10 Oyun İncelemem

desktop-6.jpg

1-) The Legend Of Zelda: BOTW
Bu oyun tüm zamanların en detaylı oyunu.
Gelmiş geçmiş en başarılı açık dünya'ya sahip olan oyun.
Açık dünya'da gezmeyi bile bir bulmaca hâline getiriyor ve mükemmel bir Sandbox oynanış sunuyor.
Tüm NPC'ler hareketlerinize yorum yapıyor, biriyle konuşurken kıyafetleriniz yoksa başka, kız kıyafeti giyiyorsanız başka, korkutucu bir zırh giyiyorsanız başka, masanın üstüne çıkıp konuşuyorsanız bambaşka tepkiler veriyorlar. Bunun üstüne harika karakterler, sınırsız detay ve gerçek hayatta ne yaparsanız aynı tepkiyi aldığınız bir oynanışta sununca benim için kusursuza en yakın başyapıt oluyor.
Puanım 9,9/10

cyberpunk-2077-female-v-uhdpaper.com-hd-7.1348.jpg

2-) Cyberpunk 2077
Skyrim'in Cyberpunk temalı versiyonu diyebilirim özet olarak.
Oyunun en büyük başarısı varlığını hissettiren karakterler sunması.
Bunun yanında estetik bir dünya, atmosferi çok güzel yansıtan müzikler ve Skyrim'e yaklaşabilecek bir build seçeneği sunuyor.
Ana hikayenin daha uzun olmasını isterdim, onun dışında nihai Cyberpunk oyunudur.
Puanım 9,8/10

262555.jpg

3-) Dishonored
Harika Steampunk atmosferi, mükemmel kurgulanmış evreni, hoş bir plot twist'i ve tekrar oynanılabilirliği ile en sevdiğim gizlilik oyunu.
Puanım: 9,7/10

528733.jpg

4-) BioShock Infinite
Oyun dünyasının sanat eseridir.
Dishonored'la aynı hisleri yaşatmayı başardı bana, tabi yanımıza gelmiş geçmiş en iyi yan karakter Elizabeth'i vererek.
Puanım 9,6/10

563077.jpg

5-) Bayonetta
Bir müzikleri var zirveye oynuyor, oynanışı kusursuz, müthiş bir ana hikaye ve epik boss savaşları ile en sevdiğim Hack&Slash oyunudur.
Puanım 9,5/10

11040.jpg

6-) Devil May Cry 3
Dante'nin Dante oluşunu konu alıyor.
Mükemmel bir oynanış, bölüm dizaynı ve çok sağlam bir düşman sunarak en sevdiğim 2. Hack&Slash oyunu oluyor.
5. Oyun oynanış anlamında Hack&Slash türünün başyapıtıdır ama hikaye olarak 3'ün gerisinde.
Puanım 9,4/10

119860.jpg

7-) Fallout New Vegas
Oynadığım ilk RPG oyunu, mizahı, sunduğu çeşitlilik, müzikleri, atmosferi ve sağlam karakterleriyle benim için gelmiş geçmiş en iyi RPG oyunudur.
Puanım 9,3/10

117095.jpg

:cool: The Elder Scrolls V: Skyrim
Anlatmaya gerek yok sanırım, DOVAHKIIN DOVAHKIIN NAAL OK ZIN LOS VAHRIIN.
Dünyanın en tekrar oynanılabilirliğe sahip RPG'si ve benim için kusursuz.
Puanım 9,2/10

613642.jpg

9-) Metal Gear Solid V: The PP
Zelda için söylediğim tüm detaylık MGSV içinde geçerli. Nihai aksiyon gizlilik Sandbox oyunu.
Puanım: 9,1

cropped-1920-1080-738982.jpg

10-) Assassin's Creed 2
Bitirdiğim ilk oyun, mükemmel yazılmış bir karaktere ve o rönesansın göz alıcı afmosferine sahip. Objektif olarak baktığımda oynanış olarak eskidi evet ama hikayesi hala müthiştir.
Puanım 9,0/10

Liste bu kadardı okuduğunuz için teşekkür ederim. Bu liste tamamen kişiseldir hepsini ayrı ayrı incelemek yerine kısaca hepsini inceleyim dedim.
Hepimizin en sevdiği oyunlar farklıdır bu da benim en sevdiğim oyunlar, siz de bu konuda en sevdiğiniz oyunları yazabilirsiniz :p

Hocam bol keseden puan dağıtmışsınız. Bu oyunların güzel olduğuna katılıyorum ancak 90 üzeri demek yaptığı işlerde eşi benzeri olmayan, çığır açan dönemin en iyi oyunu demek gibi bir şey. Ki Cyrberpunk, Dishonored ve Metal Gear Solid 5 bence bu tanımlara uymuyor. Hepsi güzel oyunlar ama asla 90 üzeri hak ettiklerini düşünmüyorum.

Hocam bol keseden puan dağıtmışsınız. Bu oyunların güzel olduğuna katılıyorum ancak 90 üzeri demek yaptığı işlerde eşi benzeri olmayan, çığır açan dönemin en iyi oyunu demek gibi bir şey. Ki Cyrberpunk, Dishonored ve Metal Gear Solid 5 bence bu tanımlara uymuyor. Hepsi güzel oyunlar ama asla 90 üzeri hak ettiklerini düşünmüyorum.
Hocam listenin kişisel olduğunu belirttim ama şunu söylemeliyim ki bu oyunlar zaten 90 üstü almış oyunlar. (CP ve FNV hariç, bunlar buglardan dolayı 90'ın altında puan aldı.) Ve ikiside bu tanıma uyuyor. MGS V gelmiş geçmiş en iyi Stealth Action Sandbox oyunu. Dishonored ise Steampunk türünün başyapıtı. Ve bol keseden dağıttığımı düşünmüyorum, çünkü benim için en iyi 10 oyun listesi. Moderatör başlığı düzenlemiş. Daha altlara inersek çoğu oyuna aynı puanı veririm.
20210409_125058.jpg

20210409_125048.jpg

Son düzenleme:
Hocam listenin kişisel olduğunu belirttim ama şunu söylemeliyim ki bu oyunlar zaten 90 üstü almış oyunlar. (CP ve FNV hariç, bunlar buglardan dolayı 90'ın altında puan aldı.) Ve ikiside bu tanıma uyuyor. MGS V gelmiş geçmiş en iyi Stealth Action Sandbox oyunu. Dishonored ise Steampunk türünün başyapıtı.
Eki Görüntüle 965728
Eki Görüntüle 965729
Ben de bence diyerekten kendi görüşümü belirttim. :) , yine de olsun elinize sağlık. Ama ben MGS5'in hak ettiğini düşünmüyorum. Arka planında ne olursa olsun bir oyunun sonu anlamsız ve karmaşık bir şekilde bitiyorsa ben eksik ayrıldığımı hissederim bu oyundan.

Bir de hocam ben en son baktığımda MGS'in puanı 85 idi.

Ben de bence diyerekten kendi görüşümü belirttim. :) , yine de olsun elinize sağlık. Ama ben MGS5'in hak ettiğini düşünmüyorum. Arka planında ne olursa olsun bir oyunun sonu anlamsız ve karmaşık bir şekilde bitiyorsa ben eksik ayrıldığımı hissederim bu oyundan.

Bir de hocam ben en son baktığımda MGS'in puanı 85 idi.
Teşekkürler. Aslında yarım bitsede tüm detaylar kasetlerde anlatılıyor. 10DK'yı geçen kasetler bile var. Kojima'nın dizayn seçimi bu yönde olmuş. Plot'dan dolayı spoi vermiyim bilmiyorsanız.
İlk zamanlar baktınız sanırım hocam. Tüm platformalarda 90 üstü aldı oyun hatta Xbox One puanı 95.

İnceleme nerede?
hepsini ayrı ayrı incelemek yerine kısaca hepsini inceleyim dedim.
RPG ile ünlü bir oyuna karşılık yenisi diyerek Cyberpunk demeniz garip olmuş. "bence" Cyberpunk RPG oyunu olarak zayıf bir oyun.
Bugüne kadar Bethesda'nın sunduğu RPG'lere yaklaşabilen tek Bethesda'nın olmayan oyun. Ne anlamda? Build anlamında. Yoksa izometrik RPG'lerin çeşitliliği Bethesda RPG'lerinden de iyi.
Güzel olmuş. Ama Cyberpunk'un o puanı hakettiğini düşünmüyorum.
Teşekkürler, kişisel bir liste olduğunu belitmeme rağmen RDR2 ve W3 fanboyları basmış :( suratı. :D sadece gülüyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı