10.500 TL bütçe ile PC toplama

Bütçe
10.500
SSD ve PSU önemli tercihler. Çok kaliteli PSU ve çok kaliteli SSD kullandım sistemde. Anakart ise bence makul. Anakart zaten senin attığın sistemdeki anakartla aynı.
Evet, SSD ve PSU önemlidir ancak benim attıklarım da kalitelidir, sıkıntı çıkarmaz. Ana kartlarımız aynı derken? Benim demek istediğim şey şu önemli parçalara çok pahalı fiyat vermişsin. Yani PSU ve SSD'den kısılarak 3600X koyulabilir. Palit ekran kartı o fiyatı hak etmiyor. Daha ucuza Gigabyte var.

Evet, SSD ve PSU önemlidir ancak benim attıklarım da kalitelidir, sıkıntı çıkarmaz. Ana kartlarımız aynı derken? Benim demek istediğim şey şu önemli parçalara çok pahalı fiyat vermişsin. Yani PSU ve SSD'den kısılarak 3600X koyulabilir. Palit ekran kartı o fiyatı hak etmiyor. Daha ucuza Gigabyte var.
Gigabyte Windforce modeli genel anlamda sıkıntılı oluyor. Her ne kadar 3 fanlı olsa da riske atmak istemedim. A400 SSD hakkında forumda konular fazlalaştı.

Gigabyte Windforce modeli genel anlamda sıkıntılı oluyor. Her ne kadar 3 fanlı olsa da riske atmak istemedim. A400 SSD hakkında forumda konular fazlalaştı.
Kingston A400 240 Gb alınır mı? - Technopat Sosyal
Yorumlara bak istersen, sıkıntılı mı sıkıntısız mı anlarsın. Ha o dediğin Windforce modelleri soğutma da sıkıntılı ancak 2 fanlı modelleri soğutmada sıkıntılı. 3 fanlı model de bir sıkıntı yok.

Şöyle bir sistem de düşünülebilir:

Toplam 10.749 TL ile bütçenizi biraz aşıyor. Eğer sistemi oyun ağırlıklı kullanacaksanız daha iyi bir seçenek olur bence.

Fiyat: 10.633, 18 TL.

Soğutmadan kısılıp M.2 NVMe almak daha mantıklı bence M.2 SATA olmamış bu sisteme.

Soğutmadan kısılıp M.2 NVMe almak daha mantıklı bence M.2 SATA olmamış bu sisteme.
Olabilir.
Edit: Arkadaşın dediği SSD olabilir demek istedim yanlış anlayanlar gelmeden.
Efe size nazaran daha güzel sistem yapmış, ve siz gereksiz pahalı diyorsunuz. Adamın sistemi sizinkinden ucuz.
Ne diyorsun? Daha düşük işlemci? Bu arada arkadaş şimdi baktım 990 TL'lik ana kart koymuştu. Benim kinden görüp değiştirdi. Yaşı falan küçük herhalde. Böyle şeyler yapması saçma. Hem onun sistemi sıvı soğutucusuz? Herhalde Efe'nin akrabası falansın böyle savunuyorsun.

Olabilir.

Ne diyorsun? Daha düşük işlemci? Bu arada arkadaş şimdi baktım 990 TL'lik anakart koymuştu. Benim kinden görüp değiştirdi. Yaşı falan küçük herhalde. Böyle şeyler yapması saçma. Hem onun sistemi sıvı soğutucusuz? Herhalde Efe'nin akrabası falansın böyle savunuyorsun.

Her şey işlemci ile bitmiyor, konu sahibinin bütçesine göre sizin topladığınız sistem bence çok pahalı ve gereksiz. Efe'nin dediği gibi sistemde, RTX 2070 kullanılabilir. Bu arada 3600 islemciyi diğer parçalardan kısarak 3600X olabilir.

Olabilir.

Ne diyorsun? Daha düşük işlemci? Bu arada arkadaş şimdi baktım 990 TL'lik ana kart koymuştu. Benim kinden görüp değiştirdi. Yaşı falan küçük herhalde. Böyle şeyler yapması saçma. Hem onun sistemi sıvı soğutucusuz? Herhalde Efe'nin akrabası falansın böyle savunuyorsun.
Benim anakarta tekrar baktım stoğu yoktu. Hemen kısacık araştırdım ve Asus TUF olanı buldum. Denk gelmiş. Evet sizin sistemdeki işlemci ve soğutucu daha iyi. Arkadaş biraz yanlış yorumda bulunmuş.

Her şey işlemci ile bitmiyor, konu sahibinin bütçesine göre sizin topladığınız sistem bence çok pahalı ve gereksiz. Efe'nin dediği gibi sistemde, RTX 2070 kullanılabilir. Bu arada 3600 islemciyi diğer parçalardan kısarak 3600X olabilir.
133 TL çok pahalı? Ne diyorsun kardeşim iyice saçmalamaya başladın sen Efe'nin korumalığını yapmak için mi geldin? O zaman kıssaydı da 3600X yapsaydı. Onu ona söyleceksin. Benim her şey işlemci ile bitiyor diye bir iddiam olmadı.

Yeni konular

Geri
Yukarı