10 bin TL maaşla İstanbul'da çalışılır mı?

Hocam asgari ücretle aile bakanlar var sorumu bu.
asgari ücretle aile bakıp birde kadıköyde kira veren varsa bana göstersene o aileyi..
Özyurtlarda ne çöktü oralara be
Tamamdır, sen işyerine yakın yerden ev kirala hocam çok rahat edersin. Beylikdüzü tarafında güzel 1+1 ev fazlasıyla işini görecektir. Güzel bir eve çık, ev çok önemli inan.

Bir arkadaşın tavsiye ettiği ev baya güzel.

Güzel sevindim senin adına.

Son düzenleme:
Yaşanmaz kardeşim burdaki popülasyon ekseriyet 12-22 yaş arasında. Ev geçindiren adam bulamayacağın için buradaki insanların fikirlerini dikkate alma. 5000 liraya anadolunun herangi bir şehrinde yaşa. sabah 6'da evden çıkacaksın akşam 22.00'de evine gireceksin. Pazar gününü iple çekeceksin. Maaşın yüzde 70'i temel ihtiyaçlarına gidecek. 3000 lira parayla hafta sonu kendi insan hissetmek için harcayacaksın. Antalya gibi bi yerden İstanbul'a göçülmez.

asgari ücretle aile bakıp birde kadıköyde kira veren varsa bana göstersene o aileyi..

Tamamdır, sen işyerine yakın yerden ev kirala hocam çok rahat edersin. Beylikdüzü tarafında güzel 1+1 ev fazlasıyla işini görecektir. Güzel bir eve çık, ev çok önemli inan.

Ben değilim hocam. Evi kiralayacak arkadaş bu.

@my last mistake

Hocam Silivri'den Beylikdüzü uzak mı değil mi Kadıköy mü daha yakın bilmediğinden soruyorum.

Yani o attığım derbeder Kadıköy'deki yerde 1400 lira yeri bulmamdaki amaç yapabildiğim kadar tasarruf yapmam elimde üç beş bir şey biriksin.

Yani ben hayatın dışında bir adamım sosyal bir yaşamım yok. Yani Kadıköy'de orda burda biriyle bir yere gidecek ne biri olacak ne de zaman. Tek başıma bir yere oturup da bira içmem bile.

Hocam Silivri'den Beylikdüzü uzak mı değil mi Kadıköy mü daha yakın bilmediğinden soruyorum.

Yani o attığım derbeder Kadıköy'deki yerde 1400 lira yeri bulmamdaki amaç yapabildiğim kadar tasarruf yapmam elimde üç beş bir şey biriksin.
Haritalar uygulamasını kullanabilirsin.
Bence daha yaşanılabilir bir yer bakın. Sözüm meclisten dışarı Kadıköy de attığınız evde köpek bağlasan durmaz. (Üstünüze sakın alınmayın)

Kadıköy de olan evi anlatmak gerekirse dış çelik kapı göremiyorum. Demek ki adam 3+1 evi duvarla kapatmış ya da alçıpan çekmiş.
Farklı farklı 1+0 ev diye pazarlıyor.
10 bin tl maaş arttırırsınız merak etmeyin. Mutfak harcamaları çok olsa bile. Her hafta balık yada et yesen bile iyi para arttırırsın. Biraz daha yaşanılabilir bir ev bulman daha iyi olur.
1000 lira arttıracağım diye yaşam konforundan ödün verme.

Yukarda atmıştım bi daha atayım.
1+1 ev.

Pazarlıkla 2200 bağlarsın olayı.

Ev eşyaları da uyguna spotçu dan alırsın

Son düzenleme:
İşyeriniz Beylikdüzünde ise neden Kadıköy’den bakıyorsunuz? Her gün o yol asla çekilmez metrobüsle vesaire gitseniz bile. Beylikdüzünde daha uyguna kiralık evler bulabilirsiniz ve kesinlikle işi kabul etmelisiniz.

İşyerin beylikdüzü'ndeyse evini orada tut. Boşuna para ödeme. Bizim ev, beylikdüzüne yakın olduğundan baya bildiğim bir ilçe ve oldukça da güzeldir. Ayrıca merkeze yakın olmadan da işini her türlü halledebilirsin. İstanbul büyük bir yer ve her yerde her şey var.

Son olarak evin metrobüse çok uzak olmaz ise özellikle geç saatlerde istanbul merkezinde takılacaksan eve dönüşün çok daha rahat olur.

Beylikdüzünden metrobüs ile kadıköye gitmek 1 saat sürüyor. (bu da sana bilgi olsun)

İşyeriniz Beylikdüzünde ise neden Kadıköy’den bakıyorsunuz? Her gün o yol asla çekilmez metrobüsle vesaire gitseniz bile. Beylikdüzünde daha uyguna kiralık evler bulabilirsiniz ve kesinlikle işi kabul etmelisiniz.
Hocam yazılanları pek okumadınız galiba. Birincisi 1400 liraya bulduğum yer Kadıköy'de ayrıca zaten Antalyalı biriyim nasıl bilebilirim Kadıköy Beylikdüzü arası mesafeyi.

Dediğim gibi en yüksek tasarufu sağladığım kadar sağlamam gerekli. Kenara üç bir şey muhakkak koymalıyım.

O 1400 liralık yerde fiber nette var ve tamam kötü ama harabe de değil. Yine de idare edilecek bir yer gibi. En azından ben ederim.

En geç Salı bir şeyleri rayına oturtmam gerekli. Karar veremiyorum edemiyorum.

Hocam yazılanları pek okumadınız galiba. Birincisi 1400 liraya bulduğum yer Kadıköy'de ayrıca zaten Antalyalı biriyim nasıl bilebilirim Kadıköy Beylikdüzü arası mesafeyi.

Dediğim gibi en yüksek tasarufu sağladığım kadar sağlamam gerekli. Kenara üç bir şey muhakkak koymalıyım.

O 1400 liralık yerde fiber nette var ve tamam kötü ama harabe de değil. Yine de idare edilecek bir yer gibi. En azından ben ederim.

En geç Salı bir şeyleri rayına oturtmam gerekli. Karar veremiyorum edemiyorum.
Ya hocam sen kaşınıyorsun ya... O fiber neti kaç kişi kullanıyor o yurtta biliyor musun? Sana özel değil o internet yani her odada yok. Access pointi koyuyorlar katlara ortak yayın yapıyorlar.

Sana yol gösteriyoruz, hala orada idare ederim diyorsun. Bak burada kaç kişi Beylikdüzünde tut işinde orada demiş.

Yani İstanbul'un şuan en uygun bölgesinde işyerin ama gidiyorsun bir uctan diğer ucun merkezine gideceksin. Daha ne yazmamız gerekiyordu.
İstanbul cidden pahalı bir şehir fakat tek kişi için 10K paranın yeterli olacağını düşünüyorum. Her ay artmaz belki ama çoğu ay paranız artabilir. Tabii bu sizin yaptığınız hobilere, ekstra harcamalara da bağlı.

Fazla zorlanacağınızı sanmıyorum. Kariyerinizde başarılar dilerim. :)
10k'da artık kurtarmayabilir... Ama tabi ilk işi olacağı için yapması lazım. En ucuz kira artık 2500Tl'den başlıyor. oda giriş katları. Kredi kartı kullanırım hep ve harcamalarımı kontrol ederim aynı gıda ürünlerini alıyorum geçen aylara göre masraf net 2 katı hiç abarmıyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı