10.10.5_Yosemite_Montezuma Kuruluma geçemeden reset atma sorunu

dizz

Hectopat
Daha fazla  
10.10.5_Yosemite_Montezuma sizin yüklediğiniz raw dosyasını USB'ye yazdım. Kernel PM Patch işaretli. IntelInject [ ] boş konuma getirdim. Başlangıçtada TransMac kullanarak grafik kartı ile ilgili olan şeyleri sildim. Silmedende denemiştim. Option kısmında bütün kombinasyonalrı denediğimi düşünüyorum ilk önce bluetooth kısmında hata veriyordu sonra doğru olduğunu düşündüğüm ayarları yaptıktan sonra bu kısmı geçmeye başladı sonra hep buradan sonra reset atmaya başladı. Bir türlü Baştan başlama sorununu aşıp kurulum ekranına gelemiyorum.
Not: Geforge ekran kartı vardı söktüm onboard intel ekrarn kartı ile işlem yapıyorum.
Acaba neden reset atıyor nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem bilgilerini paylaş. -v komutu ile başlatıp, ekranın takıldığı yerin resmini çekip paylaş.

Sistem bilgileri en üstteki resimde yer alıyor. Hata verdiği yer ise en alt resimdeki yerden sonra. Eşim resimleri yüklememi istedi. Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• image11.JPG
    image11.JPG
    133,4 KB · Görüntüleme: 329
  • image22.JPG
    image22.JPG
    90,6 KB · Görüntüleme: 262
  • image33.JPG
    image33.JPG
    88,6 KB · Görüntüleme: 357
  • image44.JPG
    image44.JPG
    85,6 KB · Görüntüleme: 327
  • image55.JPG
    image55.JPG
    109,5 KB · Görüntüleme: 414
NVIDIA kartın nedir? Kernel PM işareretlemene gerek yok. Boot komutu olarak şunları dene:
-f -x cpus=1 dart=0 npci=0x2000 PCIRootUID=1
Ve son olarak BIOS ayarlarını paylaş.

Ekran kartım Geforge GT530 2GB DDR3 D/HDMI.
Kurulum yapabildim ve masa üstüne ulaştım , verdiğiniz ayarlarla. Ama herşey donarak ilerliyor. Sanırım şimdi ekran kartımı tanımadığından böyle oluyor. Sonraki adımım ne olmalı ?

Yukarıdaki konutlardan cpus=1 kullanma. Clover boot menü/ options/ Graphics içinden inject NVIDIA işaretleyip dene.

inject NVIDIA işaretli olup olmaması farketmiyor. Eğer cpus komutunu girmezsem açılmıyor. cpus komutunu girdiğimde her türlü açılıyor ama ekran donuyor.

cpus=1 komutu işlemcinin tek çekirdek ile çalışmasını sağlıyor. Dolayosıyla performans sorunu yaşarsın. Şunu dene:
BIOS ayarlarından intel vertualization technology ve vt-d kapalıı olduğundan emin ol.
Clover Boot Menü/ Options/ Binaries Patching Menü / Kernel Lapic işaretle.

Bios ayarlarından dediklerinizi Disabled yaptım. Kernel Lapici hem işaretleyerek hem işaretlemeden denedim. iki türlüde aynı şekilde reset atmaya devam ediyor. Ve tek çekirdek açtığımdada ekran çözünürlüğü en fazla 1024x768 oluyor. Tabi ilk öncelik işlemciden tam performans almakta. İşler giderek zorlaşmaya başladı.

Not: bu arada anakartım bu H61H2-AD Motherboard Specs
Henüz bir sürücüsünü bile tanıtabilmiş değilim.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı