10-12 bin TL arası telefon önerisi

Bütçe
10-12 bin tl
Hiç amiral gemisi Huawei kullanmadım hocam. Zamanında sadece Honor play kullanmıştım Kirin işlemcili, o yüzden Huawei hakkında yorum yapamam.

Bende dxoamark yalancısıyım ya da kamera konusunda verilen ödüller.
Yaptığı çığır açıcı yenilikler de var ama.
P20 Pro P30 Pro P40 Pro P50 Pro Mate 50 Pro P60 Pro ödül almıştı sanırsam.

6 ay olmustur herhalde asagı yukarı.

6 ay önce fiyatında rakipsizdi şimdi alacak olan hütçesini zorlar başka alternatiflere yönelir.

Hiçbir Android o kaliteyi veremez demişsiniz hocam, hangi Android telefonları kullandığınızı merak ettim açıkçası. S23 Ultra kullanıyorum ve aynı yıl çıkmış olan 14 Pro/Max kalitesinde veya daha iyi fotoğraf elde ettiğimi düşünüyorum. Sosyal medyaya yükleme kısmına bir şey diyemem ancak yan yana koyduğumda ışık ve objeye göre daha iyi fotoğraflar elde ettiğimi düşünüyorum.

Tabii ki bu yazdığımın tavsiye ile alakası yok. Bütçe aralığı yüzünden.

Ben şahsen Huawei kullanıyorum, bir dönem de iPhone 8 kullandım ve bunu rahatlıkla söyleyebilirim hala dahi iPhone kalitelerine yaklaşan yok. Belki RAW fotoğrafta IPhone'u geçiyorlardır ama Android telefonlardan Instagram'ya atılan tüm fotolar istisnasız bozuk ve çamurlu çıkıyor. Bunun da sebebi yazılım uyumsuzluğu. iPhone böyle bir şey yok.

@hesap Huawei'ye ambargo uyguladıkları için uyumlu mu şu an emin değilim ama ben Mate 10 aldığım zaman çok iyi durumdaydı. Yine de onda da kamera/yazılım uyumsuzluğu var.

Ben şahsen Huawei kullanıyorum, bir dönem de iPhone 8 kullandım ve bunu rahatlıkla söyleyebilirim hala dahi iPhone kalitelerine yaklaşan yok. Belki RAW fotoğrafta IPhone'u geçiyorlardır ama Android telefonlardan Instagram'ya atılan tüm fotolar istisnasız bozuk ve çamurlu çıkıyor. Bunun da sebebi yazılım uyumsuzluğu. iPhone böyle bir şey yok.

@hesap Huawei'ye ambargo uyguladıkları için uyumlu mu şu an emin değilim ama ben Mate 10 aldığım zaman çok iyi durumdaydı. Yine de onda da kamera/yazılım uyumsuzluğu var.

Uygulama geliştiricileri Apple'dan daha çok kazanıyor onun için uygulamalarını IOS için optimize ediyor ama şu Instagram'a post story atınca kalite düşürme Samsung'da S23 serisi ve sonraki S serilerinde kalite düşüşü yapmıyormuş yanlış bilmiyorsam (Mark Zuckerberg S23 Ultra kullandığı için sanırsam)

Uygulama geliştiricileri Apple'dan daha çok kazanıyor onun için uygulamalarını iOS için optimize ediyor ama şu Instagram'a post story atınca kalite düşürme Samsung'da S23 serisi ve sonraki s serilerinde kalite düşüşü yapmıyormuş yanlış bilmiyorsam (mark zuckerberg S23 Ultra kullandığı için sanırsam)

Benim de S23 kullanan arkadaşlarım var ve yine aynı diyorlardı. Tabii denemediğimden kesin konuşamam ama genel durum buydu.

Dosya Ekleri

• 20240109_115923.jpg
    20240109_115923.jpg
    437,1 KB · Görüntüleme: 24
  • 20231222_095444.jpg
    20231222_095444.jpg
    96,2 KB · Görüntüleme: 29
O an ki ortamın gerçek halini bilmeden böyle yorum yapmak hatalı sanki.
Yapay zeka düzenliyor ama gerçeklikten uzaklaşmamak için abartmıyor düzenlemeyi.
Bayağı iyi demek de hatalı o zaman. Neye ya da kime göre baya iyi? Çok göreceli bir konu. Size göre iyi olan fotoğraf başkası için kötü çıkmış da olabilir.

Bayağı iyi demek de hatalı o zaman. Neye ya da kime göre bayağı iyi? Çok göreceli bir konu. Size göre iyi olan fotoğraf başkası için kötü çıkmış da olabilir.

Sizin böyle genel yorum yapmanızda hatalı o anki ortamın gerçek halini bilmeden yorum yapmakda hatalı.
Şahsen dağ fotoğrafı hoşuma gitmedi maviye çok boğmuş ama o an ortam öyledir çünkü fotoğraf kalitesinde ortamında etkisi var.

Neyse,bu fotoğraf nasıl?
Screenshot_20240130_113115_Photos.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı