Hackintosh kilitlenme ve reset atma sorunu...

• Konuyu başlatan sxpal
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 3
  • Görüntüleme 3B

sxpal

Hectopat
Daha fazla  
Anakart: GA-H55M-USB3 / Bios F11 (Güncel)
İşlemci: i5 760
Ekran Kartı: Asus Silent GT210
Bellek: 2x2 ve 2x4 / 12GB Kingston bellek
Depolama: 5 Sata portuda dolu Samsung Evo 840 SSD ile 500GB bir disk Fusion Drive olarak ayarlı.
USB: Portlarınada External disk olarak çokça disk bağlı.

Clover Bootloader'ın en son sürümü ile kurulum yapılıp öyle kullanılmaya devam ediyor.
Bütün USB3.0 portları dahil hepsi düzgün bir biçimde çalışmaktadır.
Tüm ayarlar ve kurulum yapmak isteyen arkadaşlara da yardımcı olsun diye ekte detaylı bir çok fotoğraf koyuyorum.
Yalnız bir türlü düzeltemediğim bir kaç problem mevcut.

Kurulumlar sorunsuz, kozmetik olarak herşey sorunsuz. Overclock yapılsın yada yapılmasın bu problemler sürekli devam etmekte.

Örneğin:

1-iMessageFix yapılmış ve çalışmaktadır, bilgisayarı kullanarak iPhone ile bir arama yapmaya kalktıştığımda önce ses bozulmaya başlıyor ardından makina donup restart atıyor.

2- Bazen kullanım esnasında da Logic Pro X gibi programları kullanırken sadece donma gerçekleşiyor ve restart tuşu da işe yaramıyor.

3- Firewire ses kartı kullanıyorum bilgisayar açıldığında bazen kartı görüyor bazen görmüyor bunun için bir kaç kere kapat aç işlemi yapmak durumunda kalıyorum.

4- Uyku modu düzgün çalışmakla beraber açtıktan sonra firewire yine işlevini yitiriyor.

5- Ve son olarak bilgisayarı restart etmek istediğimde "çoğunlukla" önce kendini kapatıyor sonra tekrar açıyor. Eskiden böyle bir şey yoktu...

Sorunun büyük kaynağının DSDT editleri ile ilgili olduğunu düşünüyorum ancak bir sürü şey denememe rağmen çözüme ulaştıramadım, sound fixini kendim yaptığım DSDT edit dosyasını ekte veriyorum. Toledanın CloverALC injection yöntemi ile sorunsuz çalışmakta. Yada sorunsuz çalıştığını sanmakta :)

DSDT dosyası için link
DSDT.aml (19,75 KB) - uploaded.net

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg5.jpg6.jpg7.jpg8.jpgClover1.pngClover2.pngClover3.png

NullCPUPowermanagement.kexti yüklediniz mi? DSDT.aml dosyasını silin. Usb'de bulunan Clover dosyasını EFI klasörüne atın.

NullCPUPowermanagement.kexti yüklediniz mi? DSDT.aml dosyasını silin. Usb'de bulunan Clover dosyasını EFI klasörüne atın.

NullCPUPowermanagement.kext ile denedim yine aynı problem ile karşılaşıyorum, DSDT ve DSDT dosyası olmadan iki kombinasyonuda denedim. USB de bulunan Clover doyası derken neyi kastettiğinizi anlayamadım.

Kurulum USB'sinde bulunan EFI klasörünün içinde Boot ve Clover dosyaları var, bu 2 dosyayı HDD bulunan EFI dosyasının içinde atıp, varolan dosyalarla değiştirin. (EFI'yi mount etmek için Clover Configurator veya EFIMounter adlı yazılımı kullanın.)

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı