10.000 TL'ye kapalı kutu TR cihazı diye satılan iPhone 11'in gerçek olma ihtimali var mıdır?

Murat Kaymak

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
ATLAS-PRO/Intel Core i3 12100F/ASUS GeForce RTX 3060 DUAL V2 OC 12GB/16GB DDR4/500GB M.2 NVMe SSD/Geforce RTX RayTracing PC
Meslek
Coğrafyacı
Arkadaşlar öncelikle mantık çerçevesinden bakıldığı zaman bu piyasada böyle bir şeyin olmayacağı aşikar. Ancak kuzenim 2 adet sipariş etmiş ve telefonun fotoğraflarını, e-Devlet'teki IMEI kontrol ekranını, model numarasını da (m ile başlıyor numara) atınca böyle bir şey nasıl olabilir diye düşünmedim değil. e-Devlet'te bildiğin ithalat yoluyla kayıtlı IMEI yazıyor. Mantıklı bir açıklaması olanlar aydınlatabilir mi?
Kuzenimin beni dolandırmak gibi bir niyetinin olamayacağını da ekleyeyim.

WhatsApp Görsel 2023-05-22 saat 20.26.43.jpg

Arkadaşlar öncelikle mantık çerçevesinden bakıldığı zaman bu piyasada böyle bir şeyin olmayacağı aşikar. Ancak kuzenim 2 adet sipariş etmiş ve telefonun fotoğraflarını, e-Devlet'teki IMEI kontrol ekranını, model numarasını da (m ile başlıyor numara) atınca böyle bir şey nasıl olabilir diye düşünmedim değil. e-Devlet'te bildiğin ithalat yoluyla kayıtlı IMEI yazıyor. Mantıklı bir açıklaması olanlar aydınlatabilir mi?
Kuzenimin beni dolandırmak gibi bir niyetinin olamayacağını da ekleyeyim.

Eki Görüntüle 1789174

Yurt içi cihaz bu.

Hocam seri numarasından anlaşılıyor. Son hanesi D ise Almanya falan gibi bir şey di yanlış hatırlamıyorsam. Araştırıp seri numarasını kontrol etmenizi öneririm.

Yeni konular

Geri
Yukarı