Çözüldü 10.2 GHz işlemci gerçek olabilir mi?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Ali Özaltın

Hectopat
13421.PNG

Yani tamam anladım Overclock da bu biraz fazla değil mi yani o GHz'ye çıkabilir mi bu işlemci? 10.2 GHz nedir? FPS havalarda zaten.
Dünyada böyle hıza çıkabilen bir işlemci var mıdır sizce?

Not: Video eski, YouTube'da denk geldim.

Vdeoyu buraya sabitliyorum üşenip YouTube'ye yazamayanlara gelsin 😀
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
.

Son düzenleme:
İşlemcinin 28 derece olması da ayrı bir fantezi.
28 yüksek bile. Sıvı nitrojenle soğutmazsan 5 GHz bile göremeden ölür işlemci muhtemelen. Belki 6 GHz.

Eki Görüntüle 623251

Yani tamam anladım Overclock da bu biraz fazla değil mi yani o GHz'ye çıkabilir mi bu işlemci? 10.2 GHz nedir? FPS havalarda zaten.

Adam testte overclock yazmış ama sallamış gibime geliyor. Yani 10.2 Ghz işlemci de Intel'in 30.neslinde falan çıkar bence.

Sallama gibi geldi bana.

Gerçek değil, dünya rekoru FX-8370 işlemcisiyle 8.723 GHz.

Sanmıyorum. İnternette rekorlara bakabilirsiniz. Bunun gerçek olması aşırı zor. İşlemci her ne kadar nitrojanle soğutsan bile patlardı diye düşünüyorum.

İşlemcinin 28 derece olması da ayrı bir fantezi.

En ufak kanıt yok.

GPU kullanımı %44 ve 900 FPS CPU 28 derece, salla kazan.

FX 8000 serisi öyle sanılanın aksine fazla ısınmayan bir seridir ama tüm çekirdekler açık olacak, 10.2GHz'de 28 derecede çalışacak, AF edersiniz ama ben buna bi' tarafımla gülerim. :)

dipnot: eski FX 8350 kullanıcısıyım.

Olma ihtimali yok.

Banada mantıklı gelmemişti.

Eki Görüntüle 623251

Oyunu yavaş moda alıp, 120 FPS ile video kaydedip hızlandırmışlardır. :D

Oyunu yavaş moda alıp, 120 FPS ile video kaydedip hızlandırmışlardır. :D.

Yok videoyu YouTube'da arat adam bayağı oynuyor ağır çekim falan değil yani.
Ya orası aslında anlık bir düşüş esnasında FPS daha düşmeden SS alınmış olabilir diye düşünüyorum ama isterse 100GHz olsun ekran kartı bir yere kadar FPS verecektir yani net masal.

Yok SS değil adam oynuyor direk.

Geri
Yukarı