10 günde sınavlara çalışmak

Ben yatarak 100 alırsın demedim. Ama 10 gün tüm derslere çalışmak için yeterli bir süre. Derslerden geçer, anlaması gereken kısmı anlar.

İlkokul dersleri sizin için çok kolay değil mi? Kaçınızın ortalaması 97-98'di? Şişirme olmadan. Açın, e-Okul üzerinden şube yazılı ortalamalarınıza bakın. Millet ne halde görün.

Daha zor seviyeye geçene kadar o an bulunduğunuz seviye zordur. Sonrasında ise geçmiş seviyelere çocuk oyuncağı dersiniz çünkü öylelerdir. Yapılamayacak bir şey istenmiyor sizden.

10 günde sınavlara çalışır mı demiş, çalışılır.

Tabii bunları zamanında insan gibi derslere girip dinlemiş olanlar için söylüyorum.
Pandemi başından beri sabahtan akşama kadar LoL oynadıysanız hayatta başarılar.
Benim dediğime geldiniz. :) Yani o seviyenin o yaş skalasına uygun olduğu konusunda.

İkinci bir husus; 10 günde çalışılamaz. 9. sınıf basittir fakat 10 güne sığdırılamaz. Ben bile 10. sınıf için düzenli çalışmama rağmen birkaç konuyu yetiştirememiştim.

Siz sadece geçer nota bakarsanız, hocalar sizi geçiriyor zaten; önemli olan iyi bir not almak.

Ben hiç çalışılmadan da demedim. Sadece çalışmayın dedim çünkü ertelenecek ya da iptal olacak.

Neyse, cevaplarınız için teşekkür ederim. Tartışmayı uzatlamayalım bence. Uzlaşamayacağımızı düşünüyorum.

Benim dediğime geldiniz. :) yani o seviyenin o yaş skalasına uygun olduğu konusunda.

İkinci bir husus; 10 günde çalışılamaz. 9. sınıf basittir fakat 10 güne sığdırılamaz. Ben bile 10. sınıf için düzenli çalışmama rağmen birkaç konuyu yetiştirememiştim.

Siz sadece geçer nota bakarsanız, hocalar sizi geçiriyor zaten; önemli olan iyi bir not almak.

Ben hiç çalışılmadan da demedim. Sadece çalışmayın dedim çünkü ertelenecek ya da iptal olacak.

Neyse, cevaplarınız için teşekkür ederim. Tartışmayı uzatlamayalım bence. Uzlaşamayacağımızı düşünüyorum.

Ben ilk dönem tüm sınavlara son gün çalıştım ortalamam gayet iyi hatta rekorumu kırdım ama bayağı çalıştım sabah 9'dan sınav gününün 5 ine kadar.

Ben ilk dönem tüm sınavlara son gün çalıştım, ortalamam gayet iyi, hatta rekorumu kırdım ama bayağı çalıştım sabah 9'dan sınav gününün 5 ine kadar.
Ben de 10. sınıfım. Fonksiyonlar ve Polinom yok. Çalışayım dedim, sadece Fonksiyonlar 1 günümü aldı. Kaldı ki konuya baktım, soru çözmeye dahi giremedim daha. Ek olarak, diğer dersleri de katarsak bu süre konuları anlamayan öğrenciye kesinlikle yeterli değil.

Yani o seviyenin o yaş skalasına uygun olduğu konusunda.
Yaşla değil, tecrübeyle. Eğitimdeki boş dersler atlanıp direkt üniversite bölümüne yönelik dersler verilse liseden bile önce üniversiteden önce alınması gereken eğitim biter. O durumda zorlanacak çok az kişi olduğunu düşünüyorum.

Ufak bir not. Polinomlar fonksiyondur.
Fonksiyonu biliyorum ama polinomu bilmiyorum diyenler fonksiyonu bilmiyordur.

Yaşla değil, tecrübeyle. Eğitimdeki boş dersler atlanıp direkt üniversite bölümüne yönelik dersler verilse liseden bile önce üniversiteden önce alınması gereken eğitim biter. O durumda zorlanacak çok az kişi olduğunu düşünüyorum.

Ufak bir not. Polinomlar fonksiyondur.
Fonksiyonu biliyorum ama polinomu bilmiyorum diyenler fonksiyonu bilmiyordur.
Ben iki konuyu da bilmiyorum zaten. Sadece Fonksiyonlara çalıştım, kavradım gibi. Soru çözemedim henüz.

Konumuz şu an eğitim sistemimiz değil ki :) Bir anda konuyu buraya çekmenizi anlayamadım pek. Konu çalışabilir mi? Siz diyorsunuz ki, tecrübem var. Ben bu sene sınava girdim, emin olun uzaktan olmasa yetişebilir derdim ama uzaktan eğitimde konuyu anlamıyorsunuz zaten.

Siz kendi lise döneminizde konuyu zaten biliyordunuz. Soru çözüp, direkt sınava giriyordunuz. Şimdi durum daha farklı: Konuya da çalışıyorsunuz. Hatta hiç anlaşılmayan konulara. Üstüne bir ders yok, 10 tane ders var.

Ayrıca ikide bir gülücük atıyorsunuz. Komik bir şey varsa, yazın lütfen. Güzelce konuşuyoruz fakat anlamsızca emoji atmanızı anlayamadım.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı