10 bin TL'ye kadar oyun odaklı monitör önerisi

Bütçe
10000

mert3553

Zeptopat
Daha fazla  
Bana 10 bin TL'ye kadar sadece oyun odaklı bir monitör önerebilir misiniz renkler veya diğer şeyleri çok umursamıyorum sadece 24 inç olsun ve bana rekabetçi oyunlarda yardımcı olsun. (ghosting yapmasın yüksek Hz ve hızlı tepkimeli olsun vb.)

Hocam tam da almayı düşündüğüm modeli atmışsınız sadece bu ve asus rog strix xg249cm arasında kaldım.

Hocam tam da almayı düşündüğüm modeli atmışsınız sadece bu ve asus rog strix xg249cm arasında kaldım.
Hocam ben de aynısını alacaktım ama odyssey g4 aldım, hem 1 inc daha büyük hem 2-3k daha ucuz kesinlikle tavsiye ederim. Blurbusters sertifikası için alacaktım ancak uzun araştırmalar sonucu odyssey g4te de hiç ghosting olmadığını öğrenip aldım. Kesinlikle öneririm. (Kendi aldığı ürünü yücelten biri değilim, odyssey g4 gerçekten çok başarılı bir model.

@Saint Lucia Hocam monitörler hakkında çok yazınıza denk geldim sizin de fikrinizi merak ederim.

Önerilen ViewSonic 240Hz'ler arasında F/P bir üründür. Verdiği tepkime ve akıcılık çok başarılı.
ASUS ile arada kalmana gerek yok. Yanına yaklaşamaz çünkü.
G4 giriş seviyesi bir 240Hz. Bütçe düşükse tercih edilebilir ama bütçe rahatsa gerek yok.
ViewSonic'e rakip Dell G2524H 25 inç 280Hz 0.5ms Full HD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör bu monitördür.
AOC 24G2ZU/BK Monitör sonra budur.

Bu üçü asla üzmez.

Önerilen ViewSonic 240Hz'ler arasında F/P bir üründür. Verdiği tepkime ve akıcılık çok başarılı.
ASUS ile arada kalmana gerek yok. Yanına yaklaşamaz çünkü.
G4 giriş seviyesi bir 240Hz. Bütçe düşükse tercih edilebilir ama bütçe rahatsa gerek yok.
ViewSonic'e rakip Dell G2524H 25 inç 280Hz 0.5ms Full HD Adaptive Sync Fast IPS Gaming Monitör bu monitördür.
AOC 24G2ZU/BK Monitör sonra budur.

Bu üçü asla üzmez.
Hocam bildirim geldi de ondan gördüm mesajınızı, viewsonic ve odyssey g4 giriş model cihazlardır ve samsung %10 daha iyi kontrast değeri/%15 daha yüksek parlaklık değeri ve 1 inç daha büyük ekranı 2700tl daha ucuza sunarken ghosting olarak birebir aynı değeri veriyor. Overshoot olmaması da tuzu biberi. Yazdığınız mesajın muhattabı ben değilim biliyorum ama yine de bilgilendirmek istedim.
Kaynak rtings sitesi ve gözlerim.

Kısa özet, iki model arası gözünle fark edebileceğin hiç birşey yok viewsonic de samsung da çok güzel, viewsonic alacaksan biraz bekle 8000tl civarına düşer zaten(8000 de pahalı bence o monitöre, zira yurtdışında iki monitör arası 30 dolar(1000tl) olduğu için bu monitörün de indirimsiz 7300tl olması lazım ama 9000tl :D) şimdiden hayırlı olsun.

Hocam bildirim geldi de ondan gördüm mesajınızı, ViewSonic ve Odyssey G4 giriş model cihazlardır ve Samsung %10 daha iyi kontrast değeri/%15 daha yüksek parlaklık değeri ve 1 inç daha büyük ekranı 2700TL daha ucuza sunarken ghosting olarak birebir aynı değeri veriyor. Overshoot olmaması da tuzu biberi. Yazdığınız mesajın muhattabı ben değilim biliyorum ama yine de bilgilendirmek istedim.
Kaynak rtings sitesi ve gözlerim.

Kısa özet, iki model arası gözünle fark edebileceğin hiçbir şey yok ViewSonic'de Samsung da çok güzel, ViewSonic alacaksan biraz bekle 8000TL civarına düşer zaten(8000 de pahalı bence o monitöre, zira yurt dışında iki monitör arası 30 dolar(1000TL) olduğu için bu monitörün de indirimsiz 7300TL olması lazım ama 9000TL :D) şimdiden hayırlı olsun.

Estağfurullah hocam neden muhatap olmayalım. Keşke herkes böyle kibar cevap yazsa birbirine. 🙂
ViewSonic giriş seviye değil yalnız. Gözünüzü sevim yapmayın böyle.
Olaya sıf oyunculuk için bakalım. Çok basit bakın. ViewSonic'in verdiği değerler ortada.
Ha sıf 3-5 ms için 2700TL fazla vermek gerekir mi diye soruyorsan değmeyebilir ama buna alıcı tabii karar vermeli.

1713607010003.png

Estağfurullah hocam neden muhatap olmayalım. Keşke herkes böyle kibar cevap yazsa birbirine. 🙂
ViewSonic giriş seviye değil yalnız. Gözünüzü sevim yapmayın böyle.
Olaya sıf oyunculuk için bakalım. Çok basit bakın. ViewSonic'in verdiği değerler ortada.
Ha sıf 3-5 ms için 2700TL fazla vermek gerekir mi diye soruyorsan değmeyebilir ama buna alıcı tabii karar vermeli.

Eki Görüntüle 2173501
Hocam kesinlikle haklısınız ama benim zaten bu tabloyu buraya yönlendirme amacım insanların xg2431 modelini 0.5 ms sanması, monitörde 8-10msye kadar e-sporcular bile fark edemez zaten tabloda gözüktüğü üzere ne samsung 1ms ne viewsonic 0.5ms, yarın öbür gün 6ms gaming monitör çıkardık deseler ve gerçekten 6ms olsa forumda herkes xg2431 önerir halbuki aynı gecikme değerleri :D Millet 1ms'ten 0,5 ms'e geçince yarım ms'lik farkı hissedebileceğini sanıyor kısacası ondan attım yani. Zaten monitördeki 3-5ms'e kadar 8-45ms e kadar giriş gecikmesi var yani oyuna ve sisteme göre.

Geri
Yukarı