10-12 bin TL sistem toplama

Buyur; bütçeni 700-800TL civarı aşıyor ama performansın çok iyi yaşanacağı bir sistem.
Ayrıca soruna gelirsek AMD işlemciler İntel işlemciler'den çok daha performanslı. AMD işlemcilerde çekirdek sayısı fazla olduğu için uygun kartlartı kullanıldığında
İntel'den çok iyi performans alırsın.

Monitör:AOC AGON AG241QX 23.8" 144 Hz 1ms Fiyatı
Eki Görüntüle 345231

Önerin için çok teşekkür ederim hocam. Bir sorum olacak, artık ekran kartlarının ağırlığı absürt sayılara ulaştığı için asus bazı anakartlarının ekran kartı slotlarına metal destek koymuş. Bu ekran kartında olup olmadığını göremedim. Böyle bir desteğin yapılması anlamlı mı yoksa pek gerekli değil mi?

Hocam 2K da darboğaz falan yapmaz da ben yinede şu darboğaz ve çözünürlük mevzusunu bilmediğim için kendim 4K 60FPS oyun oynamak için şu sistemi kurdum. Hataları varsa yazın arkadaşlar ben de alacağım ben de faydalanayım bari konudan :)

Bu sistem üzerinde birçok değişiklik yapabilirsin tam kaç yapıyor maliyeti bilmiyorum ama ona göre birini düşürürsün HDD yi çıkarıp 1TB SSD eklersin vs vs. Kullanım amacına göre sana kalmış , ben kendime göre yaptım.

Tavsiyen için teşekkür ederim hocam ama sana naçizane bir tavsiyede bulunmak isterim. Eğer freesync bir monitör alacaksan ekran kartın Amd olsun ya da bu monitörün yerine g-sync bir monitör tercih et.

Intel tek çekirdek avantajını 1080P çözünürlükte görürsün. Bu yüzden 2K monitör ve 2070 alıyorsan işlemci olarak Ryzen 5 2600X ve B450 anakart alsan daha iyi olur.
Hocam 2K da darboğaz falan yapmaz da ben yinede şu darboğaz ve çözünürlük mevzusunu bilmediğim için kendim 4K 60FPS oyun oynamak için şu sistemi kurdum. Hataları varsa yazın arkadaşlar ben de alacağım ben de faydalanayım bari konudan :)
AMD Ryzen 5 2600X Soket AM4 3.7GHz/4.25GHz 19MB Önbellek 95W 2.Nesil İşlemci Amd | Trendyol
Msi B450M Pro-VDH Amd B450 Soket AM4 DDR4 DVI HDMI VGA M.2 USB 3.1 mATX Anakart MSI | Trendyol
Corsair Vengeance LPX 16 GB DDR4 3200 MHz CMK16GX4M2B3200C16 RAM - Nanokatalog
MSI GeForce RTX 2080 DUKE 8G OC Ekran Kartı V372-003R - Nanokatalog
Toshiba 1TB 3.5'' 7.2k SATA Gb/s 32MB Dahili 1 TB Serial ATA III DT01ACA100 HardDisk - Nanokatalog
Phanteks Eclipse P350X Dahili RGB Işıklandırmalı Siyah Bilgisayar Kasası
LG 27" 27UD58-B IPS 4K HDMI FreeSync GAMING MONİTÖR - Vatan Bilgisayar
Adata 480GB SU650 3D Nand 2.5 Sata 3.0 Ssd Disk ASU650SS-480GT-C
https://www.teknolojipazar.com/fsp-...MI9-iChsLP3gIVyOWaCh1MsgT4EAQYAyABEgI7IfD_BwE (700w 80+ 420tl)
Bu sistem üzerinde birçok değişiklik yapabilirsin tam kaç yapıyor maliyeti bilmiyorum ama ona göre birini düşürürsün HDD yi çıkarıp 1TB SSD eklersin vs vs. Kullanım amacına göre sana kalmış , ben kendime göre yaptım.

Ekran kartı olarak aynı siteden Gainward Triple 2080 alabilirsin.

Son düzenleme:
Intel tek çekirdek avantajını 1080P çözünürlükte görürsün. Bu yüzden 2K monitör ve 2070 alıyorsan işlemci olarak Ryzen 5 2600X ve B450 anakart alsan daha iyi olur.

Ekran kartı olarak aynı siteden Gainward Triple 2080 alabilirsin.
Gainward ekran kartlarında coil whine ve ısınma sorunu var diye biliyorum. Kronik sayılabilir. Phoenix serisinde öyleydi Triple'de öyle mi bilmiyorum.

Buyur;
Monitör:aoc agon ag241qx - Google'da Ara
Screenshot_20181121-142630_Chrome.jpg

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı