10 gün devamsızlığı geçip başarısız sayılırsak ne olur?

Geçiyorsunuz. Sadece özürsüz devamzılığı aşmışsınız onuda velini okula götürüp özürlüye çevirin.
Tamamdır hocam geçiririm de şeyi soracağım ben: Bu attığım metin ne anlama geliyor? Yani "derse devam edemez ve bir sonraki eğitim öğretim yılında devam ettirilir" ne demek? Ya karmaşık yazmışlar ya da ben anlam çıkaramadım.

Tamamdır hocam geçiririm de şeyi soracağım ben: Bu attığım metin ne anlama geliyor? Yani "derse devam edemez ve bir sonraki eğitim öğretim yılında devam ettirilir" ne demek? Ya karmaşık yazmışlar ya da ben anlam çıkaramadım.
Kaynaştırma öğrencilerinin devamsızlık yüzünden okulda kalması yoktur. Öyle şeyleri boşverin.

Sınıfta kalıp eğitim öğretim yılına devam ediyorsun. Yani kısacası sınıfta kalmış oluyorsun.

Kaynaştırma öğrencileri özel heyet raporu bulunan öğrencilerdir. Kendi sınıf arkadaşım bu şekilde. Derslere gelmiyordu en kolay yazılıları yapıp formaliteyle geçiriyorlardı. Bu öğrencilerin sınıfta kalması yoktur.

Metni bir ben anlamadım. Orada sınıf tekrarıyla ilgili bir şey yazmıyor.
1686251450275.png

Demiş ki "Tam zamanlı kaynaştırma/bütünleştirme yoluyla eğitimlerine devam eden özel eğitim ihtiyacı olan öğrenciler ve özel eğitim meslek liselerine kayıtlı olan öğrenciler hariç olmak üzere devamsızlık nedeniyle başarısız sayılan ve öğrenim hakkı bulunan öğrenciler derslere devam edemez ve bir sonraki eğitim ve öğretim yılında okula devam ettirilir."

Hocam eğitim hakkı kalmayan kısmı 1 kez kalmış 2. kez kalan öğrenciler için her öğrencinin öğrenim hayatı boyunca 1 kalma hakkı oluyor ya 2. kez kalınca meslek lisesi veyahut açık liseye geçmeniz gerekiyor herhangi bir şey yapmazsanız otomatik açığa atar.

Yeni konular

Geri
Yukarı