10 Mbps upload bitrate sıkıntısı

ibcg1998

Kilopat
Daha fazla  
Superonline fiber aboneliğim var. Paketimde 10 Mbps upload mevcut. Speedtest'te de 10 Mbps görüyorum. Ancak YouTube, Twitch gibi platformlarda yayın açmaya çalıştığımda 6000 bitrate de bile drop oluyor. Ve oyunda ki pingim de 900'lere çıkıyor. Teorik olarak 10 Mbps upload ile 10000 bitrate verebilmem gerekmiyor mu? Bu konuda çok detaylı bir bilgim yok. Problem ne olabilir? Bitrate düşürdüğümde de yayın açınca ping mevcut.(not: İnternet FTTH fiber ve Superonline'ın kendi altyapısıdır.)

Bende NetSpeed kullanıcısı olarak 7 upload falan alıyorum. Ancak 3500 4000 bitrate verdiğimde yayın droplar yiyor. Millet 5 upload ile 3500 4000 veriyoruz diyor. Nasıl veriyorlar, yalan mı söylüyorlar anlayamıyorum.

Hangi çözünürlükte kaç fps ile hangi kodlayıcı üzerinden yayın açmaya çalışıyorsunuz? Çalıştığınızdan daha düşük çözünürlükte, daha düşük bitrate ile de bu sorun mevcut mu?
+ ekran kartınız nedir?

Hangi çözünürlükte kaç FPS ile hangi kodlayıcı üzerinden yayın açmaya çalışıyorsunuz? Çalıştığınızdan daha düşük çözünürlükte, daha düşük bitrate ile de bu sorun mevcut mu?

Ben yayını 720p ve ekran kartından veriyorum. Şu an 3000'e alınca drop yememiştim galiba en son. Ama ne bileyim 7.2 Upload'dan 3 vermekte koymuyor değil açıkçası.

Hangi çözünürlükte kaç FPS ile hangi kodlayıcı üzerinden yayın açmaya çalışıyorsunuz? Çalıştığınızdan daha düşük çözünürlükte, daha düşük bitrate ile de bu sorun mevcut mu?
+ Ekran kartınız
Bende NetSpeed kullanıcısı olarak 7 upload falan alıyorum. Ancak 3500 4000 bitrate verdiğimde yayın droplar yiyor. Millet 5 upload ile 3500 4000 veriyoruz diyor. Nasıl veriyorlar, yalan mı söylüyorlar anlayamıyorum.

Ekran kartım GTX 1080, 1600x900 çözünürlük veriyorum ve yayını nvench(New) yani ekran kartından veriyorum. Bitrate'i 5000'e sabitlediğim de drop olmuyor. Temiz görüntü gidiyor ancak oyun içi pingler yine fırlıyor. Canımı sıktı açıkçası bu durum. Daha düşük çözünürlükte de denedim aynı problem mevcut. Bitrate çok aşırı düşürdüğümde ping azalıyor ancak yine dalgalı ve oynanmayacak seviyede.

Öncelikle 900p doğru çözünürlük değil pek, kodlayıcı 8x8 piksel çarpanıyla çalışıyor. "1664x936 ya da 1536x864" daha uygun. Kaynak

Nvidia Encoder ile 5000 bitrate - 864p çözünürlükte tekrar dener misiniz?

Maalesef sorun devam ediyor. 1 saattir 2000 bitrate bile verilmiyor. Superonline'ı arıyorum hat değerleriniz normal diyor.

Maalesef sorun devam ediyor. 1 saattir 2000 bitrate bile verilmiyor. Superonline'ı arıyorum hat değerleriniz normal diyor.
Merhaba hocam aynı sorunu bende yaşıyorum.
Twitch'de oyun yayını yapıyorum BenCreepingDeath adı ile..
Superonline fiber 100mbit dl 10mbit upload var ancak obsde bitrate çok düzensiz. Otomatik testte 6000bitrate ve 1920 1080 çıkıyor bana ama yayını öyle açarsam drop oluyor. 720pye düşürüyorum bitrate'i 5000 4000 diye düşürüyorum ama ortalama 8 ile 15 saniye arası 1 saniyelik takılma yaşıyorum. Ve kırmızı/yeşil noktanın sağındaki kb/sn bölümü bi 5000 oluyor bi anlık 1500 2000lere düşüyor. Siz sorunu çözebildiniz mi ?
Sistemim r7 3800x
Gtx 1080 ti
X470 anakart
Sıvı soğutma vs vs.
Bu arada lol oynarken daha çok drop yiyor cs oynarken pek olmuyor. Saatten saate değişiyor mu drop olayı acaba neden böyle düzensiz. Modem olarak superonline modemini değilde Asusun kaliteli bir modemini kullanıyorum

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Maalesef, ekteki linkten izleyebilirsiniz. Bütün Superonline kullanıcıları büyük yayıncılarda dahil bu upload sansürüne maruz kalıyor. BTK'ya da şikayet ettim. Sorun Twitch'te deyip geçiştiriyorlar. Elwind, wtcn gibi büyük yayıncılar bile bundan muzdarip. Saat 21:00-02:00 aralığında oluyor genelde. Cloudfare VPN kullanarak çözebilirsiniz ancak oyunlardaki ping değeriniz etkilenir mi bilmiyorum. Şurada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Ferit Superonline çalışanı buluyor. Sorunun teknik detayını açıklıyor yayında. İçeride adamınız varsa sıkıntınız kalmıyor. Ülkemizde her alanda olduğu gibi tanıdığı olanın işi halloluyor. Diğerleri çile çekiyor.

Maalesef, ekteki linkten izleyebilirsiniz. Bütün Superonline kullanıcıları büyük yayıncılarda dahil bu upload sansürüne maruz kalıyor. BTK'ya da şikayet ettim. Sorun Twitch'te deyip geçiştiriyorlar. Elwind, wtcn gibi büyük yayıncılar bile bundan muzdarip. Saat 21:00-02:00 aralığında oluyor genelde. Cloudfare VPN kullanarak çözebilirsiniz ancak oyunlardaki ping değeriniz etkilenir mi bilmiyorum. Şurada:

Ferit Superonline çalışanı buluyor. Sorunun teknik detayını açıklıyor yayında. İçeride adamınız varsa sıkıntınız kalmıyor. Ülkemizde her alanda olduğu gibi tanıdığı olanın işi halloluyor. Diğerleri çile çekiyor.
Yazık valla. Ben şimdilik sorunu çözdüm. 1920 1080 değilde onun bir altını seçtim. Tam hatırlamıyorum 1600e 864 mü neydi.60 fps. Obs'de basit ayarlarda açtım. Gelişmişe girmedim. İşlemciden açtım yayını ve medium ayara getirdim. Cillop gibi yayın oldu. Bu arada bitrate 4200 ayarladım deniye deniye. 4300 yaptığım an dalgalanma başlıyor. Yani ben 1920 1080 yayın açıcak olsam olmayacak maalesef. 10mbit uploada neden para ödüyorum o halde ben. Yayın temiz oldu ama.
Yarın csde de deniyeceğim.
Bir bak istersen www.twitch.tv/BenCreepingDeath son yayına bakabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı