10 bin TL Laptop tavsiyesi

OneLifeLiveIt

Hectopat
ASUS marka, Matlab programı kullanımına ve iş yeri kullanımına uygun laptop tavsiyesi istiyorum. Bütçe olarak maksimum 10 bin TL olarak belirledim. Teşekkürler.

ASUS marka, Matlab programı kullanımına ve iş yeri kullanımına uygun laptop tavsiyesi istiyorum. Bütçe olarak maksimum 10 bin TL olarak belirledim. Teşekkürler.

Harici ekran kartı olacak mı hocam? Gaming planlarınızın içinde yer alıyor mu? H serisi işlemcilerden Ryzen 7 4800H öneririm. 8C 16T ve çoklu çekirdek canavarı.

86936413_2509842022592618_2966337657111576576_o.jpg

O paraya masaüstü toplarsıncılar gelmeden

ASUS değil ama almanızı tavsiye ederim;

İsterseniz ASUS da araştırırım.

Size net bir model öremeyeceğim ama kullandığım modellerden yola çıkarak birkaçını eleyebilirim diye düşünüyorum. MSI Bravo serisinden uzak durmanızı öneriyorum, şuan kullanıyorum ve iadesi için başvurdum yüksek ihtimalle iade edeceğim. Sebebi ise MSI tarafından üvey evlat muamelesi gibi görülüyor sanırır ve yeterince destek yok, ekstra olarak klavye ve kasa çok dandirik duruyor (özellikle kasa çinden alınan plastik oyuncak hissi veriyor). Onun haricinde çok yazı yazıyorum klavye önemli diyorsanız HP Pavilion gaming modelini tavsiye etmem çünkü üst kısımda tabiri caizse hayvan gibi horparlör girişi alt tarafta ise büyük bir boş alan var, bu ikisinin arasına sıkışmık minnak bir klavyecik var.

Öneri kısmında ise, Ryzen 7 4800h işlemcili acer veya asus modelleri sanırım bu fiyat bandında en uygun modeller gibi. Birebir kullanmadığım için alın veya almayın gibi bir yorum belirtemiyorum. Kullanan arkadaşlar aşağıda bizi aydınlatabilir.

Size net bir model öremeyeceğim ama kullandığım modellerden yola çıkarak birkaçını eleyebilirim diye düşünüyorum. MSI bravo serisinden uzak durmanızı öneriyorum, şu an kullanıyorum ve iadesi için başvurdum yüksek ihtimalle iade edeceğim. Sebebi ise MSI tarafından üvey evlat muamelesi gibi görülüyor sanırır ve yeterince destek yok, ekstra olarak klavye ve kasa çok dandirik duruyor (özellikle kasa Çin'den alınan plastik oyuncak hissi veriyor). Onun haricinde çok yazı yazıyorum klavye önemli diyorsanız HP Pavilion Gaming modelini tavsiye etmem çünkü üst kısımda tabiri caizse hayvan gibi horparlör girişi alt tarafta ise büyük bir boş alan var, bu ikisinin arasına sıkışmık minnak bir klavyecik var.

Öneri kısmında ise, Ryzen 7 4800H işlemcili Acer veya ASUS modelleri sanırım bu fiyat bandında en uygun modeller gibi. Birebir kullanmadığım için alın veya almayın gibi bir yorum belirtemiyorum. Kullanan arkadaşlar aşağıda bizi aydınlatabilir.

Hocam bravo 17 almayı düşünüyordum ben de. Neden öyle ki? Kasası çok kaliteli bu arada. Klavye de gayet düzgün duruyor.

Hocam bravo 17 almayı düşünüyordum ben de. Neden öyle ki? Kasası çok kaliteli bu arada. Klavye de gayet düzgün duruyor.
Şuan elimde Bravo 15 modeli var. HP Pavilion, Asus TUF, Lenovo Thinkpad ve MSI Bravo 15 kullandım, bu modeller arasında kıyaslama yapınca bana çok çakma bir kasa hissiyatı verdi. Klavye olarak da pek iyi diyemem, zamanla elim alıştı ama hem alttan kırmızı aydınlatmalarda ışık sızmaları var hem de basış anında çıkardığı ses ve hissiyat kalitesi diğerlerine göre düşük geldi bana.

Geri
Yukarı