10.000TL Raven RVZ02B Sistem

Srkntnyldz

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar yaklaşık 10.000TL bütçem var öncelikle kasanın kolayca taşınabilir olması gerekiyor bu yüzden Raven RVZ02B tercihimdir.
Bunun dışında 1080ti ekran kartı ve i7 7700k işlemci düşünüyorum ancak kasaya uygun sıvı soğutucu ve bu kasa ve işlemciye uygun anakart bulmakta zorluk çekiyorum.
Açıkçası taşınabilir ısınma problemi yaratmayan en baba bilgisayarı toplamanın peşindeyim.

Yardımlarınızı bekliyorum bu hafta içi sipariş vereceğim, şimdiden teşekkürler.

Şu anda daha büyük bir problemim var Anakart olarak 270m ITX seçtim,
İşlemci de I7 7700k ve soğutucu olarak bu kasaya sıvı soğutucu sanırım yok.
En iyi performansı alabileceğim soğutucu öneriniz var mı arkadaişlar ?

10.000 TL Intel'e yazık olur. AMD Ryzen varken. Ayrıca sıvı soğutma ile kasa taşınabilirliğini koruyabilecek mi? Ağırlık artacak çünkü. (Ağır hava soğutma bloklarına göre hafif olabilir tabi, radyatör bloğuna da bağlı.)

Ayrıca Ryzen'lar yük altında 60'ın üzerine fazla çıkmıyor. Bence ısıyı fazla dert etmeyin.

Ayrıca o kasanın sıvı soğutma desteği yok ki? Kendiniz kasaya modifikasyon yaparsanız o ayrı.
Ayrıca o kasaya SFX faktöründe güç kaynağı almalısınız. (ATX form faktöründeki güç kaynağı sığmaz.)

Ekran Alıntısı.JPG

10.000 TL Intel'e yazık olur. AMD Ryzen varken. Ayrıca sıvı soğutma ile kasa taşınabilirliğini koruyabilecek mi? Ağırlık artacak çünkü. (Ağır hava soğutma bloklarına göre hafif olabilir tabi, radyatör bloğuna da bağlı.)

Ayrıca Ryzen'lar yük altında 60'ın üzerine fazla çıkmıyor. Bence ısıyı fazla dert etmeyin.

Ayrıca o kasanın sıvı soğutma desteği yok ki? Kendiniz kasaya modifikasyon yaparsanız o ayrı.
Ayrıca o kasaya SFX faktöründe güç kaynağı almalısınız. (ATX form faktöründeki güç kaynağı sığmaz.)

Eki Görüntüle 260842

Bu gün araştırdım baya bi aşağıdaki kasayı toplayacağım ve soğutucu olarak da Corsair H90 yerleştirmeyi deneyeceğim inceledim bunu başaran var.

Öneride bulunduğunuz 1080ti 'nin incelemelerini izledim Intel işlemcide tam bir TITAN killer bu ekran kartı...
AMD Ryzen de Titan'ın daha iyi performans gösterebildiği oyunlar var.
Sanırım sırt çantamda bir canavar ile dilediğim yere yolculuk yapabilirim !!!

Şimdi sıra monitör de sanki...

Yine de önerilere açığım

Adsız.jpg
Adsız.jpg

Bu gün araştırdım baya bi aşağıdaki kasayı toplayacağım ve soğutucu olarak da Corsair H90 yerleştirmeyi deneyeceğim inceledim bunu başaran var.

Öneride bulunduğunuz 1080ti 'nin incelemelerini izledim Intel işlemcide tam bir TITAN killer bu ekran kartı...
AMD Ryzen de Titan'ın daha iyi performans gösterebildiği oyunlar var.
Sanırım sırt çantamda bir canavar ile dilediğim yere yolculuk yapabilirim !!!

Şimdi sıra monitör de sanki...

Yine de önerilere açığım

Eki Görüntüle 260852 Eki Görüntüle 260851

NVME SSD'ler gündelik kullanımda hiçbir fark hissettirmiyorlar. O markayı da tavsiye etmem.

F/P AMD dururken FPS uğruna güçten oluyorsunuz.

Tercih sizin tabi.

@Barışçıl yine saçmaladın. NVMe SSD'ler acayip bir fark hissetiriyor. Ama o marka NVMe SSD alınmaz o doğru.
Ayrıca onu sırt çantanızda taşırsanız büyük ihtimalle zarar görecektir. Herkes de Ryzen tavsiye etmiş. Türkiye'de uygun Mini ITX AM4 anakart mı var? Yani 7700K alınabilir ama zaten ısınma problemli ve 5 Ekim tarihinde Coffe Lake işlemciler çıkıyor. Bence onları bekleyin. Yalnız o kasaya sıvı soğutma çok sıkışık olur ve bence riske atmaya değmez. Tercihinizi başka bir Mini ITX kasadan yana kullanın derim.

@Barışçıl yine saçmaladın. NVMe SSD'ler acayip bir fark hissetiriyor. Ama o marka NVMe SSD alınmaz o doğru.
Ayrıca onu sırt çantanızda taşırsanız büyük ihtimalle zarar görecektir. Herkes de Ryzen tavsiye etmiş. Türkiye'de uygun Mini ITX AM4 anakart mı var? Yani 7700K alınabilir ama zaten ısınma problemli ve 5 Ekim tarihinde Coffe Lake işlemciler çıkıyor. Bence onları bekleyin. Yalnız o kasaya sıvı soğutma çok sıkışık olur ve bence riske atmaya değmez. Tercihinizi başka bir Mini ITX kasadan yana kullanın derim.

Bak belli ki yönetim sana torpil geçiyor. NVME
SSD'ler bant genişliği isteyen uygulamalar içindir. Gündelik işlerde farkını hissedemezsiniz. Profesyonel uygulamalarda farkını konuşturur. Lütfen kullanmadıysanız yorum yapmayın. Zira kağıt üzerindekilere göre konuşan birisin. Ben daha sana cevap vermeyeceğim. Beni de sakın alıntılayıp rahatsız etme.

Yönetim bana mı torpil geçiyor? Ben kağıt üzerinden mi konuşuyorum? Komik adamsın.:ROFL:
Yönetimin hiçkimseye torpil geçtiği yok.
Şu an 850 Evo kullanıyorum. Daha önce de 960 Evo 250 GB geçti elimden. Bal gibi fark var. Technopat da oyuncu sistemlerinde boş yere NVMe kullanıyor.:ıslık:
Bir daha cevap verme zaten senin cahil ve saçma yorumlarına Sosyal'de kimsenin ihtiyacı yok.

Bak belli ki yönetim sana torpil geçiyor. NVME
SSD'ler bant genişliği isteyen uygulamalar içindir. Gündelik işlerde farkını hissedemezsiniz. Profesyonel uygulamalarda farkını konuşturur. Lütfen kullanmadıysanız yorum yapmayın. Zira kağıt üzerindekilere göre konuşan birisin. Ben daha sana cevap vermeyeceğim. Beni de sakın alıntılayıp rahatsız etme.
Yanlış bilgiyi düzeltiyoruz rahatsız olmanı düşüneceğimizi sanmıyorum. O zaman hiç yorum yapmayalım çünkü çoğu parçaları kullanmadık?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı