10 bin TL'ye sistem toplama

Bütçe
10000

Tunolii

Hectopat
Merhaba öncelikle ben şöyle uygun fiyatlı bir PC toplamak istiyorum 2. el de olur gerekli parçaları yazarsanız sevinirim. Aşağıda istediğim şeyleri yazdım.

-Üst düzey görüntü kalitesi gibi bir isteğim yok oyun donmasın sorun yok.
(Oynadığım oyunlar Valorant, CS:GO tarzı oyunlar)
- Arada sırada arkadaşlarla şöyle bir Twitch yayını filan (oda 720p filan olur ).
-Bütçem 10k ama daha uygun olursa daha iyi olur (olabilecek en uygun fiyatlı ve en iyi performans alabileceğim bir PC olmasını istiyorum).

Sifir olarak bu. İkinci el daha iyi olur. APU, yani dahili grafigi 750 Ti gibi bir şey diye duydum. Ekran karti ileride takilir PSU degistirilerek, normal bir sisteme doner.

Valorant icin yine boyle yeter zaten. 200 FPS garanti FHD icin.

Butcen 3k daha artarsa bu inanilmaz daha iyi olur.

Merhaba öncelikle ben şöyle uygun fiyatlı bir PC toplamak istiyorum 2. el de olur gerekli parçaları yazarsanız sevinirim. Aşağıda istediğim şeyleri yazdım.

-Üst düzey görüntü kalitesi gibi bir isteğim yok oyun donmasın sorun yok.
(Oynadığım oyunlar Valorant, CS:GO tarzı oyunlar)
- Arada sırada arkadaşlarla şöyle bir Twitch yayını filan (oda 720p filan olur ).
-Bütçem 10k ama daha uygun olursa daha iyi olur (olabilecek en uygun fiyatlı ve en iyi performans alabileceğim bir PC olmasını istiyorum).

Bütçe 2-3 k daha çıkabilirse 3060 Ti'lı (2. el) sistem toplayabilirsiniz

İtopya veya Vatan Bilgisayar gibi sitelerde biraz gezinmeni öneririm.

Çok fazla komisyon koyuyorlar KDV indirimi olursa vatan da çok ucuzlar benim önerim 2. el 12-13K civarı Ryzen 5 3600-5500 RTX 3060 Ti sistem dizmeniz olacaktır ekran kartı 5-6k civarı işlemci 2 desen belki çok zorlarsan 11e falan da kaparsın. Gruplarda falan dolaşman gerek. 2. el PC toplama işi uğraşma işi.

Çok fazla komisyon koyuyorlar KDV indirimi olursa vatan da çok ucuzlar benim önerim 2. el 12-13K civarı Ryzen 5 3600-5500 RTX 3060 Ti sistem dizmeniz olacaktır ekran kartı 5-6k civarı işlemci 2 desen belki çok zorlarsan 11e falan da kaparsın. Gruplarda falan dolaşman gerek. 2. el PC toplama işi uğraşma işi.

İnternette araştırıp, inceleme videoları izleyip bir liste yapmak ve ikinci elini bulmak da mantıklı.

Geçen Vatan'da gezinirken önümde bir tane çocuk ile babası gözümün önünde bilgisayar topladı. O geldi aklıma. :)

Vallahi ben babama falan aldırtmam PC bozulursa babamın parasına yazık olur kendi paramla toplasam en azından bozulunca kendi paramdan gitti diye üzülürüm o yüzden kendi paramla topladım PC'yi.

Geri
Yukarı