10-20 metre Ethernet kablosu önerisi

20 Metrede Ethernet kablosu veri hızını düşürecek. Bence Wireless kullanılmalı veya menzil arttırıcı satın alınmalı.
Özel boy istediğiniz için net bir marka tavsiyesi yapılamaz.
Bulabilirseniz linkini verdiğim ürün markasını kullanınız.

Cat6 kablolar veri hızında kayıp yaşanmadan yaklaşık 100 metreye kadar çıkıyor.

Ben şu an bunu kullanıyorum ve bir sorun yaşamadım.
Daha ucuza da bulunulabilir.
Hocam attığınız ürün CAT 6 değil ama CAT 6 öneriyorsunuz.
En dandik makara olan ve toptan satılan ürünlerin 20 metresi bile en aşağı 50 TL. Bu ürün nasıl oluyor da 35 TL ve yorumlarda CAT 6 olmadığına dair şikayetler var.

20 metrede Ethernet kablosu veri hızını düşürecek. Bence Wireless kullanılmalı veya menzil arttırıcı satın alınmalı.

1 2 metrede de etkiliyor mu yoksa sadece 20 metre de mi veri hızı kaybı var?

20 metrede Ethernet kablosu veri hızını düşürecek. Bence Wireless kullanılmalı veya menzil arttırıcı satın alınmalı.

Hocam CAT6 kablo 100M'de bile aynı hızı vermektedir. Sadece Ping'de +2 gibi bir artış olur başka zararı yoktur. Lütfen yanlış bilgilendirmeyelim.

Aynı 100 metre limiti CAT 5 içinde geçerli. Sadece 100MBPS'e kadar çıkıyor. Ayrıca Vatanda satılan SATA ve Ethernet kablolarının üzerinde absürt bir kar payı var. Linkini verdiğim kabloyu ben kullanıyorum, CAT5 sınırına bile yaklaşmayan bir internetim olduğu için hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Sırf bu kabloya inanmıyorsanız bir sürü seçenek var 40TL nin altında.

Düzeltme: İlk gönderdiğimi değil, bu üstte gittigidiyor'da satılanı kullanıyorum, linkleri karıştırmışım.

1 2 metrede de etkiliyor mu yoksa sadece 20 metre de mi veri hızı kaybı var?

1-2 metrede etkilenmez. 20 metre de etkilenmemesini istiyorsanız CAT6 almanız gerek. Az önceki arkadaşın attığı orijinal CAT6 değil. CAT6 maliyetli olur o yüzden Wireless veya menzil arttırıcı dedim.
Aynı 100 metre limiti CAT 5 içinde geçerli. Sadece 100MBPS'e kadar çıkıyor. Ayrıca Vatanda satılan SATA ve Ethernet kablolarının üzerinde absürt bir kar payı var. Linkini verdiğim kabloyu ben kullanıyorum, CAT5 sınırına bile yaklaşmayan bir internetim olduğu için hiçbir sıkıntı yaşamadım.

Sırf bu kabloya inanmıyorsanız bir sürü seçenek var 40TL nin altında.

Düzeltme: İlk gönderdiğimi değil, bu üstte gittigidiyor'da satılanı kullanıyorum, linkleri karıştırmışım.
Hocam ne 40 TL'nin altında ?
20 metresi 80 TL görmüyor musun ?
İlk attığın kablo 35 TL bu 80 TL. Adam gidip alsa ne olacak ?
Yanlış bilgilendirmeyi ben değil bu arkadaş yapıyor.

Düzgün çalışan bir USB Wi-Fi adaptörü rahatlıkla 100TL'nin üzerine çıkıyor. Sizin ilk attığınız kabloyu almak bile daha mantıklı olur.

Geri
Yukarı