10-12 bin TL 3D yazıcı önerisi

TwoBee

Kilopat
Süper Moderatör
Makaleler
13
Yer
LTBR 📷
Daha fazla  
Selam. Arduino projelerime kutu basmak ve hobi amaçlı kullanım için bir 3D yazıcı arıyorum. Bu bütçelerde ne önerirsiniz? Aklımda Ender-3 V3 KE var. Daha iyi bir öneriniz var mı? PLA baskı yapması yeterli olacaktır.

Bence bu fiyata V3 KE çok iyi. Almanızı tavsiye ederim. Alternatiflere gelicek olursak;

@raunchytve S1 Pro ile V3 KE arasında nasıl farklar vardır hocam? Benim için hızı falan çok önemli değil. 3D yazıcı işinde yeniyim, sorun çıkarmaması lazım mümkün mertebe.

Hız öncelikli kriter değilse 8300'e Ender 3 V3 SE de alınabilir, 0.6mm nozül takıp baskı süresini de düşürürsün.

KE'de K1'dekine benzer (ya da aynı) hotend olduğu için sıkıntı yaşatır mı bilemiyorum. K1'deki hotend birden fazla revizyon görmüştü. KE'deki sorunsuz ise iyi bir seçenek olabilir.

Genelde yaz ortası yeni modeller çıkar, acelen yoksa bekleyebilirsin de.

Hız öncelikli kriter değilse 8300'e Ender 3 V3 SE de alınabilir, 0.6mm nozül takıp baskı süresini de düşürürsün.

Onu da görmüştüm evet. Araştırınca sizin şu konudaki mesajınızı gördüm.

Boru nozüle temas ediyor diyince KE almak biraz daha mantıklı olur diye düşündüm. Bu temas sıkıntı yaratır mı bilmiyorum. Aradaki farka değmez mi sizce?

Genelde yaz ortası yeni modeller çıkar, acelen yoksa bekleyebilirsin de.
Beklerim sıkıntı değil. Kayda değer bir model çıkabilir diyorsanız öyle yapayım.

Son düzenleme:
SE ve KE arasında 4000TL civarı fark var, belirtilen amaç için ben olsam SE alırdım.

PTFE borunun nozüle teması istenen bir durum olmamakla birlikte PLA baskı için canımı sıkmazdım. Benim eski makinemde de PTFE boru nozül ile temas ediyordu, Capricorn PTFE boru koyup 2 sene kullandım, değiştirmem gerekmedi, az da olsa ABS de basmıştım. Orijinal Capricorn fahiş fiyatlarda olduğu için en ucuzundan PTFE boru alınıp gerektiğinde yenisi ile değiştirilebilir.

Bende Neptune 4 var, daha Neptune 3 Pro incelemeleri yayınlanırken duyurulmuştu yani neyin ne zaman çıkacağı ya da çıkanın sorunsuz çıkacağının garantisi yok.

SE ve KE arasında 4000TL civarı fark var, belirtilen amaç için ben olsam SE alırdım.

PTFE borunun nozüle teması istenen bir durum olmamakla birlikte PLA baskı için canımı sıkmazdım. Benim eski makinemde de PTFE boru nozül ile temas ediyordu, Capricorn PTFE boru koyup 2 sene kullandım, değiştirmem gerekmedi, az da olsa ABS de basmıştım. Orijinal Capricorn fahiş fiyatlarda olduğu için en ucuzundan PTFE boru alınıp gerektiğinde yenisi ile değiştirilebilir.

Bende Neptune 4 var, daha Neptune 3 Pro incelemeleri yayınlanırken duyurulmuştu yani neyin ne zaman çıkacağı ya da çıkanın sorunsuz çıkacağının garantisi yok.
Tamamdır teşekkür ederim hocam. Bütçeme göre hangisi uygun olursa, KE ya da SE alacağım gibi duruyor şu anlık. Neptune 4 nasıl peki, o da işimi görür mü ki 🤔

Son düzenleme:
Rica ederim.

Neptune 4 de güzel bir makine, onun sıkıntısı çıktığı zaman firmware'i olgunlaşmamıştı. Aslında firmwareleri demem lazım çünkü makinelerde farklı firmwareler vardı. Sonrasında geç de olsa birkaç güncelleme çıktı, Reddit sayfasına bakınca işi çözmüşler izlenimi veriyorlar.

Benim N4deki firmware mevcut haliyle kabul edebileceğim durumda olduğu ve config dosyasını bazı amaçlar doğrultusunda değiştirdiğim için henüz güncellemedim.

Ben lansman zamanı ön siparişle almıştım, o zaman Ender 3 V2 Neo fiyatından biraz ucuza satılıyordu yani şu anki fiyatına birkaç bin eklesem o zaman 2 tane alabilirdim. Bana göre N4 ve KE fiyatları şişirilmiş, F/P olarak SE derim, hız olarak da aşırı bir kaybın olmaz.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı