FX 4320 5.0 GHz olabilir mi?

SeastoreKing

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar şu an overclocklu bir şekilde 4.6'da kullanıyorum. İşlemci Max 54 derece gördü. Bunu 5.0 GHz yapmak istiyorum. Fakat aşırı voltaj vermek istemiyorum. Bu işlemciye sahip olanınız varsa kaç GHz'de kullanıyor?

Kimseye göre OC yapamazsın. Silikon farkı, soğutucu farkı, anakart MOSFET VRM soğutmaları gibi farklar var. Kendi sisteminde denemekten başka yolu yok.

Denedim fakat 1.68 Volt'dan sonra voltaj hatası verdi. 1.68'de Prime 95 testine soktuktan birkaç saniye sonra da PC donuyordu. O yüzden 4.6'ya düşürmek zorunda kaldım hızı.

Merhabalar şu an overclocklu bir şekilde 4.6'da kullanıyorum. İşlemci Max 54 derece gördü. Bunu 5.0 GHz yapmak istiyorum. Fakat aşırı voltaj vermek istemiyorum. Bu işlemciye sahip olanınız varsa kaç GHz'de kullanıyor?
Çıkarmanı tavsiye etmem. En stabil 4.6 ile çalışıyor. Bir arkadaş kullanıyor ondan biliyorum.

Ben voltajı değiştiremediğim için 4.1GHz Turbo'da kullanıyorum. Voltaj ise anlık olarak 1.240

Bende Max 4.8'e çıkarabildim fakat 4.6 en stabil olanı. Eğer istersen sana voltaj değerlerini veriyorum sende yapabilirsin.
CPU Ratio: 23.0
CPU Voltage: 1.58
NB Voltage 1.3
Bu değerler ile stabiliteyi yakaladım. Başka bir şey ile oynama yapmana gerek yok.

Bende Max 4.8'e çıkarabildim fakat 4.6 en stabil olanı. Eğer istersen sana voltaj değerlerini veriyorum sende yapabilirsin.
CPU ratio: 23.0.
CPU voltage: 1.58.
NB voltage 1.3.
Bu değerler ile stabiliteyi yakaladım. Başka bir şey ile oynama yapmana gerek yok.

BIOS'tan voltaj ayarlarını değiştiremiyorum pasif yani değiştirebilsem sıkıntı yok denerim bende ama yapamıyorum. 😟

Yeni konular

Geri
Yukarı