10.000TL 120Hz veya 144 Hz Gaming laptop önerisi

Bütçe
10.000TL
i5 + 1650Ti cs go ve valorant hariç fps oyunlarında 144 FPS vermez. O yüzden işlemci kesinlikle i7 olmalı oyunlarda grafik ayarlarını düşürüp fps'yi arttırdıkça işlemciye binen yük de artıyor. Ekran kartı da en az 1660Ti olmalı.

i5 + 1650Ti cs go ve valorant hariç fps oyunlarında 144 FPS vermez. O yüzden işlemci kesinlikle i7 olmalı oyunlarda grafik ayarlarını düşürüp fps'yi arttırdıkça işlemciye binen yük de artıyor. Ekran kartı da en az 1660Ti olmalı.
1660 Ti laptoplar 10.5k-11k'dan başlıyor, almak kolaymış gibi konuşmayalım. 1650 Ti ile arasında da uçurum yok.

1650 Ti ile 1660 Ti arasında aynı işlemci + RAM kombinasyonuyla %40 fark var. 10K gözden çıkarıldıysa aradaki fark 500-1000TL'ye değecek cinsten.

Soğutma sistemi bu şekilde. Soğutma direkt GPU'ya gidiyor daha sonra işlemciye gidiyor. Uzun süre(+2) saat oyun oynayan biriyseniz 1 yıl içinde ciddi sorunlar yaşayabilirisiniz
Eğer Asus'dan bahsediyorsanız açıkçası ilk defa sizden duydum bunu. Benim elimde G512LI var. Soğutması attığınız resimdekinden oldukça farklı ve incelemeleri başarılı gördüğüm kadarıyla. Sadece fiyatının donanımına göre fazla olduğu söylenmiş ancak ben uyguna aldım epey. Acer Nitro'dan bahsediyorsanız haklısınız. Monster Tulpar V21 veya Asus G15 en mantıklısı gibi gözüküyor.

Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim. Ben soğutma sisteminin aşağıdaki gibi olduğunu zannediyordum ama biraz araştırınca bu şekilde olmadığını gördüm. Hemen düzenliyorum yorumumu.
Acer cooling.jpg

CPU'ya doğrudan soğutma gitmiyor. Çok şikayet var bu konuda. HP Omen ve Gaming Pavilion serisinde böyle bir sorun ve şikayet yer almıyor.
Fotoya bakarsan GPU'dan çift boru gidiyor ama GPU'ya doğrudan sadece 1 tane gidiyor. Ne kadar fazla boru, o kadar ısının yayılımı demek. Yani onu çift boru ile telafi edilmiş.

Fotoya bakarsan GPU'dan çift boru gidiyor ama GPU'ya doğrudan sadece 1 tane gidiyor. Ne kadar fazla boru, o kadar ısının yayılımı demek. Yani onu çift boru ile telafi edilmiş.
Haklı olabilirsiniz ancak biraz araştırdığım zaman epey şikayet olduğunu gördüm bu konu hakkında. Bana da biraz hatalı gibi geldi tasarım.

1650 Ti ile 1660 Ti arasında aynı işlemci + RAM kombinasyonuyla %40 fark var. 10K gözden çıkarıldıysa aradaki fark 500-1000TL'ye değecek cinsten.

Ben 9000TL ile yola çıktım bu.

Eğer ASUS'dan bahsediyorsanız açıkçası ilk defa sizden duydum bunu. Benim elimde G512'lı var. Soğutması attığınız resimdekinden oldukça farklı ve incelemeleri başarılı gördüğüm kadarıyla. Sadece fiyatının donanımına göre fazla olduğu söylenmiş ancak ben uyguna aldım epey. Acer Nitro'dan bahsediyorsanız haklısınız. Monster Tulpar V21 veya ASUS G15 en mantıklısı gibir gözüküyor.

Yanlış bilgi verdiğim için özür dilerim. Ben soğutma sisteminin aşağıdaki gibir olduğunu zannediyordum ama biraz araştırınca bu şekilde olmadığını gördüm. Hemen düzenliyorum yorumumu.
Eki Görüntüle 718454

Estağfurullah, Acer Nitro için bahsetmiştim. Bende laptop bakıyorum fakat işin içinden çıkamadım. Ekim'in başında 8000TL olan bütçemi 10800TL'ye çıkardım fakat iç ferahlığı ile alabileceğim bir makine yok. Donanımı iyi olanlarda kronik sorunlar mevcut... Monster'ın kalitesizliği giderek artıyor. Şikayetvarda her 1 saatte 1ya da 2 şikayet geliyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı