10 gün çalışmayla bursluluk sınavı kazanılır mı?

Aequitas233

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar 21 Nisan pazar günü bursluluk sınavı var. 9. sınıfım ve konularda eksiğim var. Şimdiden çalışmaya başlasam sizce kazanabilir miyim? Bursluluk sınavını kazanmak istiyorum. Açıkçası din kültürünü son güne bırakmak istiyorum. Edebiyatta eksiğim hiç yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sana üst sinifiin olarak söyleyim 10. sinifta 430 puan yaptim kazanamadım bende daha girmeyi biraktim burs alanların çoğu memur çocuğu saçmalık iste zaten memur çocuğunun durumu iyidir çalışan sinifa vermeleri lazim ama görüyoruz (kisaca 450 ve üzeri yapman lazim ) 450 yapsan bile yeterli olmayabilir çünkü beli bir kontejyani var.

Bilginize göre değişir diye düşünüyorum. Ben o sınava 5. sınıfta girip 1 hafta çalışıp kazanmıştım da 9. sınıf konuları çok daha ağır ona göre temeliniz yoksa olacağını sanmıyorum.

Sana üst sinifiin olarak söyleyim 10. sinifta 430 puan yaptim kazanamadım bende daha girmeyi biraktim burs alanların çoğu memur çocuğu saçmalık iste zaten memur çocuğunun durumu iyidir çalışan sinifa vermeleri lazim ama görüyoruz (kisaca 450 ve üzeri yapman lazim ) 450 yapsan bile yeterli olmayabilir çünkü beli bir kontejyani var.
Hocam ben öğretmen çocuğuyum. Sizce puanım kaç olursa kazanabilirim ?

Bilginize göre değişir diye düşünüyorum. Ben o sınava 5. sınıfta girip 1 hafta çalışıp kazanmıştım da 9. sınıf konuları çok daha ağır ona göre temeliniz yoksa olacağını sanmıyorum.

Vay be bir biz mi salağız 5. sinifta nasıl kazandin hocam ben üst sınıflara daha çok kontenjan veriyorlar diye biliyorum.

Hocam o kadar az olamaz. Ben 390 yapıp kazanamadım.

Ust sınıflara daha fazla kontenjan veriyorlar diye biliyorum bir de sınavın zorluğu çok önemli 360la kazanan arkadaşım var 2017 senesi olmasi lazimdi.

Vay be bir biz mi salağız 5. sinifta nasıl kazandin hocam ben üst sınıflara daha çok kontenjan veriyorlar diye biliyorum.

Vallahi bilmiyorum, çıkmış soruları olan bir kitabı vardı sanırsam onun ona bakarak çalışmıştım sadece sonra girip 478 civarı bir puan yaptım ilk girişimde. Ben de şaşırmıştım o ara puanı bile aklımda duruyor fakat küçüklükten beri beni her türlü sınavlara soktukları için sınav anı stresidir falan yok bende, azıcık bakınca da rahatça geçmiştim.

Yeni konular

Geri
Yukarı