenmişlerin ne olduğu belli değil, ikinci elde de 8 Plus almak mantıksız, 2. ele yöneliyorsa bu bütçede Realme GT 2 bile bulabilir.
Kısacası S20 FE gibi bir telefonun olduğu yerde 8 Plus'ı geç XR'nin ve SE 2020'nin bile esamesi okunmaz. S20 FE'ye muadil olabilecek minimum telefon XS ve XS Max, onların parasına da S21 FE veya Realme GT 2 alınabiliyor ve her ikisi de XS'ten daha iyi.

Hocam ben akıcılık konusunda dedim. Ben de Android kullandım. Telefon bir zaman sonra eskiyor, kasıyor, yavaşlıyor. Ama Apple’ın kullanım süresi daha uzun.
Zamanında planlı eskitme davası yiyen ve kaybeden Apple'dan n'aber?

Planlı eskitmeyi her marka yapıyor, dolayısıyla Android hanesine eksi yazayım Apple'a yazmayayım diye bir dünya yok.

Ayrıca bütün iPhone'lar amiral gemisi olarak üretiliyor. Sen bunu gidip de Android'deki mid-end veya low-end cihazla karşılaştıramazsın. Android'de de high-end ürünlerle karşılaştırmalısın. Şu an 8 Plus - 8 - X muadili olan S9 - S9 Plus ve XS - XR - XS Max muadili olan S10 - S10 Plus - S10 Lite gibi cihazlar da hala kullanılıyor ve gayet iyi performans sunuyorlar.

Aksine iOS 16'da o telefon hiç akıcı olmayacaktır.
Çokta kasmaz. Arada az olur.

• Güncelleme ömrü bitti.
  • iOS'un uygulama desteği, Android'e göre epey hızlı tükeniyor. iOS 12-14 isteyen uygulamalar Android kanadında hala 5, 6 veya 8 istiyor minimum. Çok kritik bir mesele.
  • Sıfır olarak bulunamıyor. Ya ikinci el ya yenilenmiş. Yenilenmişlerin ne olduğu belli değil, ikinci elde de 8 Plus almak mantıksız, 2. ele yöneliyorsa bu bütçede Realme GT 2 bile bulabilir.
Kısacası S20 FE gibi bir telefonun olduğu yerde 8 Plus'ı geç XR'nin ve SE 2020'nin bile esamesi okunmaz. S20 FE'ye muadil olabilecek minimum telefon XS ve XS Max, onların parasına da S21 FE veya Realme GT 2 alınabiliyor ve her ikisi de XS'ten daha iyi.

Zamanında planlı eskitme davası yiyen ve kaybeden Apple'dan n'aber?

Planlı eskitmeyi her marka yapıyor, dolayısıyla Android hanesine eksi yazayım Apple'a yazmayayım diye bir dünya yok.

Ayrıca bütün iPhone'lar amiral gemisi olarak üretiliyor. Sen bunu gidip de Android'deki mid-end veya low-end cihazla karşılaştıramazsın. Android'de de high-end ürünlerle karşılaştırmalısın. Şu an 8 Plus - 8 - X muadili olan S9 - S9 Plus ve XS - XR - XS Max muadili olan S10 - S10 Plus - S10 Lite gibi cihazlar da hala kullanılıyor ve gayet iyi performans sunuyorlar.
Apple da eskitme yapıyor. Ama Apple’ın cihazları daha uzun kullanımlı. Ben bunu deneyimimle söylüyorum. Ayriyeten iPhone’un akıcılığını Android de göremedim hiçbir zaman.

Çokta kasmaz. Arada az olur.

Apple da eskitme yapıyor. Ama Apple’ın cihazları daha uzun kullanımlı. Ben bunu deneyimimle söylüyorum. Ayriyeten iPhone’un akıcılığını Android de göremedim hiçbir zaman.
Düzgün bir high-end Android alırsan gayet de akıcı. Ayrıca akıcılık ile stabilite arasında fark var. iPhone'a daha akıcı diyemezsin çünkü 13 Pro ve sonrası Pro'lar harici hepsi 60 Hz ve high-end bir 120 Hz Android cihazla yan yana koyduğun an iPhone kanadında ağır bir hezimet ile karşılaşılır. Daha stabil diyebilirsin ama artık eskisi gibi devrim niteliğinde stabilite farkı yok, kapanmaya başladı.

Geri
Yukarı