10.000TL Oyun Bilgisayarı Toplama

Z serisi anakart alıyorsun ama alacağın işlemcinin çarpan kilidi yok. Listeden parçalara rastgelemi seçiyorsunuz siz. ilginç.

Çok ilginç gerçekten sorum dışında her türlü yanıt alıyorum bu forumda.

Çünkü AMD kullandım yıllarca ve oynadığım oyun türü MMORPG. Ve bir çok MMORPG oyununda AMD işlemci ve NVIDIA gpu bir araya geldiğinde stutter denilen problem oluyor.
Ryzen ile eski işlemcileri karşılaştırmayınız.

@Divisive Ne zaman almıştınız ve ne kadara mal oldu bu aldıklarınız?

@Ustrel Stuttering ile ne alakası var işlemcinin Ryzen ekran kartının Nvidia olmasının? Birbirlerini besleyebiliyorlarsa ne stuttering olur ne tearing? Açıklayabilir misin bilmediğim bir şey olabilir diye soruyorum?

@Divisive Ne zaman almıştınız ve ne kadara mal oldu bu aldıklarınız?

@Ustrel Stuttering ile ne alakası var işlemcinin Ryzen ekran kartının Nvidia olmasının? Birbirlerini besleyebiliyorlarsa ne stuttering olur ne tearing? Açıklayabilir misin bilmediğim bir şey olabilir diye soruyorum?
Neden ve nasıl kaynaklandığını bilmiyorum fakat sorunu yaşadığım oyunlarda araştırma yaptığımda nedeninin bu olduğu çıktı ve test ettim gördüm evet Intel de olmayan drop ve stutterlar AMD ile oluyor. Ayrıca tercih meselesi almak istemediğim bir şeyi insanların zorlamasının bir anlamı yok.
Z serisi anakart alıyorsun ama alacağın işlemcinin çarpan kilidi yok. Listeden parçalara rastgelemi seçiyorsunuz siz. ilginç.
Z serisi olunca locked işlemci kullanılamıyor gibi bir şey yok umarım farkındasınızdır ayrıca 10.000 liralık bir sistem alınca insan görsele de önem vermek istiyor, alacağım beyaz kasanın içersinde aura sync/mystic light olmasına önem veriyorum ve anakart tasarımını beğendim. Sorduğum sorunun dışında her türlü yanıt veren arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum çok ''yardımcı'' oldunuz. :)

AMD Ryzen sıfırdan yapılmış bir seri. 4 sene çalışıldı. Eski AMD işlemcilerdeki sorunlar yok. Zaten problemler çözülemediği için sıfırdn bir işlemci üretildi. Ryzen alırsanız pişman olmazsınız ama tabi seçim sizin.

Neden ve nasıl kaynaklandığını bilmiyorum fakat sorunu yaşadığım oyunlarda araştırma yaptığımda nedeninin bu olduğu çıktı ve test ettim gördüm evet Intel de olmayan drop ve stutterlar AMD ile oluyor. Ayrıca tercih meselesi almak istemediğim bir şeyi insanların zorlamasının bir anlamı yok.

Z serisi olunca locked işlemci kullanılamıyor gibi bir şey yok umarım farkındasınızdır ayrıca 10.000 liralık bir sistem alınca insan görsele de önem vermek istiyor, alacağım beyaz kasanın içersinde aura sync/mystic light olmasına önem veriyorum ve anakart tasarımını beğendim. Sorduğum sorunun dışında her türlü yanıt veren arkadaşlara teker teker teşekkür ediyorum çok ''yardımcı'' oldunuz. :)

Ben de 8700lere de bakıyorum sizin gibi. Z370 sadece overclockta değil RAM olarak 3200 destekleyebiliyor ve gayet fiyat farkına değecek bir performans artışı demek bu.

sistem1.JPG

Buyrun. 1080Ti'lı geleceğe dönük bir sistem. Ryzen, eski AMD serileri gibi değil. Yeni bir sayfa açıldı.

@Pantheon Hocam sizin önerdiklerinizden sipariş geçiyorum
PSU SSD aynı seçmişiz RAM kopya çektim ADATA 16GB (8GBX2) XPG GAMMIX D10 3000MHz DDR4 CL16 Siyah Dual Kit Ram | ITOPYA itopyada daha ucuz

Birazdan siparişi onaylayacağım bir bakabilir misiniz acaba hızlıca ?

tech.png

İşlemci i7 8700. Ekran kartı az önce elime ulaştı 1070Ti KFA2 :) . Cevabınızı bekliyorum sonra siparişi geçceğim. Anakart konusunda emin değilim sadece ama fiyat kırmam gerekti.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı