10.9.3 Güncelleme Sonrası Ekran Kartı Problemi

anarsist

Kilopat
Makaleler
3
Yer
Adana
Daha fazla  
Binbir zahmet kurduğum 10.9.1 sürümünü günceller güncellemez ekran kartı kafayı yedi.
[Başarılı Kurulum] Lenovo Y550 Mavericks | Technopat Sosyal
Sorun şu Ekran gelmiyor. Ses var... görüntü yok.
Denemediğim kalmadı. 4 defa baştan 10.9.1 kurup ayarları kontrol ederek güncelledim sonuç hüsran.
GraphicsEnabler=Yes yada GraphicsEnabler=No İşe Yaramıyor. @Recep Baltaş

Aslında sorunun çözümü graphicsenabler gibi görünüyor fakat işe yaramıyor. 10.9.1 de GraphicsEnabler=Yes Komutu girmeden boot ettiğimde aynı hatayı alıyordum.
Çözüm önerilerini tek tek deneyeceğim 15 saattir denemediğim ne kaldı bilmiyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı sorun benim laptopta da var. Çözümü bulursak çok güzel olacak. Güncell sürümü kullamak istiyoruz

Grafik kartın markası ne acaba?

Nvidia 130m bendeki.

10.9.3 gülcellemesi yapan arkadaşlar;
OS X 10.9.3 Update
Bu sayfadan açıklamaları okuyup verilen linkten 10.9.3 uyumlu nvidia sürümünü indirin.
Kolay gelsin.

"GraphicsEnabler=Yes, IGPEnabler=No" dostum bende işe yaramadı ama yarayanlar varmış(tonymac). Bir dene istersen.

Nvidia GeForce GT 240M 1024 MB

10.9.3 gülcellemesi yapan arkadaşlar;
OS X 10.9.3 Update
Bu sayfadan açıklamaları okuyup verilen linkten 10.9.3 uyumlu nvidia sürümünü indirin.
Kolay gelsin.

(smpbios Mac pro 3.1 olmadan yüklenmedi)

Dostum denedim değişen yok "nvda_drv=1" yazdım GraphicsEnabler-Yes" yazdım yok. Yalnız şunu fark ettim hdmi üzerinden bilgisayar çalışıyor. kısa kopmalar var ama. Zaten Driver'ı da bu yolla yükledim. HDMI çalışıyor lcd çalışmıyor delirecem.

@Recep Baltaş

Hdmi ve vga portlarından görüntü alabiliyorum. Fakat laptop lcdsinden alamıyorum. @Recep Baltaş bu sorunla ilgili kaynaklarıda taradım. Tüm önerilenleri uyguladım. Sonuç aynı. Harici ekrandan girdiğimde laptop lcdsi ekranlar seçeneğinde görünmüyor.

Chameleon. PCIRootUID=0/1/ olarak denedim. olmadı. En son 10.9.3 içindeki nvidia kextlerini sildim yerine 10.9.1 kextleri koydum. Kurulum tamalandı üstbar saydam değil doğal olarak. nVidia web driver kurdum. nvda_drv=1 ile sorun devam ediyor siyah ekran. nvda_drv_0 üst bar saydam değil.

Sorunu yaşayanlar PCIRootUID=0 ile çözmüşler Clover'da. Dene, olmazsa şöyle yap:

Bütün NVDA*.kext'lerini 10.9.2 ile değiştir, donanımsal hızlandırma olmayacak. Sonra GeForce*.kext'lerini de 10.9.2 ile değiştirdiğinde donanımsal hızlandırma da gelecek.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…