10 MBPS İçin Aileyi İkna Etme

Birisi

Kilopat
Makaleler
11
Yer
İstanbul
Arkadaşlar ben 1 mbps hızında Netmaster Uydunet kullanıyorum (sınırsız) ve babam hem Netmaster hemde Teledünya için ayda 42 TL ödediğini söylüyor. Netmaster Uydunet 10 mbps sınırsız internet Teledünya hariç 39TL interneti günlük hayatta sadece ablam ve ben kullanıyoruz ama 3-4 telefon artı laptoptan internete girince haliyle internet çok yavaşlıyor. Bunun için 10 mbps hızında internete sahip olmak istiyoruz ama babama bunu söyleyince boş verin ne internetiymiş :D gibisinden cevaplar veriyor. Sizce babamı nasıl ikna edebilirim? İnternet ve teledünya babamın üzerine kayıtlı annemin üstüne kayıtlı olsa bir şekilde ikna edebilirdim. :D

Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Valla babanın huyunu bilmiyoruz, huyuna git, onun ilgi alanındaki şeyler kaynat araya. Bu arada o hız 10Mbps'e "kadar" yani tam 10Mbps olmayacaktır çok aman aman bir hız bekleme.

Ben de bu 10Mbps'ye kadarı kullanıyorum. Zaten adil kullanım kotamı 10 gün içinde aşıyorum sonra 3mbps belasıyla uğraşmak zorunda kalıyorum kalan 20 gün boyunca. Saniyede 1300kb/s çekiyorum Konya merkezinde. Babanı da internet kullanmaya bir şekilde teşvik edebilirsen haber siteleriyle dizi siteleriyle o zaman daha kolay ikna edersin. Hiç olmadı facebook filan girerse zaten kendisi gider değiştirir tarifeyi. Cidden 1mbps çekilecek şey değil seni anlıyorum. Umarım başarırsın ikna etmeyi :D

Turkcell Superonline ile hız testi yaptım. Hız testi sırasında 2 PC 1 Tablet 3 Telefon bağlı ve hepsi kullanımda sayılır.Hız testi sonuçları ;
http://www.speedtest.net/result/3632879913.png

Ek: İnternet için 49 TL, tablet için 20 TL olmak üzere 69 TL ödüyorum. Sınırsız paketteyim.

Tablet almayıp D'smart da alabiliyon veya digiturk. Bizde D'smart var diye bende asus tablet istedim. Biz 75 tl ödüyoz 50mb fiber var ve steam switzerland serverında 12mb ile cs go yu indirdim:D

1. "Tablet almak zorundasın" die birşey söylemedim. Evet, farklı seçenekleride var.
  2. Türkçe imla kurallarına lütfen uyalım.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı