10 bin TL laptop tavsiyesi

Bu cihazı da beğendim fakat satıcısı Hepsiburada değil, o yüzden aldıktan sonra kargoda ürün hasarlı gelirse işimi garantiye almak istiyorum. Başka mağazalara da baktım bulamadım.

Aynı satıcı Trendyol'da da satıyor. Bence bir sıkıntı çıkmaz ama tabii ki siz bilirsiniz.

Konuya yazılan her tavsiyeye baktım fakat hem donanımı hem tasarımıyla hiçbiri kendi attığım ASUS bilgisayar kadar hoşuma gitmedi. Macbook'lar hariç bundan daha güzel tasarıma sahip bir laptop alabileceğimi düşünmüyorum açıkçası 🙂 Zephyrus G14'ü almaya karar verdim umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.

Konuya yazılan her tavsiyeye baktım fakat hem donanımı hem tasarımıyla hiçbiri kendi attığım ASUS bilgisayar kadar hoşuma gitmedi. Macbook'lar hariç bundan daha güzel tasarıma sahip bir laptop alabileceğimi düşünmüyorum açıkçası 🙂 Zephyrus G14'ü almaya karar verdim umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz.
Bence ısınma sorunu veya başka bir sorunu var mı diye araştırıp alın. Malum laptoplarda ısınma sorunları sık görülür.

Ekran kartı RTX 2060 mı?

Başlığa öneri için girecektim konu sahibinin önerdiği Asus'a aşık oldum. Ağanın önerisinin üzerine öneri mi yapılır (La)!
Siz de alacaksanız haber verin de stoklar bitmeden alayım 😅
Ekran kartı RTX 2060 mı?
Hayır 2060'lı model GA401IV modeli. Benim alacağımda GTX1650Ti var.
Bu sabah siparişini verdim akşam geldi ürün. Tasarımı gerçekte daha güzel duruyor onu söyleyerek başlayayım 🙂 GTX 1650Ti'ın performansının yeteceğinden şüphelenmiştim ama VALORANT'ta 200FPS'i bile gördüm (1080p, Yüksek ayarlarda). Ekran boyutu biraz gözüme batıyor ama ona da 1-2 haftaya alışacağımı düşünüyorum. Isınması biraz fazla geldi bana uzun süre masaüstü kullandığımdan da olabilir bilmiyorum, laptopun özellikle üst kısmı oyun sırasında fazla sıcaktı. 3 sayfa olmuş konu cevap veren herkese teşekkür ediyorum. Ayrıca 14 inçte 1080p çok net bir görüntü veriyormuş o da çok hoşuma gitti 😄
Güncelleme: Bilgisayarın tasarımı hala çok hoşuma gidiyor fakat ciddi bir ısınma sorunu var (boyutundan olduğunu düşünüyorum), almadan önce araştırdığımda da bu sorunu görmüştüm fakat performans modundayken en basitinden arkadaşlarımla "RISK: Global Domination" (kendisi mobilde bile olan, grafik gücü istemeyen bir oyundur) oynarken bile 70 dereceyi geçti. Kasada ufak soyulmalar oldu benden kaynaklandığını düşünmüyorum, aldığımdan beri kendimden çok ona dikkat ediyorum çünkü. Başka bir problemi de berbat bir Wi-Fi kartı olması, oyun inerken aynı anda internette dolaşırsanız bağlantıyı kesiyor/koparıyor. İade etmeyi düşünüyorum. Sonrasında ne yaparım bilmiyorum başka laptopa da geçebilirim masaüstüne de dönebilirim, son durum bu.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı