10-15 bin TL telefon önerisi

A34.
S20 FE.
GT 2
Honor 90.

Ne bekliyorsun telefondan?

Üstte yazmıştım fakat

Ben oyun oynamayı düşünmüyorum oynayacak olsam da maksimum Rise of kingdoms, coc gir 3 dk yükseltme bas çık olur ki o da olmaz yani. Genel olarak sadece sosyal medya kullanımı, YouTube, Google, aramalar, mesajlaşma vs. için gündelik kullanacağım, şu an pocophone F1'den geçiş yapacağım kamerası ve genel her şeyiyle bu saydıklarım arasında en yakın telefon hangisidir sizce?

Neden GT2 önermiyorsunuz?

İşlemcisi pek verimli değil Snapdragon 888 kronik sorunlu termal başarımı da iyi değil GT 2 de soğutma sistemi bulunuyor sıcaklık sorun olmaz ama verimsiz.
Isınınca da SD 865 dengi oluyor ya da daha beter.

Kamera pek tatmin edici değil gibi de.

65W hızlı şarj var ama şarjı dert etmezsiniz ama çok şarj ederseniz de pil sağlığı açısından iyi olmaz

@chary GT 2'nin zayıf ve güçlü yanları şunlar:

+ IMX766 sensörü; Mate 50 Pro, Xiaomi 12, GT 2 Pro gibi amiral gemisi sınıfındaki cihazların ana kamera sensörü.
Ana kamerayı LMCam ile desteklerseniz iPhone 13 ile kapışacak fotoğraf performansı alıyorsunuz.
+ Snapdragon 888 butcesindeki en güçlü SoC'lerden bir tanesi.
888'i kötü yapan durum ise geçtiği üretim bandi nedeniyle pek de verimli olmaması ve ısınmaya meyilli olması.
Fakat throttling yaşamak için Genshin Impact en yüksek grafiklere vs girmeniz gerekiyor. Adam akıllı oyun oynamadiginiz için GPU'yu yüke sokmak mümkün değil.
Bu da throttling yasamayacaginiz anlamına geliyor. Ki zaten cihazda hali hazırda Vapor Chamber yer alıyor.
Ama 888'in fazla tükettiği bir gerçek.

Nötr:
- Ekranı güzel, kaliteli ama cihazi ön plana veya geri plana atan bir durum yok.
- Bataryası Snapdragon 888 nedeniyle çok iyi değil ama yoğun kullanim yoksa her türlü günü çıkarır. Yüksek şarj hızı da durumu dengeler.

Eksi olarak ise başta selfie kamera olmak üzere geri kalan kamera paketinden bahsetmek mümkün.
Geniş açı da dahil olmak üzere ana kamera hariç başarılı bir kamera paketine sahip değil.

GT 2 artıları.
Kağıt üstünde daha başarılı işlemci(gerçek hayatta ise termal başarımı iyi olmayan bir işlemci soğutma sistemiyle öne geçilse bile verimsiz)
65W hızlı şarj(çok güç tüketmesi 65W şarj nedeniyle çok sorun değil hızlıca şarj edersin 65W ile yarım saatte tam şarj ama çok sık şarj etmek pil sağlığı için iyi değil)
Android 15 desteği.

S20 FE artıları.
Verimli ve termal başarımı iyi olan işlemci (25W ile 1 saatte tam şarj)
Daha iyi kamera.
Kablosuz şarj, kablosuz güç paylaşımı.
Suya toza dayanıklılık.
Metal çerçeve.
USB 3.0
Daha iyi yazılım.
Yeterli olmuştur umarım.

Yeni konular

Geri
Yukarı