10 Bin TL'ye akıllı saat tavsiyesi

VP67

Hectopat
Herkese selam. Samsung Galaxy S10+ kullanıyorum. Apple Watch Series 8 alacaktım fakat IPhone'um olmadığı için kullanamayacağımı söylediler. Benim de Apple Watch gibi kare tasarım saatler hoşuma gidiyor. Yuvarlak saatlerim zaten var fakat akıllı saatte kare daha çok hoşuma gidiyor. Samsung Watch 5 Pro'ya baktım o da oyuncak gibi duruyor sanki.

Bütçe olarak 10 bin liraya kadar yolu var. Her türlü özellik olsun istiyorum, telefonla görüşme, WhatsApp'tan cevap yazabilme, YouTube'dan video izleyebilme gibi her özellik olsun istiyorum. Bu özelliklerde şu an için Samsung Watch 5 Pro var ama yine de emin olamadım. Sizce Watch 5 Pro alınır mı? Yoksa önerebileceğiniz daha iyi saatler var mı? Bir de Samsung'un Galaxy Watch 46 mm var, o mu daha iyi yoksa 5 Pro'mu? Şimdiden teşekkürler.

Son düzenleme:
Kare tasarım olanlarda Huawei ve Apple'da var Apple alamayacağınız için Huawei'ye bakarsınız ancak Huawei'de çok düşük özelliklere sahip. İlla kare olmasına gerek yok derseniz Watch 5 Pro pişman etmeyecek bir ürün ama oyuncak gibi duruyor demişsiniz, paranız olduğu halde ürün bulamıyorsak yapacak bir şey de yok.

Kısa bir araştırma yaptım. Watch 4 Classic de önerilen bir model. Döner kadranı varmış. Watch 4 Classic ile Watch 5 Pro arasında çok fark var mıdır peki bu konuda bilgisi olan var mı?

Kısa bir araştırma yaptım. Watch 4 Classic de önerilen bir model. Döner kadranı varmış. Watch 4 Classic ile Watch 5 Pro arasında çok fark var mıdır peki bu konuda bilgisi olan var mı?
Hocam fark var hatta 4'le ilgili pil sıkıntısı yaşayan kullanıcılar vardılar (ama saat güzel ve öneririm), akıllı saat olarak eğer çok üstüne çıkmak istemiyorum diyorsanız Galaxy Watch 4'ten memnun kalırsınız 5 Pro'ya para harcamanıza günlük hayat kullanımı için çokta gerek olmayacaktır.

Galaxy Watch 4 Classic almaya karar verdim. Watch 5 Pro ile arasında pek bir fark yokmuş. Aynı donanımda, ekstra olarak ufak tefek makyajlanmış kasa olarak söyleniyor. Arasındaki 3 bin liralık farka değeceğini de sanmıyorum. 5 Pro 6200 6300 TL bandında, 4 Classic ise 3300 TL. Görünüm olarak da beklentimi karşılayan bir model. Yorumlarınız için teşekkürler.

Watch 4 batarya olarak hiç memnun etmeyecektir.
Bana kalırsa paranızı dolara yatırıp Watch 6 bekleyin.

Galaxy Watch 4 46mm Classic modelini geçtiğimiz gün aldım. Watch 4 ile Watch 5 arasında bir fark yok ancak Pro bunlardan farklı olabilir o kısmını hiç araçtırmadım. Bezel özelliğinin olmasını özellikle tercih ettim, Watch 5 modellerinde bezel yok. Şarj konusunda 2 günü göremezsiniz, fabrika verileride bu şekilde öngörüyor 1,5 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Genel olarak memnun kaldım, tavsiye ederim.

Ağustos ayında Watch 6 ile bezel özelliğininde geleceğinden bahsediliyor. Aceleniz yoksa değerlendirebilirsiniz.

Watch 4 batarya olarak hiç memnun etmeyecektir.
Bana kalırsa paranızı dolara yatırıp Watch 6 bekleyin.

Batarya konusu benim için önemli değil, 1 günü çıkarsa yeterli. Gece yatarken zaten saat ile yatamam asla. Akşam eve geldiğim gibi ilk işim saat çıkarmak oluyor. Nasıl telefonu her gün şarja koymak beni zorlamıyorsa onu koymakta zorlamayacaktır diye düşünüyorum. Watch 6 çıktığında fiyatı ne olur bilemiyorum ki tahminimce çok fazla olur. O fiyat farkına değeceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Galaxy Watch 4 46mm Classic modelini geçtiğimiz gün aldım. Watch 4 ile Watch 5 arasında bir fark yok ancak Pro bunlardan farklı olabilir o kısmını hiç araçtırmadım. Bezel özelliğinin olmasını özellikle tercih ettim, Watch 5 modellerinde bezel yok. Şarj konusunda 2 günü göremezsiniz, fabrika verileride bu şekilde öngörüyor 1,5 günü rahatlıkla çıkarabiliyor. Genel olarak memnun kaldım, tavsiye ederim.

Ağustos ayında Watch 6 ile bezel özelliğininde geleceğinden bahsediliyor. Aceleniz yoksa değerlendirebilirsiniz.

Hocam nasıl bir saat Watch 4, sizin aldığınız normal model mi yoksa Classic modeli mi? Pro nun pek bi esprisi yok, sadece titanyum kasa, crystal safir cam kullanıyor, yani dayanıklık olarak daha sağlam. Onun dışında pek bir fark yok.

Batarya konusu benim için önemli değil, 1 günü çıkarsa yeterli. Gece yatarken zaten saat ile yatamam asla. Akşam eve geldiğim gibi ilk işim saat çıkarmak oluyor. Nasıl telefonu her gün şarja koymak beni zorlamıyorsa onu koymakta zorlamayacaktır diye düşünüyorum. Watch 6 çıktığında fiyatı ne olur bilemiyorum ki tahminimce çok fazla olur. O fiyat farkına değeceğini de düşünmüyorum açıkçası.

Hocam nasıl bir saat Watch 4, sizin aldığınız normal model mi yoksa classic modeli mi? Pro'nun pek bir esprisi yok, sadece titanyum kasa, Crystal safir cam kullanıyor, yani dayanıklık olarak daha sağlam. Onun dışında pek bir fark yok.

Hocam uyku takibi özelliğinden mahrum kalacaksınız. Çok kötü...

Hocam uyku takibi özelliğinden mahrum kalacaksınız. Çok kötü...

Mesajımda da belirttiğim gibi eve gelince saat çıkaran birisiyim, hele gece asla saat ile uyuyamam. Uyku takibi benim için önemli değil. Şarj konusu da önemli değil. Her gün telefonlarımızı bile en az 1 kere bazen 2 3 kere şarj ediyoruz. Saati şarj etmek de problem değil. Saati HepsiBurada'dan 2.675 TL'ye aldım az önce. Bence fiyatı da çok iyi :)

Yeni konular

Geri
Yukarı