10 günde sınavlara çalışmak

Sandığınız gibi değil. Konuyu bilmiyorsanız bırakın 2 defayı, bazı derslere hiç çalışamadan dahi girebilirsiniz. Lise konuları yoğun ve ciddi bir çalışma gerektirir.
Sana şu kadar söyleyeyim. Lisedeki hiçbir şey, (üniversite sınavı dahil söylüyorum bunu) üniversitedeki derslerden zor değil.

Tabii boş bölüm okumuyorsanız.

Lise konuları yoğun çalışma gerektiriyorsa lisans konuları doktora yapmış olmayı gerektiriyor diyeyim ben de.

Matematik Edebiyat ve İngilizce derslerine ağırlık ver. Bu derslerin katsayıları çok yüksek ve ortalamanı çok etkiler. Bunları hallettikten sonra diğer derslere en sevdiğinden az sevdiğine doğru çalış. Zaten geri kalanların kat sayıları aynı. Son 10 güne bırakmak biraz sorun olmuş. Tecrübe olmuştur bir daha yapmazsınız. Ertelenme konuşmaları şu sıralar geçiyor ancak, her duruma hazırlıklı olmak lazım. Ertelense bile çalışmaktan zarar gelmez.

Hocam bu 10 gün içerisinde kabine toplantısı olacak mı? Bir bilginiz var mı?

Hocam çok garip haberler okudum hangisine inanayım bilmiyorum ama bu hafta büyük ihtimalle tam bir kapanma olacak bayramın sonuna kadar. 23 Nisan da açıklama yapılacak deniyor ama yapılmasa bile garanti 26 Nisan da açıklama yapmak zorundalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı